s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Mytek Brooklyn Bridge II Roon Core

news |
niezdefiniowano - Mytek Brooklyn Bridge II Roon Core

Mytek Audio wprowadza na rynek nowy hi-endowy streamer/DAC/przedwzmacniacz Brooklyn Bridge II Roon Core.

Urządzenie zawiera serwer Roon Core, streamer sieciowy, wyjątkowy przetwornik cyfrowo-analogowy i przedwzmacniacz z wejściem gramofonowym MM MC oraz wzmacniacz słuchawkowy w jednym urządzeniu. Pozwala użytkownikom korzystać z wielokrotnie nagradzanego systemu odtwarzania muzyki bez konieczności konfigurowania złożonej sieci lub korzystania z wielu urządzeń. Wszystkie funkcje urządzenia zapewniają najwyższą możliwą jakość dźwięku.

Do działania Brooklyn Bridge II Roon Core wymaga jedynie połączenia internetowego, subskrypcji Roon i głośników ze wzmacniaczami. Można go również połączyć z pasującym wzmacniaczem Mytek Brooklyn AMP+ w celu zasilania głośników (Brooklyn AMP+ to osobne urządzenie zaprojektowane do działania jako wysokiej klasy końcówka o mocy wyjściowej do 300W na kanał przy 8 omach). Użytkownicy mogą sterować systemem za pomocą smartfona lub tabletu albo wbudowanego ekranu dotykowego. Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach, z wewnętrzną pamięcią muzyczną o pojemności 64GB lub dużej 4TB i dwoma wykończeniami kolorystycznymi: srebrnym i czarnym. Brooklyn Bridge II Roon Core jest kompatybilny ze wszystkimi usługami przesyłania strumieniowego w wysokiej rozdzielczości i radiem obsługiwanymi przez dyski sieciowe Roon, Tidal/Qobuz i NAS. Dodatkowe wejście Bluetooth 5 zapewnia natychmiastową łączność ze wszystkimi innymi internetowymi źródłami muzyki i radia.

Mytek Audio Brooklyn Bridge II Roon Core

Brooklyn Bridge II Roon Core jest produkowany w Europie, a jego konstrukcja spełnia najwyższe standardy jakości i wydajności. Jest wyposażony w procesor Intel i5 , Roon Core i system operacyjny Mytek OS oparty na systemie Linux oraz wzmacniacz słuchawkowy "Reference High Current, high transient", który może napędzać zarówno słuchawki single-ended, jak i zbalansowane. Urządzenie zawiera precyzyjnie dostrojoną regulację głośności z możliwością wyboru analogowej lub cyfrowej regulacji głośności oraz krokami co 1dB dla obu wyjść słuchawkowych oraz wyjść XLR i RCA.

Elektronika DAC Brooklyn Bridge II została zbudowana zgodnie z najwyższymi standardami. Własna, niestandardowa implementacja 8-kanałowego chipsetu ESS Sabre ES9028Pro firmy Mytek umożliwia konwersję strumieni danych PCM do 384kHz/32-bitów na sygnały analogowe, a także DSD256, DXD i MQA za pomocą wbudowanego dekodera sprzętowego. Zastosowano tu również technologię przetwornika cyfrowo-analogowego Mytek HAT "Harmonic Audio Tuning", opracowaną dla flagowego odtwarzacza Mytek Empire Streamer. Charakterystykę dźwięku przetwornika cyfrowo-analogowego można przełączać między najwyższą precyzją a cieplejszą sygnaturą dźwiękową.

Mytek Audio Brooklyn Bridge II Roon Core

Procesor Intel i5 zapewnia wystarczającą moc do bezproblemowej pracy serwera Roon Core i pozwala na zarządzanie dużymi kolekcjami muzycznymi oraz obsługę wielu stref w środowisku multiroom. Oparty na systemie Linux Mytek OS obsługuje funkcje przedwzmacniacza i połączenia z komputerem/siecią oraz nowoczesne menu dotykowe użytkownika w stylu iPhone'a.

Zdalna aplikacja Roon na smartfonie/tablecie jest przeznaczona do przeglądania i odtwarzania muzyki, podczas gdy dedykowana aplikacja Mytek OS zapewnia zdalny dostęp do ustawień urządzenia powielając funkcjonalność ekranu dotykowego na przednim panelu.

Zarówno przetwornik cyfrowo-analogowy, jak i procesor są zasilane z oddzielnych zasilaczy liniowych i dużego, przewymiarowanego transformatora toroidalnego z automatycznym dostosowywaniem do napięcia sieciowego.

Mytek Audio Brooklyn Bridge II Roon Core

Brooklyn Bridge II Roon Core, podobnie jak wszystkie urządzenia Mytek, jest produkowany w UE. Obecnie realizowane są preordery, a kolejne egzemplarze trafią na rynek od maja 2023 roku w wybranych salonach oraz w sklepach internetowych Mytek w USA i UE. Urządznie dostępne jest ze srebrnym lub czarnym panelem przednim i dwiema opcjami wewnętrznej pamięci masowej: 64GB za 3.995 EUR (z VAT) lub 4TB 4.795 EUR (z VAT). Dostarczane jest z bezpłatną 2-miesięczną subskrypcją Roon, kablem zasilającym, antenami Wi-Fi i kablem USB. Najnowsza wersja instrukcji w formacie pdf jest dostępna na stronie www.mytek.audio

Źródło: informacja prasowa Mytek Audio