s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Lumin D3 w Q21

news |
niezdefiniowano - Lumin D3 w Q21

W salonie Q21 jest już dostępny do odsłuchu najnowszy odtwarzacz sieciowy taiwańskiej marki Lumin oznaczony symbolem D3.

Historia Lumin jest historią pasji i zaangażowania w doskonałą jakość dźwięku. Jason Lim i Tim Luke, obaj związani z branżą audio od wielu lat, postanowili połączyć swoje umiejętności i doświadczenie, aby stworzyć urządzenia audio, które dostarczałyby wyjątkowe wrażenia dźwiękowe.

Firma Lumin zdobyła uznanie na całym świecie dzięki swoim innowacyjnym produktom, które łączą w sobie najnowocześniejszą technologię z wysoką jakością dźwięku. Ich urządzenia sieciowe oraz wzmacniacze zaskarbiły sobie sympatię wielu użytkowników, zapewniając doskonałe brzmienie przy obsłudze plików dźwiękowych w wysokiej rozdzielczości.

Od momentu powstania, Lumin nieustannie udoskonala swoje produkty dostarczający dźwięk najwyższej jakości. Firma ta jest przykładem tajwańskiego innowacyjnego podejścia do branży audio, a jej założyciele są uznawani za liderów w dziedzinie hi-fi.

Tym razem zaprezentowali oni dwie nowości, z których pierwsza już jest dostępna do odsłuchu w salonie Q21, a druga wkrótce będzie.

Lumin D3 w Q21

Lumin D3 to następca niezwykle popularnego modelu D2. Jest to odtwarzacz sieciowy z DAC-iem, który idealnie nadaje się do zestawów stereo ze średniej i wyższej półki.

W nowym modelu znajdziemy delikatne zmiany w wyglądzie i budowie. Obudowa jest wykonana z aluminium, ale została wykończona inaczej, by zmniejszyć podatność na zabrudzenia oraz odciski palców. Zapewnia to możliwość cieszenia się nie tylko wspaniałym dźwiękiem, ale i wyglądem.

Lumin D3 w Q21

Przetwornik zbudowano w oparciu o doskonały układ scalony ESS ES9028Pro, który zapewnia zbalansowany sygnał. Pozwala on na up-sampling oraz down-sampling do każdego obsługiwanego formatu, czyli do DSD256 oraz PCM384. Dzięki temu możemy liczyć na brzmienie z najwyższej półki. Bufor analogowy zawiera z kolei technologię Lumin X1, co przekłada się na niezwykle niski poziom szumu i wysoki zakres dynamiki.

W kwestii streamingu nowy Lumin D3 wspiera Roon Ready, UPnP, Tidal Connect, Spotify Connect, AirPlay2, odtwarzanie Gapless, Qobuz, TuneIn Radio, a także Plex. Fani MQA również się nie zawiodą, ponieważ sprzęt wspiera je natywnie.

Lumin D3 w Q21

Najnowszy Lumin D3 jest dostępny i oferowany jest w czarnym i srebrym wykończeniu w cenie 11.790 złotych. Wszystkich ciekawych jego brzmienia firma Q21 serdecznie zapraszamy do swojego salonu na odsłuchy. Link do produktu.

Źródło: informacja prasowa Salon Q21