s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Rotel RAS-5000

news |
niezdefiniowano - Rotel RAS-5000

Rotel wprowadza na rynek bogato wyposażony stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany z funkcjami sieciowymi - RAS-5000.

Urządzenie zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o uproszczeniu systemu rozrywki domowej. Wyposażone jest w różnorodne funkcje sieciowe i łączność HDMI z eARC (enhanced Audio Return Channel), a jednocześnie wyróżnia się dużą wydajnością i komfortową obsługą.

Rotel RAS-5000 to stereofoniczna konstrukcja dużej mocy. Podobnie jak inne wzmacniacze japońskiej marki została stworzona w oparciu o starannie dobrane komponenty, w tym potężny zasilacz liniowy z ponadwymiarowym transformatorem toroidalnym. Dzięki temu RAS-5000 jest w stanie zapewnić 220W mocy na kanał (przy 4 omach) w klasie AB, a wszystko przy zachowaniu niskiego poziomu szumów, głębi i odpowiedniej kontroli przetwarzanego sygnału audio, także w zakresie niskich częstotliwości.

Rotel RAS-5000

Muzyka z różnych źródeł

Urządzenie pozwala na odtwarzanie muzyki z rozmaitych internetowych serwisów muzycznych. Obsługuje m.in. takie rozwiązania jak Spotify Connect i Tidal Connect. Wspiera ponadto funkcje AirPlay 2 i Chromecast. Co więcej, model RAS-5000 to konstrukcja z certyfikatem Roon Ready i obsługą łączności Bluetooth oraz kodeka aptX HD. Zapewnia także dostęp do tysięcy internetowych programów radiowych, jednocześnie rozszerzając dostępne opcje połączeniowe dzięki złączu HDMI z obsługą ulepszonego zwrotnego kanału audio eARC.

Różnorodne złącza cyfrowe i analogowe

RAS-5000 jest idealnym połączeniem niezwykłego dziedzictwa firmy Rotel, wysokiej jakości dźwięku i wielu nowoczesnych udogodnień. Jako stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany, model RAS-5000 oferuje wyjątkowo bogatą funkcjonalność. Oprócz HDMI eARC, na tylnym panelu ma szeroki wachlarz złączy cyfrowych i analogowych, w tym wejścia koaksjalne, optyczne, analogowe (RCA), a także port PC-USB z obsługą formatu PCM i natywnym dekodowaniem plików zapisanych z wykorzystaniem standardów MQA i MQA Studio.

Rotel RAS-5000

Zaawansowany układ DAC

Muzyka w wysokiej jakości – w tym pliki MQA w rozdzielczości do 32 bitów i częstotliwości próbkowania do 384 kHz – jest precyzyjnie renderowana dzięki specjalnie zaprojektowanej sekcji cyfrowej. Zastosowano tu zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy firmy ESS Technology. Złącze HDMI eARC rozszerza możliwości amplitunera RAS-5000, oferując najwyższą możliwą rozdzielczość przetwarzania dźwięku (z ulubionych programów telewizyjnych, filmów i gier wideo) przesyłanego bezpośrednio z telewizora.

Stylowe wykończenie

Nowy stereofoniczny wzmacniacz sieciowy Rotela charakteryzuje się eleganckim, atrakcyjnym designem. Dostępny jest w dwóch klasycznych wariantach kolorystycznych: stylowej czerni lub wyrafinowanym srebrnym odcieniu. Doskonale komponuje się z każdą aranżacją pomieszczenia odsłuchowego. Na uwagę zasługuje ponadto duży, wysokiej jakości kolorowy wyświetlacz, który w połączeniu z przyjaznym dla użytkownika interfejsem zapewnia łatwą obsługę. W komplecie nie zabrakło również ergonomicznego pilota zdalnego sterowania.

Rotel RAS-5000

Przewidywana dostępność

Model RAS-5000 firmy Rotel w doskonały sposób rozszerza, ulepsza i upraszcza system domowej rozrywki, zapewniając jednocześnie wysokiej jakości, angażujące brzmienie. Urządzenie w ofercie naszych partnerów handlowych ma pojawić się w pierwszym kwartale 2024 roku.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan