kino domowe

PROJEKTOR RGB LED SAMSUNGA

news |

Samsung Electronics zapowiedział rynkową premierę pierwszego na świecie projektora RGB LED o jasności 1.000 ANSI lumenów.

Samsung Electronics zapowiedział rynkową premierę pierwszego na świecie projektora RGB LED o jasności 1.000 ANSI lumenów. W modelu SP-F10M jako źródło światła zastosowano diody LED, dzięki którym urządzenie zapewnia żywotność lampy wynoszącą 50.000 godzin w trybie Eco. W rezultacie projektor jest przyjazny dla środowiska oraz wygodny i tani w eksploatacji. Zastosowanie diod LED, sprawia, że urządzenie zapewnia taką samą jasności przez cały okres użytkowania, co z kolei wpływa korzystnie intensywność wyświetlanych barw.
Większość standardowych projektorów wymaga wymiany lampy po 3.000 godzin eksploatacji, podczas gdy model SP-F10M wyposażono w źródło światła, które gwarantuje 50.000 godzin w trybie Eco. Oznacza to ok. 17 razy dłuższą żywotność.
Dzięki wyeliminowaniu z procesu produkcji tradycyjnych żarówek halogenowych, które zawierają rtęciowe włókna żarowe, udało się znacznie zredukować zagrożenie dla środowiska naturalnego związane z ich utylizacją. Co ważne, koszty z nią związane, składają się na całkowity koszt posiadania produktu (TCO) podczas cyklu jego życia.
Dodatkowe zalety projektora SP-F10M to zredukowany poziom generowanego hałasu oraz poboru mocy, a także gotowość do pracy w zaledwie kilka sekund.
„Naszym celem w Samsungu jest tworzenie zaawansowanych technologicznie sprzętów, które są przyjazne środowisku, czynią nasze życie łatwiejszym oraz redukują całkowity koszt posiadania produktu (TCO)”, powiedział JinHwan Kim, wiceprezes Visual Display Business w Samsung Electronics. „Model SP-F10M to kolejny innowacyjny produkt na rynku projektorów oferujący znaczną przewagę w dziedzinie jasności i intensywności kolorów w porównaniu do innych urządzeń.”
Samsung projektuje swoje urządzenia tak, by oferowały swoim użytkownikom, a linia projektorów w pełni wpisuje się w tę strategię. Aplikacja PC-free Office Viewer umożliwia otwieranie różnych plików, takich jak PDF, TXT, HTML, MPEG oraz dokumenty Microsoft® Office. Dzięki temu do wyświetlania prezentacji wystarczy pamięć USB. Ponadto, model SP-F10M można sprawnie uruchomić lub wyłączyć w 3 sekundy.

Za pomocą pilota można wygodnie sterować urządzeniem, regulować głośność, nanosić zmiany oraz zarządzać plikami. Informacje dotyczące pracy projektora mogą być również monitorowane i kontrolowane w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, technologia Dust Filter Free pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, czyniąc urządzenie bezobsługowym.


Specyfikacja techniczna SP-F10M
Jasność 1 000 ANSI lumenów
Diody LED jako źródło światła zapewniające 50 000 godzin żywotności lampy w trybie Eco
Rozdzielczość XGA (1024x768)
Rozmiar obrazu od 40 do 300 cali
Port USB oraz aplikacja PC-free Office Viewer, pozwalająca na odtwarzanie dokumentów Microsoft® Office oraz Adobe® PDF
Złącze HDMI, możliwość podłączenia do komputera
RJ45 (złącze do zarządzania projektorem)
Głośnik mono 7W
Wymiary 309 x 290 x 111,5 (szer. x dł. x wys., mm)
Waga 4.8 kg

INFO www.samsung.pl