s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Acoustune HS2000MX MKII

news |
niezdefiniowano - Acoustune HS2000MX MKII

Flagowy model japońskiej marki posiadający membrany z autorskiego materiału Myrinx połączonego z berylem.

Słuchawki marki Acoustune łączą pełne, organiczne brzmienie znane z przetworników dynamicznych ze znakomitą szybkością oraz detalicznością, które oferuje technologia elektrostatyczna.

Unikalną i niepowtarzalną cechą modelu HS2000MKII jest to, że posiadają one możliwość wymiany elementu, na który składa się przetwornik akustyczny wraz z jego komorą. W zestawie z HS2000MX dostajemy moduł ACT05, gdzie komora akustyczna została wykonana za pomocą obróbki CNC z miedzi, natomiast przetwornik dynamiczny o średnicy 10mm posiada membranę będącą połączeniem dwóch materiałów. Jednym z nich jest Myrnix, który jest uzyskanym sztucznie biopolimerem. Drugi materiał natomiast to beryl, który jest umieszczony na środku membrany, tworząc jej kopułkę.

Acoustune HS2000MX MKII

Co istotne, kapsuły akustyczne możemy wymieniać i przykładowo kapsuła ACT04 to połączenie stali oraz stabilizowanego drewna z brzozy. A z kolei kapsuła ACT03 to połączenie mosiądzu z drewnem.

Acoustune HS2000MX MKII

Każda z tych kapsuł oferuje nieco odmienny charakter brzmienia poprzez unikalną kompozycję materiałów zarówno samej membrany, jak i też materiałów, z jakich wykonano samą komorę tego przetwornika.

Acoustune HS2000MX MKII

Dbałość o każdy detal

Flagowy model Japońskiej został też wykonany z dbałością o każdy szczegół. Złącza Pentaconn zapewniają stabilne połączenie, a składający się z ośmiu posrebrzanych żył przewód z miedzi monokrystalicznej zapewni nam transmisję audio bez żadnych strat. Znacząco też przyczyni się do uzyskania naturalnego, organicznego a zarazem szczegółowego brzmienia. Ze słuchawkami otrzymujemy elegancką, drewnianą walizkę i kompaktową torbę do transportu.

Acoustune HS2000MX MKII

Słuchawki Acoustune HS2000MX MKII dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store w sugerowanej cenie detalicznej 9.499 złotych.

Źródło: informacja prasowa MIP