s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Lyngdorf MXA-8400

news |
niezdefiniowano - Lyngdorf MXA-8400

Lyngdorf zapowiedział swoją najpotężniejszą wielokanałową końcówkę MXA-8400, która dostarcza niebagatelne 8x 400 watów ultralinearnej i stabilnej mocy.

Nowy wzmacniacz mocy Lyngdorf MXA-8400 w pełni wspiera technologię Purifi Eigentakt z innowacyjnym systemem Eigentakt Error Correction (EEC), wysokoefektywnym i zaawansowanym systemem zasilania PowerPerfect, precyzyjnym stopniem wejściowym analogowym o ultraniskim poziomie szumów, a także 4 warstwowym układem scalonym zoptymalizowanym pod kątem najlepszego uziemienia. Z tym wachlarzem przełomowych cech Lyngdorf MXA-8400 stanowi nową jakość w zakresie jakości dźwięku, pomiarów odsłuchowych, ale przede wszystkim naturalności przekazu.

Technologoia Purifi Eigentakt

Technologia Purifi Eigentakt jest wynikiem szeroko zakrojonych badań mających na celu zastosowanie najlepszych rozwiązań, mających na celu sprostanie wszelkim wymaganiom stawianym wzmacniaczom klasy D. Opatentowana funkcja korekcji błędów Eigentakt (EEC) zapewnia bardzo wysokie wzmocnienie pętli wyjściowej (>75 dB) w całym paśmie audio.

Zapewnia to wyjątkowo niskie zniekształcenia harmoniczne (THD) przy dowolnej częstotliwości i na każdym poziomie mocy, a także niezrównanie niskie zniekształcenia intermodulacyjne (IMD), co prowadzi do wysoce rozdzielczego i stabilnego obrazu stereo, nieporównywalnego z żadną inną technologią wzmacniacza ani klasą operacyjną. Rezultatem takich rozwiązań jest niesamowicie neutralny dźwięk, że znikomym słyszalnym szumem, a także naturalnością bez nakładania dźwiękowego charakteru.

Lyngdorf MXA-8400

Efektywna sekcja zasilania PowerPerfect

8 wzmacniaczy Purifi o łącznej mocy wyjściowej 3,2 kW i jeszcze wyższej mocy szczytowej stanowią niezwykle duże wyzwanie dla zasilania, co często jest czynnikiem ograniczającym w przypadku popularnych wzmacniaczy wielokanałowych. PowerPerfect firmy Lyngdorf Audio to wysoce wydajny i zaawansowany zasilacz.

Dzięki zintegrowanej technologii równoważenia kanałów i kilku systemom zabezpieczeń zapewnia najlepsze warunki pracy dla każdego kanału, nawet przy wysterowaniu wszystkich kanałów. Jest tak energooszczędny i ma tak niski pobór mocy w stanie bezczynności, że obudowa w wystarczającym stopniu pełni rolę radiatora, bez konieczności stosowania hałaśliwych wentylatorów. Zasilanie sieciowe jest, zgodnie z projektem, oddzielone i nie wymaga zewnętrznego kondycjonera zasilania. Chroni to głośniki przed szumami generowanymi przez sieć i dzięki temu stanowi jedynie znikome obciążenie sieci i nie wprowadza zakłóceń do innego sprzętu w systemie audio.

Lyngdorf MXA-8400

Najlepsza w swojej klasie wydajność

Dzięki Purifi Eigentakt w połączeniu z PowerPerfect wydajność Lyngdorf MXA-8400 jest utrzymywana na wszystkich poziomach głośności i w całym zakresie częstotliwości pasma. Nawet przy pracy w zakresie maksymalnych parametrów, poziom wysterowania w stopniu wyjściowym zostanie utrzymany zarówno w domenie napięcia, jak i prądu. Układ taki jest odporny na szumy pozapasmowe w sygnale wejściowym i niewrażliwy na obciążenia nawet "trudnych" głośników, zawsze zachowując płaską-liniową charakterystykę częstotliwości. Kanały wyjściowe można mostkować, zapewniając moc do 4 x 800 W. Taka moc bez wysiłku wysteruje nawet najbardziej wymagające głośniki.

Zaprojektowane, zmontowane i testowane w Danii

Lyngdorf MXA-8400 jest montowany zgodnie z najwyższymi standardami jakości w Lyngdorf Audio w Danii, gdzie każde urządzenie musi przejść 24-godzinny test z wysterowanymi wszystkimi kanałami i musi zostać zmierzone pod kątem zgodności ze wszystkimi specyfikacjami. Tylko takie podejście zapewni najwyższą wydajność i najwyższą niezawodność.

Lyngdorf MXA-8400

Technologia Purifi Eigentakt

Purifi Eigentakt jest wynikiem szeroko zakrojonych badań, które doprowadziły do opatentowanej funkcji korekcji błędów Eigentakt (EEC) z ultrawysokim wzmocnieniem pętli na pełnym wyjściu. Dzięki niej wytwarzane są pomijalne całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) i zniekształcenia intermodulacyjne, zminimalizowane zniekształcenia histerezy magnetycznej, niskie zakłócenia elektromagnetyczne, co w konsekwencji pomaga uzyskać charakterystykę częstotliwości niezależną od impedancji głośnika, a także bardzo wysoki współczynnik tłumienia.

Zasilacz PowerPerfect

PowerPerfect to zaawansowany zasilacz, zaprojektowany specjalnie w celu wydobycia najlepszej wydajności z technologii Purifi i stworzenia bardzo wytrzymałego i niezawodnego wzmacniacza mocy. Jest to również wysoce energooszczędna konstrukcja o wyjątkowo niskim zużyciu energii w stanie bezczynności, a kilka systemów zabezpieczających stale mierzy przetwarzaną moc w czasie. Zintegrowana technologia równoważenia kanałów rozdziela moc pomiędzy wszystkimi kanałami w najbardziej optymalny sposób.

Lyngdorf MXA-8400

Możliwość mostkowania wyjść wzmacniacza

8 kanałów wzmacniacza mocy można mostkować parami, dostarczając do 4x 800 watów przy 8 omach, aby bez wysiłku napędzać nawet najbardziej wymagające głośniki. Maksymalne napięcie wyjściowe podwaja się z 60V do 120V w trybie mostkowym.

Specyfikacja Lyngdorf MXA-8400

 • Typ: 8-kanałowy wzmacniacz mocy
 • Moc znamionowa: 8x 400 W przy 4 Ω (tryb 2-kanałowy), 8x 200 W przy 8Ω (tryb 2-kanałowy), 4x 800 W przy 8 Ω (tryb BRIDGE)
 • Moc znamionowa przy znamionowym THD: 8 x 340 W przy 4 Ω (tryb 2-kanałowy), 8 x 200 W przy 8 Ω (tryb 2-kanałowy)
 • Pobór mocy w stanie bezczynności: 29 W
 • Pobór mocy w trybie gotowości: <0,5 W
 • Czas przejścia w tryb czuwania: 15 minut (przy braku sygnału wejściowego, w trybie low)
 • Pasmo przenoszenia: ±0,1 dB (odn. 20 Hz–20 kHz)
 • THD: 0,001% przy 200 W, 8 Ω / 340 W, 4 Ω, 20 Hz–20 kHz, 0,0006% przy 10 W, 4 Ω, 20 Hz–20 kHz, tryb niskiej czułości, 0,0007% przy 10 W, 4 Ω, 20 Hz–20 kHz, tryb wysokiej czułości
 • Maksymalny prąd wyjściowy na kanał: 25A
 • Maksymalne napięcie wyjściowe na kanał: szczytowe 58 V (tryb 2-kanałowy), szczytowe 116 V (tryb bridge)
 • Wzmocnienie: Tryb wysokiej czułości: 26,1 dB (tryb 2-kanałowy), 31,7 dB (tryb bridge), tryb niskiej czułości: 16,6 dB (tryb 2-kanałowy) 22,2 dB (tryb bridge)
 • Stosunek sygnał/szum: 128 dB (moc znamionowa ważona A, tryb niskiej czułości)
 • Współczynnik tłumienia: >1200 (8 Ω, 20 Hz-1 kHz)
 • Czułość wejściowa: tryb wysokiej czułości: 2 V, tryb niskiej czułości: 6 V
 • Impedancja wejściowa: 10 kΩ
 • Wejścia audio: 8 wejść analogowych XLR
 • Wyjścia audio: 8 x Neutrik SpeakON
 • Wymiary (SxWxG): 450x145x349mm
 • Waga: 10,3 kg
 • Wykończenie: Matowy czarny

Przewidywana dostępność wzmacniacza mocy Lyngdorf MXA-8400 od grudnia 2023 roku. Możliwość zamówienia w przedsprzedaży u autoryzowanych Dealerów marki Lyngdorf Audio. Cena detaliczna została ustalona na 42.900 złotych.

Źródło: informacja prasowa DNA Audio