s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Octavio Maestro

news |
niezdefiniowano - Octavio Maestro

Aktywny głośnik sieciowy Octavio Maestro, dzięki autorskiej technologii zapewnia bezprzewodowe przesyłanie muzyki w wysokiej jakości.

Francuska firma Octavio zaprezentowała głośnik sieciowy o nazwie Maestro, które został opracowany we współpracy z innowacyjną marką Davis Acoustics. Dzięki autorskiej technologii strumieniowania dźwięku przez Wi-Fi urządzenie oferuje wysoką wierność brzmienia bez uczucia zmęczenia słuchu. Maestro uzupełnia ofertę firmy Octavio, na którą składają się odtwarzacz sieciowy Stream oraz kompaktowy wzmacniacz sieciowy AMP.

Zaprojektowane ze starannie dobranych komponentów głośniki Maestro mają wiernie reprodukować muzykę zgodnie z wizją artysty. Firma twierdzi, że kewlarowe przetworniki o powierzchni 13cm² gwarantują precyzyjny dźwięk. Lekkie i sztywne membrany zapewniają doskonałą reprodukcję średnich i niskich tonów przy niewielkich zniekształcenia. Dwie membrany pasywne pozwalają uniknąć potencjalnych problemów związanych z bass-refleksem i wzmacniają efekty przestrzenne. Bezprzewodowe przesyłanie muzyki odbywa się bez kompresji, co pozwala słuchaczowi w pełni cieszyć się wysoką jakością dźwięku.

Octavio Maestro

Zastosowane materiały zostały dobrane z dużą starannością. Wysokiej jakości tkanina pochodzi od duńskiej marki Kvadrat, specjalizującej się w projektowaniu akustycznym. Drewno, podobnie jak aluminium, zostało wybrane ze względu na swoją trwałość. Oprócz kompatybilności z każdym sprzętem audio, takim jak odtwarzacz CD czy gramofon, Octavio Maestro jest idealnym głośnikiem do oglądania filmów i seriali, a to dzięki możliwości podłączenia go bezpośrednio do telewizora. Maestro wykorzystuje technologię dźwięku Wi-Fi Lossless, która sprawia, że dźwięk jest transmitowany bez strat i zakłóceń.

Octavio Maestro

Aplikacja mobilna Octavio Virtuose dzięki intuicyjnemu interfejsowi umożliwia łatwe i szybkie przeglądanie zasobów muzycznych. Wystarczy połączyć aplikację z ulubionymi serwisami strumieniowymi, aby uzyskać dostęp do ponad 70 milionów utworów. Wyszukiwarka pozwala znaleźć dowolny utwór bez względu na to, gdzie się on znajduje - od serwisu strumieniowego po bibliotekę muzyczną w sieci lokalnej. Aplikacja Octavio Virtuose jest dostępna w polskiej wersji językowej dla urządzeń z systemem iOS oraz Android.

Octavio Maestro

Głośnik Octavio Maestro jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych - Light i Black. Ponieważ można go używać zarówno w konfiguracji mono, jak i stereo po sparowaniu z drugim egzemplarzem. Jeden głośnik kosztuje 2.875 lub 3.065 złotych z aluminiową maskownicą. Natomiast parę stereo można nabyć w cenie 5.750 złotych i w tym przypadku maskownice znajdziemy w zestawie.

Źródło: informacja prasowa Q21