s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Premiera Usher UA-50 w 110Hz

news |
niezdefiniowano - Premiera Usher UA-50 w 110Hz

Salon 110Hz jako pierwszy w Polsce prezentuje jubileuszowe kolumny Usher UA-50, o których wyjątkowości świadczy m.in. ściśle limitowana ilość wyprodukowanych sztuk.

Kolumna UA-50 powstała w związku z 50-tą rocznicą istnienia firmy Usher. Jej kostruktorzy postawli na uzyskanie możliwie najszerszego pasma odtwarzanych częstotliwości przy zachowaniu możliwie największej równowagi tonalnej. Aby to zapewnić wykorzystano całą wiedzę zgromadzoną na przestrzeni tych lat.

Producent z Taiwanu w swoim najnowszym modelu postawił na subtelne, precyzyjne i dynamiczne brzmienie. Udało mu się to uzyskać, dzięki precyzyjnymu połączeniu zakresów tonalnych w jakich pracują poszczególne przetworniki. Warto zaznaczyć, że wyjątkowa konstrukcja obudowy kolumny nie pomogła projektantom z Ushera w tym zadaniu.

Premiera Usher UA-50 w 110Hz

Model UA-50 dostępny jest w ściśle limitowanej liczbie 100 par! na cały świat, a każda sztuka jest numerowana.

Konstrukcja Usher UA-50

Model UA-50 został wykonany z zakrzywionego drewna, tworząc asymetryczny kształt z szeroką, grubą częścią z przodu, wąską z tyłu. Ma to na celu zmniejszenie fal dźwiękowych odbijających się między ścianami obudowy, jednocześnie zachowując zakrzywiony wygląd, spełniając estetyczne i funkcjonalne wymagania.

Premiera Usher UA-50 w 110Hz

Grubość obudowy wynosi 30mm, co nie tylko nadaje obudowie odpowiednią sztywność, ale także zapewnia równowagę między tłumieniem wewnętrznym a redukcją rezonansów. Przekłada się to pozytywnie na podbarwienie dźwięku wynikające z rezonansów obudowy.

Premiera Usher UA-50 w 110Hz

Maskownicę wykonano z wysoko przepuszczalnej tkaniny, za którą znajduje się metalowa siatka podtrzymująca całość. Chroni ona przetworniki bez negatywnego wpływu na dźwięk. Dodatkowo, na spodzie kolumny znajdują się specjalnie zaprojektowane stożki i podstawki zapewniające stabilność kolumnie.

Premiera Usher UA-50 w 110Hz

Na razie te wspaniale prezentują się kolumny są dostępne tylko w salonie 110Hz w Kielcach. Można ich tam też posłuchać, dać się im oczarować i w rezultacie zakupić. Na odsłuchy najlepiej umówić się telefonicznie +48 696 733 643 lub mailowo sklep@110hz.pl. Cena modelu UA-50 wynosi 33.600 złotych za parę.

Źródło: informacja prasowa 110Hz