kino domowe

IPLA NA ODTWARZACZACH BLU-RAY PANASONIC

news |

Jakiś czas temu informowaliśmy, że posiadacze telewizorów Panasonic z VIERA Cast mogą bez konieczności

Jakiś czas temu informowaliśmy, że posiadacze telewizorów Panasonic z VIERA Cast mogą bez konieczności podłączania komputera, korzystać z platformy internetowej ipla.pl. Co jednak jeśli posiadamy starszy telewizor lub innej firmy? Panasonic zaproponował alternatywne rozwiązanie, a mianowicie dostęp do aplikacji ipla nie z poziomu telewizora lecz za pośrednictwem odtwarzaczy Panasonic Blu-ray wyposażonych w platformę VIERA Cast. Nie musisz więc wymieniać starszego modelu telewizora na nowszy, aby mieć bezpośredni dostęp do atrakcyjnych materiałów dostarczanych przez ipla - wystarczy, że dokupisz odpowiedni modeli odtwarzacza Panasonica, co jest rozwiązaniem tańszym niż wymiana telewizora.
Aplikacja ipla debiutuje w odtwarzaczach Blu-ray Panasonic 20 grudnia 2010 i jest całkowicie bezpłatna.

Przypomnijmy, że Ipla jest pierwszym polskim dostawcą treści wideo do aplikacji VIERA Cast. Widget ipla zadebiutował w telewizorach Panasonic VIERA 1 września 2010, ale nie był dostępny z poziomu odtwarzaczy Blu-ray wyposażonych w funkcję VIERA Cast.
Teraz nie tylko użytkownicy komputerów, telefonów komórkowych czy telewizorów, ale także posiadacze odtwarzaczy Blu-ray Panasonic mogą korzystać z największej bazy materiałów VOD w Polsce w wysokiej jakości. Na widzów czeka ponad 15 tysięcy plików wideo stanowiących ok. 7,5 tysięcy godzin oglądania. Treści oferowane w ipla to w większości materiały wyprodukowane na zlecenie Telewizji Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe i TV4. Oferta jest systematycznie powiększana i aktualizowana o kolejne materiały.

Co ciekawego będzie można zobaczyć na odtwarzaczach Blu-ray Panasonic
z platformą VIERA Cast dzięki telewizji internetowej ipla:
Seriale - największe hity produkowane przez Telewizję Polsat oraz TV4, m.in. "Hotel 52", "Fala zbrodni", "Szpilki na Giewoncie", "Ekipa", "Włatca móch", "Samo życie", "Świat według Kiepskich", "Graczykowie", "I kto tu rządzi" i wiele innych.

Sport - najlepsze produkcje Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra, w tym mecze Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejskiej UEFA, występy reprezentacji Polski
w siatkówce oraz piłce ręcznej, Polską Ligę Siatkówki itp.

Rozrywka - popularne programy hobbystyczne emitowane w stacjach należących do grupy Polsat, np. "Dekoratornia", "Ewa gotuje", "Chcę być piękna" i inne.

Obsługa aplikacji ipla na platformie VIERA Cast w odtwarzaczach Blu-ray Panasonic jest niezwykle intuicyjna. Wystarczy nacisnąć przycisk VIERA Cast na pilocie, a następnie nawigować pilotem po platformie w celu wybrania interesującej nas treści bez potrzeby podłączania żadnych dodatkowych urządzeń. Poprawne wyświetlanie treści ipla w VIERA Cast wymaga podłączenia do odtwarzacza blu-ray łącza internetowego o przepustowości minimum 1,5 Mbit/s za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN (w zależności od modelu).

Poza aplikacją ipla użytkownicy platformy VIERA Cast w odtwarzaczach blu-ray
i telewizorach Panasonic mają wygodny dostęp do najpopularniejszych serwisów internetowych takich jak: kino internetowe Iplex, YouTube, Google Picasa, popularnego informacyjnego kanału sportowego Eurosport. Aplikacja VIERA Cast na odtwarzaczach Blu-ray umożliwia również korzystanie z serwisu społecznościowego Twitter.

Aplikacja ipla jest dostępna dla wszystkich użytkowników odtwarzaczy Blu-ray Panasonic wyposażonych w funkcję VIERA Cast:
Panasonic DMP-BDT300 - sugerowana cena detaliczna 1.819 PLN
Panasonic DMP-BDT100 - sugerowana cena detaliczna 999 PLN
Panasonic DMP-BD85 - sugerowana cena detaliczna 1.091 PLN
Panasonic DMP-BD65 - sugerowana cena detaliczna 739 PLN

Osoby, które już są właścicielami wyżej wymienionych odtwarzaczy Blu-ray Panasonic z VIERA Cast mogą w łatwy sposób uzyskać dostęp do aplikacji ipla aktualizując automatycznie oprogramowanie po podłączeniu urządzenia do sieci internetowej.

INFO www.panasonic.pl