s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Sonus faber Suprema

news |
niezdefiniowano - Sonus faber Suprema

Z okazji 40-lecia istnienia, firma Sonus faber przygotowała swój najbardziej luksusowy system głośnikowy przesuwający granice doskonałości dźwięku.

System głośnikowy Suprema to bez wątpienia najbardziej ambitny projekt w historii Sonus faber. Zrodzony z dziedzictwa nieustannego dążenia do perfekcji, Suprema jest uosobieniem doskonałości audio, na nowo definiując granice najwyższej jakości dźwięku. Ta jedyna w swoim rodzaju konstrukcja reprezentuje zwieńczenie 40 lat działalności marki, w której wykwintne detale, luksusowe materiały i najwyższej jakości rzemiosło wykraczają poza koncepcję systemu głośnikowego.

Estetyka

Cztery kolumny systemu Suprema zostały zaprojektowane jako nawiązanie do tradycyjnego dziedzictwa marki. Dwie główne kolumny mają kształt lutni, stanowiąc ukłon w stronę pierwszych Guarneri, co zapewnia płynną integrację i możliwość wtopienia się w wirtualną scenę dźwiękową, podczas gdy dwa subwoofery posiadają eliptyczny kształt, zaczerpnięty z modelu Stradivari, co pozwala na wykorzystanie dużych przetworników zapewniających potężne uderzenie energii.

Sonus faber Suprema

Najlepszej jakości materiały zostały wybrane w oparciu o indywidualne cechy każdego z nich i zdolność do wzajemnego uzupełniania się w celu wzmocnienia ich najlepszych właściwości - włókna węglowego ze względu na jego wyjątkową odporność, drewna ze względu na jego właściwości harmoniczne i litego aluminium obrabianego metodą CNC ze względu na jego właściwości statyczne. Wielowarstwowe drewno zastosowane w panelach bocznych głównych kolumn systemu Suprema tworzy iluzję "skrzydeł" dzięki unikalnemu, trójwymiarowemu kształtowi wygięcia.

Sonus faber Suprema

Suprema posiada skórzany panel przedni, zgodnie z tradycją Sonus faber, jednak dla tego specjalnego projektu marka nawiązała współpracę z renomowaną marką luksusowych mebli Poltrona Frau. Każdy system głośnikowy Suprema jest wykończony prawdziwą włoską skórą wyprodukowaną przez najbardziej utalentowanych rzemieślników w kraju, dodając produktowi jeszcze więcej zmysłowości.

Technologia

Oprócz wyrafinowanego systemu czterech kolumn Suprema, składającego się z dwóch głównych kolumn i dwóch subwooferów, system zawiera zewnętrzną zwrotnicę elektroniczną. Projekt systemu Suprema ma na celu wykroczenie poza konwencjonalne granice pokrycia pasma przenoszenia i zwiększenie wydajności akustycznej do nowych poziomów doskonałości.

Sonus faber Suprema

Każda główna kolumna systemu Suprema jest konstrukcją 4/5-drożną i zawiera osiem przetworników skierowanych do przodu, a także dwa przetworniki skierowane do tyłu. The Voice of Sonus faber, konfiguracja przetworników wysokotonowych i średniotonowego, oferuje trzy nowe, innowacyjne elementy - zupełnie nowy przetwornik średniotonowy Camila z membraną z pulpy celulozowej, nowy przetwornik średnio-wysokotonowy z jedwabną kopułką oraz nowy superwysokotonowy z jedwabną kopułką. Podczas gdy materiały są zgodne z tradycyjnym rzemiosłem Sonus faber, elementy elektroakustyczne zostały całkowicie przeprojektowane, jak opisano poniżej.

