s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Bowers & Wilkins Pi7 S2 i Pi5 S2

news |
niezdefiniowano - Bowers & Wilkins Pi7 S2 i Pi5 S2

Najnowsza odsłona słuchawek Bowers & Wilkins cechuje się udoskonaloną łącznością Bluetooth, nowym designem i dłuższym czasem pracy.

Słuchawki Pi5 S2 i Pi7 S2 zostały opracowane przez tych samych inżynierów, którzy odpowiadają za projektowanie kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins, obecnych w cenionych studiach nagraniowych na całym świecie, m.in. w słynnym Abbey Road Studios. Najnowsze modele czerpią z zalet swoich poprzedników, opierając się na wielu rozwiązaniach znanych ze słuchawek PI5 i PI7. Nowe konstrukcje są odporne na wodę, pył i pot (stopień ochrony to IP54; nie dotyczy etui ładującego).

Pi7 S2 – flagowe słuchawki True Wireless

Słuchawki Pi7 S2 to najlepiej wyposażone i wykonane słuchawki True Wireless firmy Bowers & Wilkins. Znalazł się w nich dwudrożny układ przetworników, tak jak w wielu kolumnach głośnikowych. Każda słuchawka ma dwa przetworniki – jednostkę dynamiczną wspiera wysokotonowy przetwornik armaturowy – z których każdy wspierany jest przez własny wzmacniacz. Efektem jest pełne, dynamiczne, a zarazem potężne brzmienie.

Pi7 S2 obsługują bezprzewodową transmisję z wykorzystaniem kodeków Qualcomm aptX i aptX Adaptive. Dzięki temu można przesyłać muzykę w wysokiej rozdzielczości (do 24 bitów i częstotliwości próbkowania do 48 kHz) z odpowiednich serwisów streamingowych, takich jak np. Tidal w wersji HiFi.

Bowers & Wilkins Pi7 S2

Projektanci wyposażyli nowe słuchawki także w system adaptacyjnej redukcji hałasu, który automatycznie monitoruje, analizuje i dostosowuje się do hałasów otoczenia. Przekłada się to na znakomite wrażenia z odtwarzanego na Pi7 S2 sygnału audio. Układ ANC wykorzystuje 6 mikrofonów – po 3 na każdą słuchawkę – gwarantując niezwykle czysty dźwięk również podczas rozmów telefonicznych.

W etui ładującym zastosowano funkcję retransmisji dźwięku, która pozwala na podłączenie etui do źródła dźwięku, umożliwiając bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio do słuchawek przy zachowaniu wysokiej jakości brzmienia. Tym samym użytkownik może strumieniowo odtwarzać dźwięk z dowolnego źródła – pozbawionego modułu Bluetooth –wyposażonego w odpowiednie złącze.

Pi5 S2 – fantastyczne brzmienie

Drugi nowy model – Pi5 S2 – wykorzystuje rozwiązania, które gwarantują stabilną bezprzewodową transmisję sygnału oraz synchronizację między lewą i prawą słuchawką.

W słuchawkach znalazł się zaawansowany układ ANC wyposażony w tryb "przezroczystości". Umożliwia on przepuszczanie dźwięków otoczenia, bez konieczności zdejmowania słuchawek. Kompatybilność słuchawek Pi5 S2 z aptX sprawia, że możliwe jest odtwarzanie ulubionych nagrań w jakości CD z urządzeń obsługujących ten kodek. Dodatkowo wbudowana w każdej słuchawce para mikrofonów pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych z zachowaniem krystalicznie czystego dźwięku.

Bowers & Wilkins Pi5 S2

Z Pi5 S2 można słuchać muzyki przez cały dzień, bowiem czas pracy na baterii sięga aż 24 godzin (5 godz. dla słuchawek + 19 godz. z wykorzystaniem w pełni naładowanego etui ładującego). Warto dodać, że funkcja szybkiego ładowania – dostępna też w Pi7 S2 – zapewnia około dwie godziny słuchania i komunikacji po zaledwie 15-minutowym ładowaniu.

Wygodna obsługa

Pi5 S2 i Pi7 S2 można obsługiwać wygodnie za pomocą interfejsu opartego na pojedynczym przycisku. Oba modele współpracują także z aplikacją mobilną Bowers & Wilkins Music, która zapewnia możliwość m.in. konfiguracji systemu ANC, wprowadzenia korekcji brzmienia czy aktywacji czujnika obecności. Co więcej aplikacja obsługuje streaming wysokiej rozdzielczości bezpośrednio ze smartfona czy innego urządzenia mobilnego do słuchawek za pośrednictwem takich serwisów jak Tidal czy Deezer. Za pomocą Pi5 S2 i Pi7 S2 możesz też błyskawicznie aktywować swojego ulubionego wirtualnego asystenta głosowego.

Słuchawki można sparować z różnorodnymi urządzeniami źródłowymi, dzięki czemu w łatwy sposób możesz ponownie połączyć je z każdym kompatybilnym źródłem, np. smartfonem czy laptopem. W porównaniu ze swoimi poprzednikami, Pi7 S2 i Pi5 S2 mają udoskonaloną transmisję bezprzewodową – dzięki zastosowaniu przeprojektowanej anteny zasięg sygnału zwiększono do 25 m.

Dołączone etui ładujące pozwala naładować baterię słuchawek w dowolnym miejscu. Znajdujące się w słuchawkach akumulatory zapewniają do 5 godzin bezprzewodowej pracy bez konieczności ładowania. Etui Pi7 S2 gwarantuje dodatkowe 16 godzin użytkowania, natomiast etui znajdujące się w komplecie z Pi5 S2 nawet 19 godzin. W ten sposób możesz cieszyć się ulubioną muzyką przez długi czas, np. podczas długich podróży – bez konieczności poszukiwania źródła zasilania.

Dostępność i cena

Słuchawki Pi5 S2 oferowane są w czterech wersjach kolorystycznych: Cloud Grey, Sage Green, Spring Lilac i Storm Grey. W przypadku słuchawek Pi7 S2 dostępne są trzy warianty: Canvas White, Satin Black i Midnight Blue.

Modele Pi5 S2 w kolorach Cloud Grey, Spring Lilac i Storm Grey oraz Pi7 S2 w wersjach Canvas White oraz Satin Black będą dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów już w styczniu. Z kolei pierwsze egzemplarze Pi7 S2 w kolorze Midnight Blue powinien być dostępny w sprzedaży w lutym. Słuchawek Pi5 S2 w wersji Sage Green można spodziewać się w czerwcu 2023 r.

Poglądowa cena słuchawek Pi7 S2 to 1.899 złotych, natomiast cena Pi5 S2 wynosi 1.399 złotych.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan