s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Bowers & Wilkins Px8 McLaren Edition

news |
niezdefiniowano - Bowers & Wilkins Px8 McLaren Edition

Bowers & Wilkins zaprezentował specjalną edycję słuchawek Px8, która powstała we współpracy z firmą McLaren.

Nowy model słuchawek Px8 McLaren Edition, to efekt współpracy dwóch topowych brytyjskich producentów klasy premium – Bowers & Wilkins i McLaren Automotive. Konstrukcja ta łączy wygodę użytkowania, solidne wykonanie i doskonałe brzmienie charakterystyczne dla Bowers & Wilkins, a jednocześnie nawiązuje do oryginalnego designu supersamochodów McLarena.

Model Px8 McLaren Edition powstał w oparciu o referencyjną jakość dźwięku zapewnianą przez słuchawki Bowers & Wilkins Px8, które zdążyły już zyskać uznanie wśród specjalistów z branży audio. Wzornictwo nowego modelu nawiązuje do luksusowych samochodów McLarena, który słynie z innowacyjnego podejścia do produkcji pojazdów.

Słuchawki na specjalną okazję

Bowers & Wilkins znany jest z innowacyjnego podejścia do projektowania i produkcji głośników, które mają zapewnić jak najdokładniejsze odzwierciedlenie źródłowego materiału audio. Od 2015 roku firma jest odpowiedzialna za nagłośnienie supersamochodów marki McLaren. Słuchawki Px8 McLaren Edition opracowano, aby uczcić partnerstwo obydwu renomowanych brytyjskich producentów, a jednocześnie premierę modelu Artura – pierwszego seryjnie produkowanego hybrydowego supersamochodu marki McLaren.

Bowers & Wilkins Px8 McLaren Edition

Te wyjątkowe bezprzewodowe słuchawki nauszne wyposażone są w wykonywane na zamówienie przetworniki elektroakustyczne o średnicy 40 mm z karbonowymi membranami (Carbon Cone). Konstrukcja przetworników wzorowana jest na tych, które stosowane są w kolumnach głośnikowych Bowers & Wilkins należących do cenionej przez specjalistów serii 700.

Model Px8 McLaren Edition ma wykończenie w kolorze szarym (nazwane przez producenta Galvanic) z pomarańczowymi elementami, inspirowanymi słynną pomarańczą Papaya. Jest to nawiązanie do samochodów założyciela firmy, Bruce'a McLarena, którymi z sukcesami ścigał się on w samochodowych Grand Prix na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku.

Bowers & Wilkins Px8 McLaren Edition

Współpraca w trosce o brzmienie i design

Specjaliści z firmy Bowers & Wilkins współpracują z zespołami projektowymi i inżynieryjnymi McLarena, aby opracowywać nagłośnienie samochodowe, które będzie nie tylko świetnie brzmieć, ale też doskonale się prezentować we wnętrzu pojazdu. Współpraca Bowers & Wilkins i McLarena została zauważona i doceniona na rynku m.in. wśród specjalistów z branży wzornictwa przemysłowego – samochodowe systemy audio Bowers & Wilkins montowane w samochodach McLaren Speedtail, McLaren GT i najnowszym McLarenie Artura zdobyły nagrody w dorocznych plebiscytach iF Design Award.

Model Artura wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne dostępne w głośnikach, które są opracowywane w miejscowości Southwater, a więc siedzibie głównej zespołu badawczo-rozwojowego Bowers & Wilkins od 2019 roku, znajdującej się ok. 50 km od siedziby McLarena zlokalizowanej w Woking, w brytyjskim hrabstwie Surrey.

– Jesteśmy ogromnie dumni z naszej wieloletniej relacji z McLaren Automotive, która jest zakorzeniona we wspólnym pragnieniu bycia liderem w kwestii wydajności. Słuchawki Px8 McLaren Edition celebrują to partnerstwo, rozszerzając atrakcyjność naszej wiodącej w branży wydajności pod względem dźwięku oraz DNA McLarena, gwarantując ją nie tylko we wnętrzu samochodu – powiedział Dan Shepherd, Vice President, Licensing & Partnerships

Bowers & Wilkins Px8 McLaren Edition

– Jest nam niezmiernie miło, że możemy zaprezentować model Px8 McLaren Edition, który jest rozwinięciem wielokrotnie nagradzanej, wieloletniej współpracy między McLarenem a Bowers & Wilkins. Wspólny etos przesuwania granic, innowacyjności i dążenia do perfekcji jest widoczny we wszystkich produktach, nad którymi obie marki do tej pory współpracowały. Dzięki nowym słuchawkom, wciągające doznania audio, które wszyscy znają z naszych supersamochodów, mogą teraz wyjść poza nie – powiedział George Biggs, Chief Sales and Marketing Officer w McLaren Automotive.

Zaawansowany, funkcjonalny model

Słuchawki Px8 McLaren Edition mają wbudowany moduł Bluetooth i obsługują technikę aptX Adaptive firmy Qualcomm, co pozwala uzyskać wysoką jakość dźwięku z urządzeń kompatybilnych z tym rozwiązaniem. W zestawie ze słuchawkami, oprócz dopasowanego etui, znajdują się też przewody USB-C i jack 3,5 mm. Niezależnie jednak od tego, czy wykorzystujemy połączenie bezprzewodowe Bluetooth, czy przewodowe, model Px8 McLaren Edition łączy wysokowydajne przetworniki elektroakustyczne z układem DSP (od ang. Digital Signal Processing), który pozwala na przetwarzanie dźwięku nawet z 24-bitową rozdzielczością.

Bowers & Wilkins Px8 McLaren Edition

W modelu Px8 McLaren Edition zastosowano także zaawansowaną technikę redukcji szumu, opracowaną przez Bowers & Wilkins, która nie wpływa na brzmienie odtwarzanego dźwięku. Rozwiązanie to bazuje łącznie na 6 zintegrowanych mikrofonach. Dwa mierzą moc wyjściową dla każdego z przetworników, dwa odpowiadają za reakcję układu na hałas otoczenia, a dwa zapewniają czysty dźwięk podczas rozmów z wykorzystaniem słuchawek.

Słuchawki Px8 McLaren Edition współpracują z aplikacją mobilną Bowers & Wilkins Music, która umożliwia streaming muzyki bezpośrednio z urządzenia mobilnego do słuchawek, m.in. z takich serwisów jak Deezer, Quobuz czy Tidal. Aplikacja pozwala ponadto na korekcję brzmienia i kontrolę nad dostępnymi funkcjami, w tym funkcją ANC (od ang. Active Noise Cancellation) oraz poziomem naładowania baterii słuchawek.

Modelu Bowers & Wilkins Px8 McLaren Edition można spodziewać się w sprzedaży u autoryzowanych dealerów już w styczniu 2023 r.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan