s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Devialet Mania

news |
niezdefiniowano - Devialet Mania

Pierwszy przenośny głośnik w ofercie renomowanego francuskiego producenta, który wyróżnia się zaawansowanymi technologiami i wyjątkowym wzornictwem.

Devialet wprowadził do swojej oferty model Mania – swój pierwszy przenośny "inteligentny" głośnik o sferycznej obudowie. Konstrukcja ta wyróżnia się nie tylko wyjątkowym wzornictwem, ale także zaawansowanymi technologiami, które pozwoliły uzyskać wysokiej jakości brzmienie.

Innowacyjne technologie

Marka Devialet słynie z innowacyjnych urządzeń audio, czego potwierdzeniem są choćby systemy głośnikowe Phantom i teraz głośnik Mania.

W najnowszym modelu nie zabrakło nowoczesnych rozwiązań technicznych, a jednym z nich jest technologia Adaptive Cross-Stereo. Dzięki niej Mania oferuje 360-stopniową scenę dźwiękową, niezależnie od miejsca odsłuchu, wypełniając je wciągającym, dookólnym i bogatym brzmieniem. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest tryb ASC (Active Stereo Calibration), który bazuje na mapowaniu akustycznym w czasie rzeczywistym, umożliwiając dostosowanie brzmienia głośnika do warunków akustycznych miejsca odsłuchu. Warto też wspomnieć o technice SAM (Speaker Active Matching), czyli aktywnym dopasowaniu głośników, co zapewnia wierne brzmienie w całym zakresie przetwarzanych częstotliwości.

Devialet Mania

Zastosowane technologie, w połączeniu z czterema przetwornikami szerokopasmowymi i dwoma wooferami, przełożyły się na szerokie pasmo przenoszenia, rozciągające się od 30Hz do 20kHz.

Łączność bezprzewodowa

Głośnik Devialet Mania można połączyć z siecią przy wykorzystaniu łączności Wi-Fi (2,4GHz lub 5GHz). Urządzenie jest także kompatybilne z Bluetooth w wersji 5.0 oraz obsługuje Spotify Connect i AirPlay 2. Ponadto współpracuje z asystentem głosowym Amazon Alexa.

Devialet Mania

Mania doskonale sprawdzi się nie tylko w domu, ale także na zewnątrz. Pomaga w tym odporność na zachlapanie (stopień ochrony IPX4) i zintegrowany uchwyt ułatwiający przenoszenie głośnika. Wbudowany akumulator pozwala na ok. 10 godz. bezprzewodowej pracy.

Aplikacja mobilna

Bezprzewodowy głośnik Mania współpracuje z bezpłatną aplikacją mobilną Devialet na urządzenia z iOS i Android. Dzięki niej można skonfigurować i spersonalizować dostępne ustawienia, np. połączyć urządzenie z lokalną siecią internetową, zaktualizować oprogramowanie lub dostosować poziomy korektora brzmienia.

Devialet Mania

Dostępność i cena

Głośnik Devialet Mania dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: czarnej (Deep Black), szarej (Light Grey) i edycji specjalnej Opera de Paris. Poglądowa cena detaliczna dla dwóch pierwszych wersji wynosi 3.699 złotych, z kolei przewidziana cena dla wariantu Opera de Paris to 4.699 złotych. Do urządzenia dostępna jest również opcjonalna podstawka ładująca (w przypadku wersji Opera de Paris znajduje się już w komplecie). Ułatwia ona ładowanie i sprawia, że proces ten jest niezwykle wygodny.

Pierwsze egzemplarze głośnika Devialet Mania są już dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan