s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Rotel S14

news |
niezdefiniowano - Rotel S14

Japońska firma Rotel wprowadza do oferty swój pierwszy odtwarzacz sieciowy z wbudowanym wzmacniaczem.

Rotel zaprezentował odtwarzacz sieciowy zintegrowany ze wzmacniaczem – model S14. To pierwsze tego typu urządzenie w ofercie japońskiego producenta. S14 świetnie wpisuje się w założenia marki Rotel, zapewniając niezwykłą elastyczność, funkcjonalność i komfort odtwarzania muzyki online w wysokiej jakości – bez kompromisów.

Odtwarzacz sieciowy S14 został opracowany w oparciu o ponad 60-letnie doświadczenie marki Rotel w projektowaniu sprzętu audio. W efekcie nowy model gwarantuje wysoką jakość odtwarzanej muzyki, co jest zasługą m.in. zaawansowanego układu bazującego na 32-bitowym przetworniku C/A ESS Technology oraz ponadwymiarowym transformatorze toroidalnym. Tym samym użytkownik może liczyć na precyzyjne, kontrolowane przetwarzanie dźwięku.

Rotel S14

Z pomocą streamera S14 można przesyłać ulubione nagrania bezpośrednio z serwisów streamingowych – np. Spotify – i korzystać z funkcji AirPlay 2 oraz Google Cast. Urządzenie cechuje się też certyfikatem Roon Ready.

Projektanci zadbali także o liczne opcje połączeniowe, które pozwalają na współpracę S14 z różnorodnymi źródłami dźwięku. Streamer ma m.in. wejścia audio cyfrowe optyczne i koaksjalne, złącza PC-USB i analogowe audio (2 x RCA). Na wyposażeniu znajdziemy także wyjście słuchawkowe. Ponadto obsługuje łączność bezprzewodową Bluetooth, w tym kodek aptX HD. Całości dopełnia wyjście na zewnętrzny subwoofer aktywny.

Rotel S14

Rotel S14 to urządzenie typu all-in-one, które pozwala strumieniować muzykę bezpośrednio z popularnych serwisów muzycznych. Odtwarza dźwięk z niebywałą precyzją, jednocześnie dostarczając 150 W mocy w klasie AB (4 Ω). Oznacza to, że wystarczy podłączyć do tego modelu kolumny głośnikowe, aby móc cieszyć się wciągającym brzmieniem.

Rotel S14

Wygodny w obsłudze zintegrowany odtwarzacz sieciowy Rotel S14 zapewnia zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe połączenie sieciowe, co przekłada się na najwyższą elastyczność instalacji. Urządzenie ma wbudowany dwuzakresowy moduł Wi-Fi pracujący w pasmach 2,4 i 5 GHz. Znajdujący się na panelu frontowym wyświetlacz umożliwia prezentację okładki albumu (w kolorze) oraz informacji o odtwarzanym utworze. W zestawie znajduje się również solidnie wykonany pilot zdalnego sterowania z aluminiową obudową, gwarantujący łatwą obsługę.

Rotel S14

Sugerowana cena detaliczna odtwarzacza sieciowego z wbudowanym wzmacniaczem S14 to 12.799 złotych. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych już na początku grudnia 2022 roku.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan