s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Goldmund Eidos SACD

news |
niezdefiniowano - Goldmund Eidos SACD

W ofercie szwajcarskiego Goldmunda pojawił się nowy odtwarzacz SACD klasy hi-end, który zaprojektowano w oparciu o model SACD Eidos Reference.

Nowy odtwarzacz dziedziczy rozwiązania techniczne zastosowane w modelu Reference Eidos SACD, ale zamknięto go w mniejszej obudowie. Podobnie jak poprzednik, Eidos SACD może odtwarzać różne formaty audio dostępne na rynku (SACD/CD/CD-R/CD-RW/DVD-R*/-RW*/+R*/+RW* (* Tylko pliki audio). Natomiast podłączony do komputera, może obsługiwać formaty audio PCM do 384KHz i do DSD512.

W torze audio Eidos SACD korzysta z tych samych układów, co jego starszy brat, a także z nowego panelu przedniego z klawiaturą sterującą. Producent zapewnia, że wprowadzone zmiany obyły się bez kompromisów jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Goldmund Eidos SACD

Na tylniej ściance odtwarzacza znajdziemy kompletny zestaw wejść cyfrowych i wyjść analogowych dzięki czemu może być używany do podłączania szerokiej gamy urządzeń audio, w tym przedwzmacniacza, cyfrowego procesora dźwięku lub zintegrowanego wzmacniacza oraz komputera.

Inżynierowie Goldmunda musieli się zmierzyć z mniejszą ilością dostępnego miejsca w urządzeniu i w związku z tym opracowali system ekranów oddzielających od siebie poszczególne sekcje odtwarzacza. Szczególnie niekorzystny wpływ na jakość dźwięku mają zakłócenia pochodzące od przetwornika i zasilacza. Ten ostatni, choć teraz jest mniejszy, to zapewnia lepszą jakość niż zasilacze zastosowane w poprzednich modelach.

Goldmund Eidos SACD

Odtwarzacz Eidos SACD dostępny jest w srebrnym wykończeniu i utrzymany jest w charaketrystycznej dla Goldmunda estetyce.

Źródło: informacja prasowa Galeria Audio