s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Matrix Audio Element X2 i X2 Pure

news |
niezdefiniowano - Matrix Audio Element X2 i X2 Pure

Wysokiej klasy streamery ze wzmacniaczem słuchawkowym łączące świetne brzmienie, szeroką funkcjonalność z przyjaznym interfejsem dotykowym.

Matrix Audio znacząco rozszerza swoją flagową serię, wprowadzając do oferty aż trzy nowe urządzenia. Są to: streamer ze wzmacniaczem słuchawkowym Element X2, streamer z przetwornikiem cyfrowo-analogowym w konfiguracji dual-mono Element X2 Pure, oraz końcówka mocy o świetnych parametrach Element P2. Nowe elementy pozwalają na stworzenie systemu audio oferującego nie tylko płynny streaming ze wszystkich platform, lecz także wysoką jakość brzmienia. Co istotne, Element X2 i X2 Pure mają przedwzmacniacz z wejściem liniowym, dzięki czemu mogą stać się centrum wysokiej klasy systemu audio.

Nowy interfejs użytkownika

Matrix Audio Element X2 jest streamerem audio nowej generacji, który posiada zupełnie nowy interfejs użytkownika, który zintegrowano z dotykowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3,46 cala. Wyświetlacz ten poinformuje nas nie tylko odtwarzanej muzyce w elegancki i czytelny sposób, ale umożliwi zarówno sterowanie odtwarzaniem, jak i kontrolę nad ustawieniami urządzenia. Nowy interfejs jest jednocześnie doskonałym uzupełnieniem autorskiej, dopracowanej w każdym calu aplikacji MA Remote, którą możemy uruchomić zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android.

Matrix Audio Element X2 i X2 Pure

Wbudowany świetnie brzmiący przedwzmacniacz

Matrix Audio jest marką, która posiada wieloletnie doświadczenie w konstrukcji świetnie brzmiących źródeł audio. Jednocześnie we flagowych źródłach Element X2 i X2 Pure zintegrowano wysokiej klasy przedwzmacniacz posiadający wejście liniowe. Oznacza to, że teraz będziemy mogli odtwarzać muzykę także z zewnętrznego źródła analogowego takiego, jak chociażby gramofon. A to sprawia, że nowe urządzenia Matrix Audio idealnie sprawdzą się jako centrum systemu posiadającego dwa tory: cyfrowy i analogowy. Co więcej, wbudowany przedwzmacniacz posiada wzmocnienie aż +10dB i jest w stanie wzmocnić sygnał aż do poziomu 15,8V RMS. A jednocześnie, dzięki zastosowaniu regulacji głośności opartej o drabinkę rezystorową, łączy świetne parametry mierzalne (niskie szumy i doskonałe zrównoważenie kanałów) z transparentnym brzmieniem.

Matrix Audio Element X2 i X2 Pure

Zaawansowana sekcja cyfrowa

W najnowszych urządzeniach serii Element zastosowano autorską platformę strumieniującą opartą o nowoczesny procesor NXP i.MX 6Quad Cortex-A9. Stanowi on doskonałą platformę obliczeniową, współpracującą z przetwornikiem cyfrowo-analogowym opartym o starannie zaimplementowany układ ES9038PRO firmy ESS Technology. Dla zapewnienia niskiego poziomu jittera zastosowano precyzyjny zegar typu Femto firmy Crystek (CCHD-950).

W pełni zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy

Istotnym elementem nowego X2 jest także wbudowany wzmacniacz słuchawkowy o w pełni zbalansowanej topologii. Składa się on z ośmiu niezależnych wzmacniaczy, połączonych równolegle w pary dla uzyskania większej wydolności prądowej i niższych zniekształceń.

Matrix Audio Element X2 i X2 Pure

Wzmacniacz słuchawkowy w Matrix Element X2 posiada moc wynoszącą niebagatelne 2600 mW dla 33 omów i co najważniejsze, doskonałe, nasycone oraz pełne detali brzmienie. A przy tym bezproblemowo poradzi sobie nawet z trudnymi do napędzenia słuchawkami planarnymi.

Szerokie wsparcie dla naszej biblioteki audio

Element X2 wspiera posiada niezwykle szeroką paletę obsługiwanych platformi standardów takich, jak: Tidal Connect, Spotify Connect, Roon Ready, DLNA, UPnP, AirPlay 2. Umożliwi nam także odtwarzanie muzyki z lokalnych zasobów. Co niezwykle istotne, aplikacja MA Remote jest niezwykle przyjazna w obsłudze i świetnie integruje całą bibliotekę audio.

Matrix Audio Element X2 dostępny jest sprzedaży, a jego sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 20.990 złotych.

Źródło: informacja prasowa MIP