s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Audiolab 7000A, 7000N Play i 7000CDT

news |
niezdefiniowano - Audiolab 7000A, 7000N Play i 7000CDT

Audiolab wprowadził na rynek nową linię produktową 7000, która osadzona jest między seriami 6000 i 9000.

Audiolab to brytyjska firma założona w 1983 roku, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości sprzętu audio. Słynie z tworzenia eleganckich i precyzyjnych urządzeń, takich jak amplitunery, odtwarzacze CD i odtwarzacze streamingowe. Firma stawia na niezawodność i prostotę, co jest odzwierciedleniem filozofii "mniej znaczy więcej". Audiolab jest znany z niezrównanej jakości dźwięku i innowacyjnych rozwiązań, które docenili użytkownicy na całym świecie. Produkty Audiolab są dostępne w Polsce dzięki firmie Q21.

Osadzona pomiędzy 6000 i 9000 najnowsza seria 7000 przypomina z budowy serię 6000, a jednocześnie jest mniejsza niż flagowe modele 9000 oferując przy tym podobną estetykę. W najnowszej serii znajdziemy trzy modele, 7000A, czyli wzmacniacz zintegrowany z przetwornikiem cyfrowo-analogowym, 7000N Play, który jest odtwarzaczem strumieniowym, oraz najnowszy transport CD, czyli 7000CDT.

Audiolab 7000A, 7000N Play i 7000CDT

Audiolab nie oszczędza na mocy. Dyskretny wzmacniacz klasy AB w 7000A dostarcza 70W na kanał do 8 omów. Nowy standard we wzmacniaczach Audiolab wykorzystuje topologię CFB, zapewniając doskonałą liniowość i doskonałą stabilność termiczną, ponieważ prąd bierny jest niezależny od temperatury tranzystorów wyjściowych.

Niezależnie od źródła wejściowego – analogowego, cyfrowego, bezprzewodowego lub telewizyjnego - 7000A został wykonany z takim samym poziomem szczegółów, jakie można oczekiwać od Audiolaba, wszystko z najnowszą technologią, aby być w pełni przygotowanym do pokrycia wielu źródeł, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Podwójne wejścia analogowe umożliwiają podłączenie odtwarzaczy CD i zewnętrznych przetworników, podwójne wejścia Coax i SPDIF dla źródeł cyfrowych, podczas gdy odbiornik Bluetooth aptX pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Naśladując rosnący trend bezpośredniej integracji elektroniki audio premium w pokoju dziennym, 7000A przenosi łączność na nowy poziom za pomocą wbudowanego połączenia Audio Return Channel (ARC) do użycia z telewizorami – co wprowadza Audiolaba do odtwarzania muzyki opartej na aplikacjach TV i kina domowego. Ponadto istnieje możliwość bezpośredniego połączenia z PC poprzez port USB.

Audiolab 7000A, 7000N Play i 7000CDT

Audiolab 7000A

Wzmacniacz wyposażono w przetwornik C/A zbudowany w oparciu o kości ESS ES9038Q2M. Audiolab wie, że oprócz jakości dźwięku dla audiofili się również funkcjonalność stąd zastosowano ulepszony wyświetlacz IPS 2,8 cala (480 x 640 mm) i poprawiono interfejs. Prosty w użyciu, ale szczegółowy GUI czerpie żywcem ze struktury w modelu 9000A, ale w bardziej kompaktowym stylu.

Audiolab 7000N Play

Odtwarzacz strumieniowy 7000N Play został wyposażony w technologię DTS Play-Fi, która jest idealnym rozwiązaniem do obsługi multi-room. Możesz strumieniować muzykę z dowolnego urządzenia, telefonów, tabletów, komputerów, czy dysków sieciowych. Aplikacja DTS oferuje pełen dostęp do naszej muzyki z jeszcze większej ilości źródeł. Producent zapewnia dostęp do m.in. Spotify, Tidala, HD Tracks, Deezera, Amazon Music, Napstera, KKBox, Siurius XM. Aby zadowolić użytkowników Apple, najnowsza generacja Audiolab 7000N obsługuje AirPlay2 oraz Apple Music.

Audiolab 7000A, 7000N Play i 7000CDT

Wyposażony w nowy ekran IPS o rozmiarze 2,8" z prostym, ale bardzo użytecznym interfejsem graficznym, Audiolab 7000N Play jest w stanie zaprezentować nam informacje dotyczące serwisu strumieniowego, ustawień systemu, formatu, folderu, informacji o utworze. Dla fanów wskaźników można ustawić miernik VU, który dostepny jest w formie analogowej i cyfrowej. Jest to najbardziej satysfakcjonująca opcja dla graficznej prezentacji muzyki.

Audiolab 7000CDT

Transport CD, czyli model 7000CDT posiada wysokiej jakości system optyczny i elektroniczny bufor danych dla dokładnego i nieprzerwanego odtwarzania płyt CD. Dzięki technologii, którą poznaliśmy w modelu 9000CDT, 7000CDT pozwala zmniejszać ilość błędów przy odczytywaniu płyt, co pozwala na powrót do porysowanych płyt z naszej kolekcji. Wyjście koaksjalne jest zasilane z oddzielnego sterownika liniowego, co zapewnia jeszcze lepszą jakość sygnału, który trafia do zewnętrznego DACa. Zegar jest kontrolowany przez wysokiej jakości oscylator krystaliczny, co zapewnia niesamowicie niski jitter. Dzięki zastosowaniu tacki o niskim tarciu, ciężkiej aluminiowej obudowy i gumowych nóżek, 7000CDT świetnie eliminuje wibracje. Napęd został odizolowany elektromagnetycznie od części analogowej i posiada dedykowane źródło zasilania. Wszystkie te cechy sprawiają, że sygnał cyfrowy jest świetnie wydobyty z płyty CD i zapewnia niesamowite doznania dźwiękowe.

Wszystkie produkty są już dostępne do odsłuchu i zakupu w sklepie Q21.

Źródło: informacja prasowa Q21