s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

SilentPower LAN iPurifier Pro

news |
niezdefiniowano - SilentPower LAN iPurifier Pro

Urządzenie do galwanicznej izolacji sieciowych urządzeń audio od zakłóceń występujących w sieci ethernetowej co zapewnia lepszą jakość dźwięku.

Wywodząca się z iFi Audio nowa marka SilentPower wprowadza na rynek LAN iPurifier Pro – to aktywny filtr dla sieci LAN, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie urządzenia audio, np. odtwarzacz sieciowy podłączamy kabelem ethernetowym. Najnowszy produkt marki SilentPower zapewnia odfiltrowanie szumów cyfrowych występujących w sieci LAN. SilentPower LAN iPurifier Pro jest zgodny ze standardem sieciowym IEEE 802.3x i zapewnia obsługę połączeń o prędkości do 1000Mbps.

Optyczna izolacja galwaniczna

iFi Audio LAN iPurifier Pro to urządzenie, które wykorzystuje izolację optyczną zapewniającą najlepszą możliwą izolację od szkodliwych szumów. Szumy te niekorzystnie wpływają na pracę streamerów oraz przetworników cyfrowo-analogowych, zwiększając zniekształcenia typu jitter i przez to mocno degradują jakość sygnału audio. Jednocześnie do tej pory rozwiązanie tego problemu wcale nie było takie proste i często wymagało sięgnięcia po nierzadko bardzo drogie, specjalizowane routery i inne urządzenia, które nie zawsze spełniały swoje zadanie.

SilentPower LAN iPurifier Pro

LAN iPurifier Pro korzysta z optycznej izolacji galwanicznej. Działa ona w taki sposób, że sygnał przychodzący w postaci elektrycznej jest konwertowany do postaci optycznej, aby następnie zostać zamainiony z powrotem na sygnał elektryczny. W efekcie wejście oraz wyjście są od siebie zupełnie galwanicznie odseparowane. Sprawia to, że wszystkie szumy oraz przepięcia z sieci Ethernet są skutecznie usuwane, włącznie z tymi w paśmie częstotliwości mierzonych w Giga Hertzach.

Pełna prędkość bez kompromisów

Istotnym aspektem jest tutaj także to, że SilentPower LAN iPurifier Pro jest też transparentny do podłączonych do niego urządzeń w takim sensie, że nie wpływa na prędkość transmisji danych. I wspiera standard Gigabit Ethernet (IEEE802.3), a zatem prędkości transmisji danych 1000/100/10Mbps. Innymi słowy, LAN iPurifier Pro jest kompatybilny ze wszystkimi praktycznie urządzeniami sieciowymi opartymi o powyższe standardy. A co za tym idzie możemy go wykorzystać nie tylko do izolacji streamera, czy DACa ze streamerem ale także na przykład macierzy dyskowej NAS, czy dedykowanego komputera będącego serwerem muzyki.

SilentPower LAN iPurifier Pro

Aktywna regeneracja sygnału

Co niemniej istotne, LAN iPurifier Pro to również urządzenie w pełni aktywne, posiadające zdolność do regeneracji przychodzącego sygnału. Zmniejsza ono dzięki temu jego jitter zapewniając znacznie lepszy, czystszy sygnał cyfrowy posiadający lepiej zdefiniowane zbocza.

Praktyczna forma oraz diody sygnalizacyjne

LAN iPurifier Pro to przy tym urządzenie, które bez problemu zmieścimy obok naszego sprzętu audio. Ma wymiary 100x9x25mm. A na jego przodzie umieszczono wszystkie przydatne diody sygnalizacyjne. Poinformują nas one o takich parametrach, jak stan połączenia, prędkość transmisji, czy status wewnętrznego interfejsu optycznego. Jasność tych diod można nie tylko zmniejszyć, ale także całkowicie je wyłączyć.

SilentPower LAN iPurifier Pro

Urządzenie oferowane jest w sugerowanej cenie detalicznej 1.299 złotych.

Źródło: informacja prasowa 21Distribution