kino domowe

vTUNER W URZĄDZENIACH MARKI FUNAI

news |

Odtwarzają filmy, wyświetlają zdjęcia, a teraz dodatkowo pozwalają na słuchanie internetowych stacji radiowych z całego świata.

Odtwarzają filmy, wyświetlają zdjęcia, a teraz dodatkowo pozwalają na słuchanie internetowych stacji radiowych z całego świata. Jak to możliwe? Najnowsze urządzenia elektroniki użytkowej Funai zostały wzbogacone o nową ciekawą funkcję - vTuner.
vTuner to platforma multimedialna, która wykorzystując internet, pozwala poszerzyć funkcjonalność kompatybilnych urządzeń o strumieniowe przesyłanie multimediów. Jako pierwszy nowe możliwości vTunera wspiera zestaw kina domowego Funai HT2-M200 wyposażony w odtwarzacz Blu-ray. Po podłączeniu zestawu do internetu vTuner pozwala na słuchanie nadawanych poprzez sieć audycji radiowych z całego świata. Do tej pory wymagało to użycia komputera. Dodatkowo obsługa radia internetowego w zestawie kina domowego jest banalnie prosta. Udostępniane poprzez vTuner treści są logicznie skatalogowane według gatunku, jakości technicznej, kraju pochodzenia. W oka mgnieniu udaje się znaleźć stację nadającą popowe hity z lat 90. czy toplistę z najnowszymi nagraniami hip-hopowymi.
Konfiguracja vTunera w urządzeniach Funai jest łatwa. Najpierw należy podłączyć urządzenie kompatybilne z vTunerem (np. zestaw kina domowego HT2-M200) do internetu, następnie przejść do funkcji vTuner w menu urządzenia, które połączy się z biblioteką multimediów, a z poziomu czytelnego menu przygotuje dostęp do skatalogowanych stacji radiowych itp. Liczba dostępnych audycji jest gigantyczna. Samych polskojęzycznych stacji radiowych w vTunerze jest aż 329, a dodatkowo udostępnione są tysiące internetowych stacji z całego świata. Wśród polskich nadawców znajdziemy zarówno popularne, ogólnokrajowe stacje radiowe, np. Radio ZET, RMF FM, jak i te mniejsze, które emitują muzykę wyłącznie w sieci. Jeśli nie wiesz, jakiej stacji posłuchać, ale za to wiesz, jaka muzyka Ci odpowiada, możesz wybrać stacje nadające klasykę, hard rock czy smooth jazz. Pozostaje rozsiąść się na kanapie i delektować się dźwiękiem.

INFO www.funai.pl