s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Arylic H50

news |
niezdefiniowano - Arylic H50

Nowy na rynku kompaktowy wzmacniacz strumieniujące o bogatej funkcjonalności i atrakcyjnym stosunku jakości do ceny.

Marka Arylic specjalizuje się w oferowaniu urządzeń audio o niezwykle szerokiej funkcjonalności – także w zakresie strumieniowego przesyłania audio. Bezprzewodowy wzmacniacz stereo Arylic H50 oferuje nie tylko wsparcie dla Tidal Connect i Spotify Connect, ale też działa z asystentem głosowym Amazon Alexa i posiada szeroką paletę gniazd połączeniowych.

Niewielki wzmacniacz o mocy 2x50W jakim jest Arylic H50 ma wszystko: streamer, przetwornik cyfrowo-analogowy, a nawet wejście liniowe i przedwzmacniacz gramofonowy.

Streaming audio bez ograniczeń

Arylic H50 posiada wbudowany streamer o niezwykle szerokiej funkcjonalności. Obsługuje Tidal Connect, Spotify Connect, AirPlay 2, DLNA, UPnP, czy QPlay. Dodatkowo wspiera takie takie platformy z muzyką, jak Apple Music, Dezeer, Amazon Music, czy Qobuz. No i oczywiście Tidal oraz Spotify. Ponadto może odtwarzać muzykę z lokalnych zasobów a także odbierać i nadawać sygnał za pomocą Bluetooth 5.2 wspierającego protokoły takie, jak aptX-HD, apt-LL, czy SBC.

Arylic H50

Wzmacniacz, streamer, DAC

W tym urządzeniu zintegrowano praktycznie wszystko, czego moglibyśmy sobie życzyć. Arylic H50 to nie tylko wzmacniacz stereo oferujący moc 2x50W (na obciążeniu 4 omów) i zaawansowany streamer. Bo to także przetwornik cyfrowo-analogowy oparty o świetnie brzmiący układ 9023p, do którego możemy dostarczyć sygnał nie tylko poprzez LAN, WiFi, czy Bluetooth, ale także przez jedno z wejść znajdujących się na tylnej ściance. A wśród nich są nie tylko wejścia cyfrowe S/PDIF i TOSlink, ale także wejście USB C audio, przez które do Arylica H50 możemy podłączyć chociażby komputer.

Arylic H50

Wejście ARC, wejście liniowe, gramofonowe

Entuzjaści czarnej płyty również będą możliwościami Arylica zachwyceni. Bo urządzenie to posiada wzmacniacz gramofonowy, w dodatku taki, który obsługuje zarówno wkładki MM, jak i bardziej wyszukane MC. Co więcej, mamy także wejście dla dźwięku z telewizora w nowym standardzie HDMI ARC (Audio Return Channel), a nawet wejście liniowe. To ostatnie, jakby ktoś chciał podłączyć – dla przykładu – tuner radiowy albo inne źródło analogowe.

Arylic H50

Dedykowana aplikacja 4STREAM APP

Specjalnie dla swoich urządzeń Arylic stworzył od podstaw aplikację sterującą 4STREAM APP. Wspiera ona nie tylko wszystkie istotne platformy strumieniujące, ale też pozwala na odtwarzanie muzyki z zasobów lokalnych. Ponadto oferuje integrację systemów typu multiroom i wielostrefowych. A do tego ma masę przydatnych funkcji takich, jak korektor graficzny, czy ustawianie alarmu. Dodatkową atrakcją będzie tutaj możliwość sterowania i odtwarzania muzyki poprzez asystenta głosowego Amazon Alexę. Tradycjonaliści także znajdą coś dla siebie, bo w zestawie producent dołączył pilota.

Wielofunkcyjny wzmacniacz ze strumieniowaniem Arylic H50 dostępny jest już w polskich sklepach, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 1.999 złotych.

Źródło: informacja prasowa MIP