s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Ricable Invictus Power Reference

news |
niezdefiniowano - Ricable Invictus Power Reference

Doskonały przewód zasilający Invictus Power poddano znaczącym modyfikacjom w efekcie uzyskując poprawę niemal każdego aspektu brzmienia.

Invictus Power był jednym z najdłużej dostępnych na rynku produktów oferowanych przez Ricable, a jego ulepszenie było prawdziwym wyzwaniem, którego realizacja zajęła włoskim inżynierom ponad rok. Głównym celem było poprawienie parametrów akustycznych bez zmiany sygnatury dźwięku wyróżniającej model Invictus Power. Rezultat jest naprawdę znakomity, nawet bardziej namacalny niż w przypadku pokrewnego ulepszenia modelu Speaker do modelu Speaker Reference, stąd w nazwie kabla dopisek - Reference.

Większa wydajność akustyczna jest od razu widoczna, a wyczuwalny w całości krok naprzód, wyróżnia się lepszą kontrolą i czystością dźwięku z dobrze zdefiniowaną barwą i doskonale zdefiniowaną sceną dźwiękową. Docenia się również zauważalny krok naprzód w kierunku większej muzykalności z dużą liczbą detali, a jednocześnie lepiej odseparowanymi od instrumentów głosami, a wszystko to z korzyścią dla niesamowitej przyjemności słuchania.

Najwyższa ekspresja materiałów

Invictus Power Reference wyróżnia się, jeśli chodzi o surowce i zastosowane materiały. Integruje wszystkie dotychczas opracowane innowacje R-TEC. Znajdziemy w nim podwójny dielektryk wykonany z nowo opracowanego polimeru o jeszcze lepszej stałej dielektrycznej oraz system Germanium Noise Reduction, który został umieszczony na całym kablu, aby lepiej kanalizować zebrane zakłócenia oraz by precyzyjniej redukować szumy w zasilaniu.

Ricable Invictus Power Reference

Kolejne ważne ulepszenie tkwi w samym sercu produktu, a mianowicie w tworzących przewodnik 7N MARC 8,4 mm2 - drutach, które pozostają identyczne w przekroju, ale zawierają za to zmniejszoną o 30% średnicę. Mniejszy rozmiar drutów, przy zachowaniu tego samego przekroju, przekłada się na ich zwiększoną liczbę w każdym przewodniku, aż po 1140 pojedynczych nitek miedzi, co zapewnia na całym kablu łączną liczbę 3500 przypadających na przewodnik drutów.

Ewolucja geometrii kabla

Geometria nowego Invictus Power Reference podąża śladami swojego poprzednika, jednocześnie poprawiając niektóre aspekty stotne dla poprawy dźwięku. Potrójne ekranowanie, które dwukierunkowo chroni elektronikę przed zakłóceniami, zostało utrzymane bez zmian, ale jest za to wydajniejsze dzięki wprowadzonemu systemowi RNR (Ricable Noise Reduction Technology). Jak wiadomo, ekranowanie jest jak antybiotyk, czyli ma swoje dobre strony, ale i generuje też skutki uboczne. Dzięki wszystkim zmianom dokonanym w nowym modelu, firma Ricable była w stanie obniżyć pojemność elektryczną i bardziej odizolować przewodnik od ekranów, co zapewniło szereg korzyści, przy niewielkich stratach na sygnale.

Ricable Invictus Power Reference

Nawet z czysto estetycznego punktu widzenia nastąpiły zmiany, które podkreślają fenomenalną jakość i wykonanie. Zastosowanie technologii RNR (Ricable Noise Reduction) wpływa na znakomity końcowy efekt dźwiękowy oraz podkreśla kunszt firmy Ricable w zakresie doboru materiałów. Praca wykonana nad nowym kablem z serii Invictus Reference z pewnością stawia go jako referencyjny punkt odniesienia w krajobrazie kabli zasilających dla hi-endowej elektroniki.

Specyfikacja Invictus Power Reference:

 • Pojemność: 75 pF/m
 • Rezystancja: 1,62 Ω/km
 • Maksymalne dopuszczone natężenie prądu: 95 A
 • Średnica zewnętrzna: Ø 22 mm
 • Przekrój przewodnika: 8,4 mm² (2x 4,2mm²)
 • Konstrukcja przewodników: Skręcone między sobą z izolacją
 • Średnica drutów / pojedynczych nitek miedzi: 0,07 mm
 • Materiał przewodnika: Czysta miedź 7N 99.99999% MARC (Multicore Annealed Ricable Conductor)
 • Geometria: Skręcone przewodniki
 • Izolacja dielektryczna: Podwójny Technopolimer R-TEC (Ricable Technology Construction)
 • Ekranowanie wewnętrzne: Mylar i Aluminium
 • Ekranowanie zewnętrzne: Oplot miedziany OFC o dużym pokryciu
 • Ochrona zewnętrzna: Osłona o wysokiej zwartości z oplotem wykonanym z polietylenu / nylonu
 • Materiał wtyków: Czysta miedź OFC RCCP (Ricable Copper Connector Project)
 • Wtyki: Pozłacane 24-karatowym złotem
 • Cechy wtyków które zapewniają wysoką wydajność: Zintegrowane tłumienie zakłóceń za pomocą wbudowanego Bloku ferrytowego, Korpus monoblokowy z miedzi OFC, Pozłacany specjalną techniką elektrolizy złota / miedzi, Obudowa niemagnetyczna, Wtyczka IEC 10A, Wtyczka Schuko 16A
 • Cechy szczególne: Technologia RNR - Germanium Noise Reduction System

Cena przewodu zasilającego wynosi Invictus Power Reference 4.799 złotych.

Źródło: informacja prasowa Instal Audio