s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Sonus faber Homage

news |
niezdefiniowano - Sonus faber Homage

Firma Sonus faber zaprezentowała nową generację swojej kultowej kolekcji Homage składającej się z czterech kolumn.

Rozwój obecnej kolekcji podkreśla włoskie dziedzictwo Sonus faber, zaangażowanie w kunszt rzemieślniczy i krok naprzód w portfolio produktów marki, oddając hołd instrumentom muzycznym, które zainspirowały stworzenie tej wyjątkowej kolekcji. Homage jest hołdem dla geniuszu utalentowanych konstruktorów instrumentów muzycznych i tradycji tworzenia lutni, której początki sięgają miasta Cremona we Włoszech.

Słynne włoskie rodziny, w tym Amati, Guarneri i Stradivari dążyły do osiągnięcia najwyższego uznania i pozycji w swoim rzemiośle, tworząc ponadczasowe dzieła sztuki cenione za doskonałość dźwięku i pożądane ze względu na wysublimowane piękno. Zainspirowany geniuszem tych twórców oraz ich perfekcyjną techniką i intuicją, Sonus faber opracował kolekcję Homage, łącząc nowoczesne technologie z bezkompromisowymi, naturalnymi materiałami i wyrafinowanym designem, aby uzyskać doznania pobudzające wszystkie zmysły.

Sonus faber Homage

"Najbardziej złożonym, ale także ekscytującym momentem dla projektanta jest chwila, w której zostaje wezwany do ulepszenia ponadczasowej ikony" – powiedział szef działu projektowania Livio Cucuzza. "Jak wprowadzać innowacje do produktu, którego wizerunek jest odporny na upływ czasu i zmieniające się trendy w modzie? Jedynym sposobem jest cofnąć się o krok, zastanowić i głęboko zrozumieć, dlaczego ten produkt został pierwotnie stworzony. Zmierzyłem się z tym wyzwaniem bezpośrednio z moim zespołem w Sonus faber. Trzecia generacja Homage była pierwszym projektem, nad którym pracowałem, a najnowsza premiera, którą przedstawiamy, to piąta odsłona – najbardziej rozwinięta, najbardziej dojrzała, ale równie autentyczna i wyjątkowa. Historia, która się powtarza, przecinając ścieżkę ewolucji na różnych etapach mojego własnego życia, nigdy nie przestając mnie fascynować i napawać dumą, że jestem jej częścią."

Sonus faber Homage

Nowa generacja kolekcji Homage będzie reprezentowana przez cztery modele dostępne w trzech wykończeniach – czerwonym, wenge i grafitowym. Nowe modele zostały wyposażone w najnowszą technologię INTONO, wykorzystują nową filozofię spójności fazowej, nową wtyczkę fazową oraz innowacyjne technologie w konstrukcji przetwornika niskotonowego.

  • Guarneri (5 generacja)
  • Serafino (2 generacja)
  • Amati (5 generacja)
  • Vox (3 generacja)

Nowa kolekcja Homage będzie dostępna w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Sonus faber w Stanach Zjednoczonych od stycznia 2023 roku, a wkrótce potem w pozostałych częściach świata.

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution