kino domowe

FRENCH OPEN, ROLAND GARROS TENIS 3D

news |

Wydarzenia sportowe w 3D mają być według firmy Panasonic największym impulsem dla rozwoju technologii 3D.

Wydarzenia sportowe w 3D mają być według firmy Panasonic największym impulsem dla rozwoju technologii 3D. Tak przynajmniej wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Panasonic Europe. Ponieważ 50 procent wszystkich planowanych kanałów 3D będzie koncentrować się wyłącznie na wydarzeniach sportowych, można oczekiwać, że ilość relacji sportowych 3D będzie mieć znaczący wpływ na popularyzację tej nowej technologii.
Z badań przeprowadzonych przez firmę Screen Digest wynika, że aż jedna czwarta gospodarstw domowych w rozwiniętych gospodarkach zachodnich planuje do końca 2014 zakup telewizora przygotowanego do odbioru obrazu 3D. Oczywiście aby te plany się ziściły będzie w dużej mierze zależne od dostępności kontentu 3D. Screen Digest prognozuje, że oprócz takich popularnych dyscyplin sportowych jak piłka nożna, futbol amerykański, czy golf siłą napędową w rozwoju 3D będzie także tenis, Panasonic odgrywa wiodącą rolę w udostępnianiu transmisji 3D z tego rodzaju wydarzeń w Europie. Pod koniec maja br. we współpracy z Fédération Française de Tennis (FFT) oraz firmami Orange i Eurosport, Panasonic po raz pierwszy zaprezentował w Europie prestiżowy wielodniowy turniej – French Open Roland Garros – transmitowany na żywo w 3D przez satelity Astra i HOT BIRD™ firmy Eutelsat. To niewątpliwie ważne wydarzenie było okazją do sprawdzenia możliwości gamy trójwymiarowych urządzeń marki Panasonic: od kamer 3D używanych do filmowania rozgrywek na kortach po telewizory plazmowe 3D VT20, na których można oglądać turniej w sklepach detalicznych w całej Europie – w tym także w Polsce
Listę sklepów gdzie możesz obejrzeć transmisję te transmisje znajdziesz: TUTAJ

Laurent Abadie, CEO i prezes firmy Panasonic Europe, komentuje: „To wspaniała okazja, która pozwoli zademonstrować potencjał sportu w 3D na żywo w domu. Cieszymy się, że możemy współpracować z Orange, Eurosportem i FFT, aby przewodząc branży, dostarczyć niezapomniane wrażenia 3D tak wielu konsumentom z całej Europy”.

Zarejestrowane przez Orange na kortach Roland Garros materiały są transmitowane na żywo przez sieć ADSL i światłowody do abonentów Orange we Francji za pośrednictwem nowej usługi telewizji 3D. Eurosport przekazuje sygnał 3D za pośrednictwem satelitów do trójwymiarowych telewizorów plazmowych Panasonic VT20 w ponad 3.000 sklepów detalicznych w pozostałej części Europy. Transmisja satelitarna na Europę jest możliwa dzięki współpracy partnerskiej z firmami Eutelsat i Astra.O TURNIEJU ROLAND GARROS

Roland Garros (French Open) to drugi w sezonie turniej zaliczany do Wielkiego Szlema, czyli jedno z najistotniejszych i najciekawszych wydarzeń sezonu. Każdego roku na przełomie maja i czerwca impreza gromadzi komplet gwiazd światowego tenisa i już od pierwszego dnia skupia na sobie uwagę kibiców na całym świecie.

Początki turnieju sięgają schyłku XIX wieku, zaś w obecnym kształcie zawody rozgrywane są od 1968 roku. Jedną z największych postaci w historii French Open jest Szwed Bjoern Borg, sześciokrotny zwycięzca z przełomu lat 70 i 80. Bliski tego wyczynu jest walczący o piąte zwycięstwo w Paryżu Rafael Nadal. W ubiegłym roku Hiszpan, po czterech z rzędu zwycięstwach, sensacyjnie odpadł z walki o piąty tytuł już w 1/8 fi nału. Nie zawiódł wówczas
Roger Federer, który zdobył paryskie trofeum po raz pierwszy w karierze, pomimo iż w pozostałych wielkoszlemowych turniejach zwyciężał łącznie 13 razy. Pojedynki Nadala i Federera są zawsze bardzo emocjonujące i stoją na najwyższym poziomie. Czy w tym roku ci dwaj zawodnicy znów skrzyżują rakiety w finale?

W turnieju kobiet do historii imprezy przeszły potyczki sprzed lat między Amerykanką Chris Evert i pochodzącą z Czech Martiną Navratilovą. W tym roku walka o zwycięstwo zapowiada się bardzo interesująco ze względu na powrót do gry Justine Henin, nieobecnej na korcie w trzech ostatnich sezonach. Dotychczas Belgijka wygrała w Paryżu czterokrotnie. Polscy kibice liczą przede wszystkim na udany występ Agnieszki Radwańskiej, plasującej się w pierwszej dziesiątce światowego rankingu WTA.

Transmisje w Eurosporcie i Eurosporcie 2
Wzorem lat ubiegłych oferta Eurosportu dotycząca French Open będzie bardzo bogata. Bezpośrednie relacje (100%HD) będą się odbywały bez przerwy od pierwszej do ostatniej piłki turnieju. W pierwszym tygodniu rozpoczynać się będą wraz z pierwszym meczem danego dnia (godz. 11) i będą trwać do zmroku, czyli do ok. godz. 20:30. Eurosport będzie przygotowany do emisji pełnego przekazu obrazu z siedmiu głównych kortów, co gwarantuje widzom możliwość obejrzenia najciekawszego, najbardziej zaciętego spotkania. W ciągu 15 dni turnieju, stacja zaoferuje ponad 90 godzin transmisji na żywo.

Transmisje w Eurosporcie i Eurosporcie 2
Dodatkowo Eurosport zaproponuje widzom 26-minutowy magazyn „Gem, set i Mats”,
którego współprowadzącymi są: była mistrzyni Wielkiej Brytanii Annabel Croft oraz trzykrotny zwycięzca French Open – Mats Wilander. Program nadawany codziennie na żywo będzie obejmował analizę najciekawszych pojedynków w danym dniu.

Program transmisji 3D
dzień godzina runda
24.05 - 31.05 11:00 - 20:30 mecze I, II, III i IV rundy LIVE
01.06, wtorek 14:00 - 20:00 ćwierćfinały LIVE
02.06, środa 14:00 - 20:00 ćwierćfinały LIVE
03.06, czwartek 14:00 - 18:00 półfinały LIVE
04.06, piątek 13:00 - 18:00 półfi nały LIVE
05.06, sobota 15:00 - 17:00 finał kobiet LIVE
06.06, niedziela 15:00 - 17:30 finał mężczyzn LIVE

Szczegółowy rozkład meczów dostępny jest na eurosport.pl/tenis.Panasonic 3D
Panasonic oferuje kompleksowy system produkcyjny, tzw. „End 2 End”, w zakresie technologii 3D. Oferta produktowa 3D pozwala na rejestrację materiału za pomocą kamery 3D Panasonic, jego kodowanie i przechowywanie w formacie Blu-ray 3D Full HD a także późniejsze odtwarzanie. Ostatnia z wymienionych funkcji jest realizowana za pomocą dostępnych urządzeń – telewizora TX-P50VT20, sprzedawanego wraz z dwiema parami aktywnych okularów migawkowych, oraz odtwarzacza Blu-ray 3D Full HD DMP-BDT300.
INFO http://www.panasonic.pl