s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

AB-Tech w Polsce

news |
niezdefiniowano - AB-Tech w Polsce

Firma dystrybucyjna Audio Atelier wprowadza na nasz rynek produkty marki AB-Tech kierowanej przez Alexandra Bladeliusa.

Zainteresowania Alexandra Bladeliusa tematyką audio i muzyką rozwinęły się dzięki wychowaniu w domu słynnego projektanta Mike'a Bladeliusa. Współpraca z ojcem dała też doświadczenie, które zostało wykorzystane do opracowania własnych produktów wprowadzonych na rynek pod marką AB-Tech. Oferta firmy liczy aktualnie trzy produkty.

AB-TECH REN Ethernet Isolator

REN Ethernet Isolator to izolujący kabel Ethernet z filtrem. Zarówno sygnał jak i masa są izolowane galwanicznie. Umieszczony w obudowie z niemagnetycznego aluminium izolator jest zatopiony w materiale tłumiącym wibracje. Konektory zaprojektowano specjalnie do wymagających połączeń Ethernet, mają one solidną, odlewaną obudowę i wysokojakościowe zatrzaski. Sam przewód klasy cat 8 został zaprojektowany z myślą o redukcji zakłóceń, do zastosowań medycznych i militarnych. Ma on folię aluminium PETP wokół każdej skręconej pary miedzianych przewodników. Wszystkie cztery pary znajdują się w materiale termoplastycznym i są otoczone redukującą szumy koszulką. Cena za długości 0,5-2m (0,5 - 1,0 - 1,5 - 2,0m) wynosi 1.100 euro. Cena za długości 2,5-4m (2,5 - 3,0 - 3,5 - 4,0m) wynosi 1.400 euro.

AB-TECH KLAR USB Isolator

KLAR USB Isolator to kabel izolujący USB. Wykonuje on filtrowanie, regenerację i zapewnia izolację galwaniczną (sygnał, zasilanie i masa). Umieszczony w obudowie z niemagnetycznego aluminium izolator jest zatopiony w materiale tłumiącym wibracje. Konektory są złocone. Zastosowano przewody o dużej średnicy z cynowanej miedzi, jedna skręcona para dla sygnału i dwa osobne przewody dla zasilania. Do ekranowania służy mylar pokryty aluminium oraz plecionka z cynowanej miedzi. Przewody znajdują się w materiale termoplastycznym i są otoczone redukującą szumy koszulką. Cena za długości 0,5-2m (0,5 - 1,0 - 1,5 - 2,0m) wynosi 1.250 euro.

AB-TECH FRID Power Cleaner

FRID Power Cleaner to urządzenie, które ma za zadanie pochłaniać zakłócenia z sieci zasilającej bez redukcji mocy dostępnej dla urządzeń systemu audio. Prąd zasilający nie płynie przez Frid, który wchodzi w interakcję tylko z sygnałami zakłóceń i tłumi je za pomocą wbudowanego filtra. Zastosowano złocone konektory i aluminiową obudowę. Kiedy użytkowany jest pojedynczy Frid należy go podłączyć jak najbliżej systemu audio. Kiedy stosuje się więcej egzemplarzy można je podłączać w pobliżu źródeł zakłóceń jak na przykład lodówka. Cena Frid wynosi 790 euro.

Źródło: informacja prasowa Audi Atelier