s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Bowers & Wilkins 700 S3

news |
niezdefiniowano - Bowers & Wilkins 700 S3

Bowers & Wilkins wprowadza do oferty nową generację serii 700, która obejmuje łącznie aż 8 nowych modeli.

700 S3 to najbardziej wszechstronna linia kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins, którą cechuje duża wydajność i stylowy design. Modele do niej należące umożliwiają zbudowanie – dopasowanego do potrzeb użytkownika – systemu stereo lub zestawu kina domowego.

Studyjne brzmienie w domu

Modele należące do nowej linii 700 S3 Bowers & Wilkins są odpowiednikami konstrukcji dostępnych w poprzedniej generacji, jednak każdy z nich został przebudowany. W oparciu o kilkuletnie intensywne prace nad rozwojem dotychczas oferowanych modeli zmodyfikowano projekt obudowy i wykończenie, a także wprowadzono ulepszenia techniczne, które pozwoliły na poprawę brzmienia.

Bowers & Wilkins 700 S3

Rozwiązania wzięte z serii 800 Diamond

Nowa generacja kolumn z serii 700 spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających melomanów. Wykorzystano w niej wybrane rozwiązania techniczne znane z topowej serii 800 Diamond brytyjskiego producenta, która używana jest również przez profesjonalistów w studiach nagraniowych na całym świecie, w tym m.in. w popularnym londyńskim Abbey Road Studios. W rezultacie seria 700 S3 przenosi studyjne brzmienie wprost do Twojego domowego pomieszczenia odsłuchowego, a smukłe, eleganckie proporcje poszczególnych modeli sprawiają, że głośniki będą pasować do wystroju dowolnego wnętrza.

Smukłe obudowy w nowym kolorze

Nowa generacja serii 700 to smuklejsze obudowy o odpowiednich proporcjach, a także lekko zakrzywiony panel frontowy. Wraz z nową serią kolumn pojawiło się ponadto nowe wykończenie – Mocha (mokka), które dołącza do dwóch dotychczas dostępnych w serii 700 wariantów Gloss Black (czarny połysk) i Satin White (satynowa biel), a przy tym doskonale współgra z detalami obudów kolumn 700 S3. Różnorodność modeli w połączeniu z dostępnymi wariantami kolorystycznymi pozwala lepiej dobrać zestaw kolumn do wielkości i aranżacji pomieszczenia odsłuchowego.

Bowers & Wilkins 700 S3

Obudowa z techniką Tweeter-on-Top

Wraz z wprowadzeniem na rynek kolumn 700 S3 Bowers & Wilkins zastosował wiele ulepszeń względem modeli należących do poprzedniej generacji. Charakterystyczną konstrukcję z wydzielonym przetwornikiem wysokotonowym (Solid Body Tweeter-on-Top) mają teraz aż cztery modele. Oprócz podłogowego 702 S3 i podstawkowego 705 S3, technikę Tweeter-on-Top zastosowano także w innym modelu podłogowym – 703 S3 i w głośniku centralnym HTM71 S3. Umożliwia to zbudowanie kompletnego systemu kina domowego, w którym kolumny głośnikowe będą miały odseparowany tweeter. Co więcej, zmieniony został kształt tubowej obudowy przetwornika wysokotonowego. W nowej generacji konstrukcja wykonana z litego bloku aluminium została wydłużona, co wydatnie przełożyło się na brzmienie w zakresie wysokich tonów i poprawiło otwartość sceny dźwiękowej.

Karbonowa kopułka wysokotonowa

Na uwagę zasługuje ponadto karbonowa kopułka przetwornika wysokotonowego (Carbon Dome). Rozwiązanie to zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o serii 700 brytyjskiego producenta. W porównaniu chociażby do głośnika wysokotonowego z podwójną kopułką aluminiową, Carbon Dome zapewnia przetwornikowi wyższą częstotliwość "przełamania" (brake-up frequency) – sięga ona 47 kHz. Pozwala to uzyskać szerokie pasmo przenoszenia, a także zapewnia poprawę precyzji i szczegółowości brzmienia.

Bowers & Wilkins 700 S3

Biomimetyczne zawieszenie

We wszystkich trójdrożnych modelach należących do serii 700 S3 zastosowano kompozytowe zawieszenie biomimetyczne (Biomimetic Suspension), po raz pierwszy użyte w kolumnach głośnikowych 800 D4 Bowers & Wilkins. Rozwiązanie to umożliwiło zwiększenie wydajności membrany średniotonowej i poprawiło przejrzystość dźwięków odtwarzanych w zakresie środka przetwarzanego pasma akustycznego.

Niskotonowe membrany Aerofoil

Przetworniki niskotonowe zastosowane w kolumnach z serii 700 S3 mają membrany o profilu Aerofoil, które zostały opracowane przy pomocy zaawansowanych technik modelowania komputerowego. Membrana Aerofoil ma zmienną grubość, co zapewnia sztywność i wytrzymałość tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Przekłada się to na głęboki i dynamiczny bas.

Pozostałe modyfikacje

Oprócz powyżej wymienionych zmian, modernizacji uległy także terminale głośnikowe, które wzorowane były na tych zastosowanych w topowej serii 800 Diamond. Zapewniają one stabilniejsze połączenie, zwłaszcza przy wykorzystaniu kabli z końcówkami widełkowymi.

Modyfikacji uległy także zwrotnice głośnikowe, które nadal wykorzystują kondensatory firmy Mundorf, ale zostały wzbogacone o liczne kondensatory bocznikujące.

Bowers & Wilkins 700 S3

Zmodernizowano także konstrukcję bas refleks. Tunel Flowport (o perforacjach podobnych do tych stosowanych w piłeczkach golfowych) ma większą średnicę, co poprawiło przepływ powietrza i umożliwiło uzyskanie żywego, a jednocześnie bardziej dynamicznego brzmienia. Co więcej, w modelu 702 S3 tunel Flowport jest umieszczony u dołu kolumny, a nie z tyłu, jak to miało miejsce u poprzednika, czyli w kolumnie Bowers & Wilkins 702 S2. Rozwiązanie to ułatwia ustawienie tej potężnej kolumny głośnikowej w pomieszczeniu odsłuchowym, a tym samym zintegrowanie jej z systemem stereo lub kina domowego.

Seria 700 S3 została zaprojektowana, skonstruowana i wykończona w oparciu o wysokie standardy przyjęte przez firmę Bowers & Wilkins. Wprowadzone modyfikacje sprawiły, że jest ona jeszcze bliższa topowym kolumnom należącym do linii 800 Diamond.

Modele z serii 700 S3 zapewniają wysokiej jakości brzmienie w połączeniu z wyjątkową elegancją i dużą wydajnością. Odpowiednie ustawienie systemu głośnikowego ułatwiają podstawki FS-700 S3, dopasowane do kolumn 707 S3, 706 S3 i 705 S3.

Dostępność kolumn z serii 700 S3 u autoryzowanych dealerów planowana jest na październik 2022 roku. Sugerowane ceny detaliczne poszczególnych modeli przedstawiają się następująco (cena za sztukę): 702 S3 – 15.499 zł, 703 S3 – 11.999 zł, 704 S3 – 8.299 zł, 705 S3 – 6.999 zł, 706 S3 – 4.799 zł, 707 S3 – 3.599 zł, HTM71 S3 – 9.499  ł, HTM72 S3 – 5.699 zł. Cena podstawek głośnikowych FS-700 S3 to natomiast 2.149 zł (za sztukę).

Źródło: informacja prasowa Audio Klan