s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Astell&Kern UW100MKII

news |
niezdefiniowano - Astell&Kern UW100MKII

W najnowszych słuchawkach dokanałowych koreański producent wprowadził wiele istotnych udoskonaleń zachowując przy tym ich niepowtarzalny design.

Najnowsze bezprzewodowe słuchawki Astell&Kern posiadają w wersji MKII znacznie ulepszone, przeprojektowane obwody audio. W każdej słuchawce znajduje się dedykowany układ 32-bitowego przetwornika cyfrowo-analogowego renomowanej marki AKM, który dba o to, aby brzmienie było najwyższej jakości.

Pełnopasmowe przetworniki armaturowe Knowles

Aby uzyskać perfekcyjną synergię z sygnaturą brzmienia zastosowanych układów DAC marki AKM sięgnięto po znakomite przetworniki armaturowe marki Knowles. W każdej słuchawce znajduje się jeden przetwornik pełnopasmowy, który nie tylko zapewni znakomitą precyzję i definicję każdego dźwięku, ale także doskonale poradzi sobie z odtworzeniem skrajów pasma.

Astell&Kern UW100MKII

Przeprojektowana komora akustyczna

Co istotne, w modelu MKII zmieniono miejsce jego umieszczenia przetwornika armaturowego. I teraz przetwornik znajduje się on bliżej kanału ucha, posiadając przeprojektowaną komorę akustyczną. Takie umiejscowienie sprawia, że fala akustyczna jest kierowana bardziej bezpośrednio w stronę słuchacza. A to z kolei przekłada się nie tylko na bardziej czytelne i czyste brzmienie, ale również na lepsze odwzorowanie planów i pełniejsze wrażenia przestrzenne.

Astell&Kern UW100MKII

Pasywna eliminacja szumów otoczenia

Astell&Kern to słuchawki wyróżniające się także tym, że zastosowano w nich pasywną redukcję hałasów otoczenia. Dzięki specjalnej i przemyślanej konstrukcji, UW100MKII eliminują niepożądane dźwięki ze skutecznością aż do 41 dB dla częstotliwości 2KHz. A to sprawia, że są w tym lepsze, aniżeli wiele słuchawek dokanałowych z aktywnymi systemami redukcji szumów. Co niemniej istotne, pasywna redukcja szumów w przypadku słuchawek koreańskiego lidera nie wpływa w żaden sposób na jakość brzmienia, ponieważ nie ma tutaj żadnej ingerencji w sygnał audio.

Astell&Kern UW100MKII

Nowoczesny Bluetooth

Dzięki implementacji najnowszego układu Qualcomm QCC5141 druga edycja bezprzewodowych słuchawek koreańskiej marki wspiera protokół Bluetooth 5.2 oferując 24-bitową jakość transmisji bezprzewodowej. Słuchawki mają także funkcjonalność Google Fast Pair, co znacząco ułatwia ich parowanie z telefonami i tabletami opartymi o system Android. A o doskonałą jakość połączeń telefonicznych dbają zoptymalizowane mikrofony z układem cVc 8.0, który zapewnia eliminację niepożądanych szumów z otoczenia.

Unikalny design

Koreański producent na przestrzeni lat wypracował swój własny, unikalny styl wizualny. Łączy on w niezwykły sposób nowoczesność z elegancją i dzięki kontrastującym powierzchniom jest charakterystyczny i niepowtarzalny zarazem. UW100MKII zostały przy tym zaprojektowane tak, aby nie tylko wyglądać niepowtarzalne, ale i być niezwykle wygodnymi w realiach codziennego użytkowania. Posiadają ergonomiczny kształt, który łatwo dopasowuje się do ucha, a zastosowane materiały najwyższej jakości tylko wzmagają uczucie obcowania z produktem najwyższej klasy.

Słuchawki Astell&Kern UW100MKII dostępne są już w sieciach sklepów HiFiPRO i MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna wynosi 1.390 złotych.

Źródło: informacja prasowa MIP