s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

FiiO FT5

news |
niezdefiniowano - FiiO FT5

Firma FiiO niedawno wprowadziła do oferty dwa swoje pierwsze modele słuchawek nausznych. Jednym z nich jest FT5 będący konstrukcją planarną.

Dzięki swojemu ogromnemu zapleczu technologicznemu, marka FiiO zaprojektowała dla swoich otwartych nausznych słuchawek specjalne przetworniki planarne. Posiadają one membranę o grubości zaledwie 6µm, która z kolei napędzana jest przez zestaw precyzyjnie ułożonych dwudziestu magnesów neodymowych N52 na przetwornik.

Połączenie dużej powierzchni membrany z niewielką masą drgającą oraz mocnym napędem zaowocowało nie tylko wysoką skutecznością, bo dało też pełną kontrolę nad dźwiękiem przy zachowaniu ogromnej ilości energii, jaką są w stanie te słuchawki przekazać.

FiiO FT5

Powlekane srebrem cewki

FiiO FT5 to nie tylko dynamika czy bas, ale także znakomite oddanie najdrobniejszych muzycznych informacji. A stało się to możliwe dzięki temu, że napylone na membrany cewki posiadają specjalny skład. Wykonane są z niezwykle cienkiego aluminium, które dodatkowo posiada mieszankę srebra dla zapewnienia znakomitego przewodnictwa elektrycznego. Jednocześnie sam proces drukowania cewek na membranie został zapożyczony z branży układów scalonych. Sprawia to, że cewki W FiiO FT5 są bardzo precyzyjnie wykonane, mając w każdym miejscu dokładnie taką samą grubość.

FiiO FT5

Lekka magnezowo-aluminiowa konstrukcja

FiiO przyzwyczaiło nas do solidności swoich produktów. I nie inaczej jest w przypadku modelu FT5. Słuchawki te są także lekkie dzięki wykorzystaniu stopu magnezu z aluminium oraz zastosowaniu przemyślanej konstrukcji muszli i pałąka. Same musze są w całości metalowe, aby kontrolować wibracje pochodzące z dużych, 90mm przetworników planarnych.

Słuchawki planarne FiiO FT5 dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 2.399 złotych.

Źródło: informacja prasowa MIP