Przetworniki

 • Nowy przetwornik średniotonowy Camila, odpowiedzialny za najważniejszą część spektrum akustycznego, został opracowany przez nasz zespół inżynierów w celu zapewnienia maksymalnej rozdzielczości, przy jednoczesnym zachowaniu legendarnego naturalnego brzmienia Sonus faber. Inspirowana naturą, nowa membrana nie jest okrągła ani nie jest maskowana przez zawieszenie, oferując słuchaczowi całą swoją powierzchnię i unikając powstawania rezonansów związanych z okrągłymi kształtami.
 • Nowy system magnetyczny z podwójną cewką przetwornika średniotonowego zapewnia doskonałą kontrolę i równomierną dynamikę, a zarządzanie przepływem powietrza jest utrzymywane przez organiczny kosz. Wcześniej zastosowany w przetwornikach niskotonowych modelu Stradivari, ten oryginalny projekt Sonus faber będzie obecny we wszystkich kolumnach Sonus faber nowej generacji.
 • Specjalna kombinacja przetworników średniotonowych Camila i wysokotonowych została umieszczona w unikalnej, dedykowanej przestrzeni wewnętrznej, zaprojektowanej w celu zwiększenia wydajności. Obudowa ta i jej wewnętrzne ściany posiadają organiczny kształt, który został w całości wykonany z korka pochodzącego z recyklingu - dzięki czemu Sonus faber jako pierwszy producent wykorzystuje naturalny i ekologiczny materiał do tworzenia komory akustycznej, jednocześnie zwiększając rozdzielczość i naturalność brzmienia średnich tonów.
 • Aby zapewnić optymalną reprodukcję najniższych częstotliwości, oddzielny system subwoofera został zaprojektowany w celu optymalizacji responsywności niskich tonów niezależnie od położenia głównych kolumn w środowisku odsłuchowym.
 • Subwoofer wykorzystuje dwa potężne 38 centymetrowe przetworniki z membranami z formowanego włókna węglowego i układem napędu z magnesem neodymowym, aby zapewnić niezakłócone odtwarzanie do 16 Hz.
 • Kontrolowanie powierzchni styku kolumny z podłożem ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia najczystszego poziomu dźwięku w muzycznej teksturze. System antywibracyjny, stworzony we współpracy z IsoAcoustics, pozwala systemowi Suprema osiągnąć niezrównany poziom dynamiki i mocy, przy jednoczesnym zachowaniu zawartości energii i uniknięciu występowania niepożądanych wibracji w środowisku odsłuchowym.

Zwrotnica

 • Czas i równowaga: Filtry zwrotnicy, częściowo widoczne po bokach głównej kolumny, wykorzystują najlepsze połączenie rozwiązań elektroakustycznych opracowanych przez nasz zespół R&D w ciągu ostatniej dekady.
 • Poprzez liczne sesje symulacji, testów i odsłuchów, Sonus faber dąży do osiągnięcia idealnej równowagi tonalnej i najbardziej rygorystycznej kontroli faz akustycznych, odpowiedzialnych za nienaganny timing i doskonałą wydajność sceny dźwiękowej we wszystkich trzech wymiarach.
 • Najnowocześniejsza elektronika: Elektroniczna zwrotnica, w pełni zbalansowana konstrukcja dual mono, zarządza integracją pomiędzy głównymi kolumnami Suprema i subwooferami oraz oferuje wszechstronność użytkowania przy maksymalnym poszanowaniu sygnału elektrycznego.
 • Wszystkie obwody kontroli fazy i sterowania są w 100% analogowe i stworzone przy użyciu wyselekcjonowanych komponentów, podczas gdy obudowa odzwierciedla podwójną istotę tego urządzenia - zasilacz jest zamknięty w solidnej aluminiowej osłonie, a sygnał audio jest chroniony przez ekskluzywną obudowę z lakierowanego drewna.
Sonus faber Suprema

Dostępność i cena

System jest dostępny od 9 stycznia i będzie produkowany wyłącznie na zamówienie.

 • Suprema 2.2: 800.000 EUR (dwie kolumny główne, dwa subwoofery i jedna zwrotnica elektroniczna)
 • Suprema 2.1: 725.000 EUR (dwie kolumny główne, jeden subwoofer i jedna zwrotnica elektroniczna)

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution