s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Dan Clark Audio Expanse

news |
niezdefiniowano - Dan Clark Audio Expanse

Słuchawki Expanse to nowy flagowiec w ofercie marki Dan Clark Audio, który stawia na muzykalność, scenę dźwiękową i rozdzielczość.

Słuchawki Dan Clark Expanse wyznaczają nowy standard w słuchawkach otwartych. Muzykalność słuchawek, scena dźwiękowa i komfort. Całkowicie nowy płaski przetwornik magnetyczny czwartej generacji DCA i przełomowy system strojenia akustycznego metamateriału, zapewniają wyrównaną prezentację w całym zakresie słyszalnym i odpowiedną głębię. Nowo przeprojektowany pałąk i system zawieszenia zapewnia niesłychaną ergonomie i wygodę!

System AMTS

Wszystkie słuchawki narażone są na powstawanie fal stojących w wyższych częstotliwościach, a te mogą sprawić, że wysokie tony będą szorstkie, męczące i nienaturalne. Umieszczony między przetwornikiem a uchem opatentowany system AMTS rozwiązuje ten problem. Integruje on w jedną spójną strukturę: falowody, kontrolę dyfuzjii oraz rezonatory ćwiećfalowe i Helmholtza. W rezultacie otrzymujemy gładki, precyzyjny i szczegółowy przekaz w różnych gatunkach muzycznych.

Dan Clark Audio Expanse

Przetwornik planarno-magnetyczny czwartej generacji firmy Expanse zapewnia płynne, bogate i szczegółowe wrażenia odsłuchowe. Przetwornik Expanse jest o 20% większy niż sterownik E2 i wykorzystuje autorską technologię v-Planar w celu zmniejszenia zniekształceń oraz poprawy niskich częstotliwości.

Na nowo zdefiniowana rozdzielczość

Przetwornik planarny Expanse zapewnia niewiarygodnie niskie zniekształcenia w całym zakresie akustycznym oferując poziom szczegółowości dostępny dotychczas tyko w wysokiej klasy słuchawkach elektrostatycznych. Expanse zapewnia niesamowitą równowagę, delikatność, dynamikę oraz bogacwo detali, które sprawią, że odkryjemy na nowo swoje ulubione nagrania ponownie. Scena dźwiękowa Expanse może konkurować nawet z najlepszymi słuchawkami otwartymi, jeśli chodzi o głębię, szerokość i obrazowanie sceny dźwiękowej.

Dan Clark Audio Expanse

Innowacje w zakresie projektowania

Najwyższej jakości czarny skórzany pałąk ma delikatne niebieskie szwy tworząc pikowany pasek na głowę, który nie tylko doskonale wygląda ale jest również funkcjonalny i wygodny. Zniknęły mechaniczne suwaki do regulacji dopasowania słuchawek. Zaprojektowano natomiast stabilny, ale wygodny "samoregulujący system zawieszenia", który pozwala na odpowiednie ustawienie słuchawek bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika.

Dan Clark Audio produkuje jedne z najlżejszych słuchawek na świecie i przy wadze zaledwie 418 gramów Expanse nie są wyjątkiem. Nowe zamszowe i "skórzane" nauszniki, samoregulujące zawieszenie oraz lekka konstrukcja sprawiają, że Expanse są tak wygodne, że możemy zapominieć, że słuchamy muzyki w słuchawkach.

Dan Clark Audio Expanse

Ergonomiczny i stylowy kształt nauszników Expanse jest naturalnym rozszerzenie ergonomii Aeon 2. Do przechowywania lub podróży zastosowano elegancką i składaną konstrukcję gimbala znaną z Aeon 2, która po złożeniu tworzy zgrabną bryłę niewielkich rozmiarów, idealną do zabrania w podróż wraz z dedykowanym pokrowcem.

Najważniejsze cechy Dan Clark Audio Expanse:

  • Opatentowany akustyczny system strojenia metamateriału (AMTS) zapewnia bezprecedensową szczegółowość i klarowność wysokich częstotliwości jednocześnie oferując gładkość tonów i szczegółów
  • Przetwornik v-Planar czwartej generacji z autorską membraną planarną i jednocześnie największą jaką do tej pory zastosowano w słuchawkach Dan Clark Audio, zapewnia wyjątkową dynamikę przy minimalnych zniekształceniach dla prawdziwej i naturalnej przyjemności słuchania
  • Struktura przetwornika zoptymalizowana pod kątem technologii FEA i CFD równomierność i wygładzenie przepływu akustycznego
  • Całkowicie nowy, automatycznie dopasowujący się podwieszany pasek sprawia, że Expanse są bezproblemowe w noszeniu oferując niebywałą ergonomię rozkładając ciężar równomiernie na głowie
  • Pikowanie paska poprawia komfort i ogranicza gromadzenie się ciepła
  • Wkładki z zamszu i skóry zapewniają idealne dopasowanie z minimalnym naciskiem oferując przy tym delikatny z głową
  • Konstrukcja miseczki z włóknem węglowym/aluminiowym minimalizuje wagę oraz zapewnia maksymalną sztywność
  • Składane gimbale umożliwiają spakowanie Expanse w kompaktowe etui aby zapewnić bezpieczny i łatwy transport
  • Bezkompromisowe wzornictwo przemysłowe wykorzystuje aluminium, włókno węglowe i tytan dzięki czemu słuchawka efektownie się prezentuje przy jednoczesnym zapewnienie maksimum wytrzymałości i minimum ciężaru.
  • Expanse został zaprojektowany i jest ręcznie składany w San Diego w Kalifornii
Dan Clark Audio Expanse

Słuchawki Dan Clark Audio Expanse trafią na nasz rynek w październiku i będą dostępne do odsłuchu w sklepach HiFiPRO oraz MP3Store. Sugerowana cena detaliczna DCA Expanse z podstawowym kablem wynosi 19.990 złotych.

Źródło: informacja prasowa MIP