s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Rose RS130

news |
niezdefiniowano - Rose RS130

Pierwszy transport sieciowy w ofercie południowokoreańskiego producenta Rose niedługo trafi na nasze półki sklepowe.

HiFi Rose rozszerza dotychczasową ofertę produktową o nowy model – RS130. Jest to niezwykle funkcjonalny transport sieciowy obsługującu odtwarzanie dźwięku z wielu różnorodnych źródeł.

Nowy model został opracowany tak, aby spełnić oczekiwania melomanów zarówno pod względem jakości dźwięku, jak i designu. Ma duży, wygodny w obsłudze ekran dotykowy oraz wentylacyjny nawiązujący do charakterystycznego logotypu HiFi Rose. Na uwagę zasługuje ponadto solidna, aluminiowa obudowa. Gwarantuje ona stabilną pracę urządzenia, charakteryzuje się dużą odpornością na ciepło, a jednocześnie redukuje niepożądane wibracje, które mogą mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.

Rose RS130

Streaming audio z różnych źródeł

Model RS130 pracuje w oparciu o autorską platformę firmy HiFi Rose i obsługuje wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, które pozwalają na bezstratne przesyłanie sygnału audio. Wspiera takie standardy i formaty jak MQA, PCM (do 32 bit/768 kHz) czy DSD (do DSD512 włącznie). Umożliwia streaming z serwisów takich jak np. Tidal, Apple Music, Qobuz czy Spotify (dzięki Spotify Connect). Zapewnia również dostęp do radia internetowego. Transport sieciowy RS130 jest także kompatybilny z AirPlay, DLNA i Roon (certyfikat Roon Ready). Wspiera ponadto standard Bluetooth (przez dongle USB).

Czysty dźwięk, bez opóźnień

Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby skutecznie blokować szumy cyfrowe. To m.in. zasługa niezwykle precyzyjnego i stabilnego zegara OCXO (Oven Controlled Crystal Oscillator), który jest niewrażliwy na zmiany temperatury. Na uwagę zasługuje także całkowite oddzielenie zasilacza AC, zasilacza DC i układów przetwarzających sygnał audio.

Rose RS130

Co więcej, model RS130 wśród dostępnych złączy ma m.in. gniazda Ethernet SFP i USB 3.0 Fiber, a więc połączenia cyfrowe, które do transmisji wykorzystują światłowód. Przekłada się to na doskonałą rozdzielczość w całym paśmie przetwarzanych częstotliwości, a tym samym przestrzenny i żywy dźwięk.

Model RS130 nie ma wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego, a więc należy go podłączyć do zewnętrznego DAC-a lub np. wzmacniacza wyposażonego w układ przetwarzania C/A. Nowy transport sieciowy HiFi Rose ma natomiast zintegrowany dysk SSD, który przeznaczony jest do buforowania sygnału audio. Dzięki temu eliminowany jest wpływ wibracji i szumów, a błędy opóźnienia są minimalizowane.

Rose RS130

Perfekcyjnie zaprojektowane urządzenie

Model RS130 kontynuuje myśl projektową HiFi Rose. Został opracowany tak, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Przewidywana dostępność

Producent oferuje model RS130 w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej. Pierwsze egzemplarze tego transportu sieciowego mają pojawić się w ofercie naszych partnerów handlowych w lipcu 2023 roku.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan