kino domowe

KINO DOMOWE LG SOUNDBAR 3D

news |

Firma LG Electronics zaprezentowała oryginalny system kina domowego HLX55W w formie soundbaru. Na pierwszy rzut

Firma LG Electronics zaprezentowała oryginalny system kina domowego HLX55W w formie soundbaru. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy do czynienia z płaskimi głośnikami symulującymi dźwięk przestrzenny z systemów 5.1 – i tak jest w istocie, ale to tylko część prawdy. Centralnie umieszczono bowiem odtwarzacz Blu-ray z możliwością odtwarzania filmów 3D, a ponadto w skład zestawu wchodzi jeszcze bezprzewodowy subwoofer. Ten niepozorny system oferuje mnóstwo zaawansowanych funkcji i możliwości – przede wszystkim przestrzenny dźwięk 4.1, którego parametry możemy definiować za sprawą tzw. galerii dźwięków LG z sześcioma trybami: Bass Blast, Clear Voice, VSM Plus i MP3 Up-Scaling. Dodatkową zaletą zestawu jest wbudowana stacja dokująca, która umożliwia słuchanie muzyki zapisanej w pamięci iPodów oraz iPhone’ów.
Zestaw LG HLX55W umożliwia bezprzewodowe połączenie z internetem przez Wi-Fi. Dzięki funkcji NetCast™ Entertainment Access użytkownicy mogą w każdej chwili uzyskać łatwy dostęp do serwisów i aplikacji internetowych, oglądać zdjęcia i filmy oraz przeglądać pliki on-line. Funkcja BD Live umożliwia pobieranie z sieci informacji udostępnianych przez producentów filmów, np. dodatkowych scen, wywiadów, zwiastunów itp.
Nowy soundbar obsługuje także protokoły DLNA (Digital Living Network Alliance)
i CIFS (Common Internet File System), które pozwalają na bezprzewodowy dostęp do bogatych bibliotek multimedialnych z muzyką, filmami i zdjęciami zgromadzonych na kompatybilnych urządzeniach w sieci. LG HLX55W wspiera również pliki w formatach DivX HD oraz mkv, a ponadto umożliwia odtwarzanie danych zapisanych na zewnętrznych dyskach twardych podłączanych do portu USB.
LG HLX55W będzie dostępny na polskim rynku od października 2010 w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 3.499 zł.

INFO www.lge.pl