hi-fi

HI-ENDOWY SYSTEM ONKYO

news |

Firma Onkyo wprowadza do swojej oferty system stereo klasy hi-end składający się z trzech komponentów: przedwzmacniacza P-3000R

Firma Onkyo wprowadza do swojej oferty system stereo klasy hi-end składający się z trzech komponentów: przedwzmacniacza P-3000R, wzmacniacza mocy M-5000R oraz odtwarzacza CD C-7000R. Najnowsza stereofoniczna oferta Onkyo jest w pewnym sensie powrotem do korzeni. Przed erą urządzeń przeznaczonych do kina domowego Japończycy byli znani z produkcji bardzo zaawansowanych systemów stereo. W nowym systemie zastosowano solidne obudowy z fizycznie separowanymi panelami przednimi, rozdzielone układy cyfrowe i analogowe, transformatory toroidalne, elementy elektroniczne przeznaczone wyłącznie dla urządzeń audio i wiele innych rozwiązań mających wpływ na wierne odtwarzanie dźwięku.
Przedwzmacniacz P-3000R to przykład bezkompromisowego podejścia do konstrukcji tego typu urządzeń. Oprócz kompletu wejść i wyjść analogowych (z wejściem gramofonowym i pętlą magnetofonową) znajdziemy tu złącza cyfrowe: optyczne, koaksjalne, a także AES/EBU i port USB. Za przetwarzanie cyfrowo-analogowe odpowiedzialne są 32-bitowe przetworniki Burr-Browna dla każdego kanału.
Wzmacniacz mocy M-5000R wyposażono w najnowszą technologię AWRAT, w skład której wchodzą systemy zapewniające maksymalnie wierne wzmocnienie sygnału: płytkie ujemne sprzężenie zwrotne (NFB) czy dodatkowa redukcja zakłóceń intermodulacyjnych przy bardzo wysokich tonach (DIDRC). We wzmacniaczu zastosowano najnowsze duże tranzystory mocy, dwa transformatory toroidalne i cztery kondensatory filtrujące o pojemności 27.000F każdy.
Odtwarzacz CD C-7000R jest tak zbudowany, by fizycznie oddzielić od siebie obwody cyfrowe i analogowe. Ich oddzielne zasilanie i separowanie magnetyczne, stabilny napęd z aluminiowego odlewu, ultraprecyzyjny oscylator kwarcowy i wyjście cyfrowe AES/EBU to komplet rozwiązań zapewniających jakość dźwięku na najwyższym poziomie.

INFO www.onkyo.pl