s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Ortofon MC Diamond

news |
niezdefiniowano - Ortofon MC Diamond

Najbardziej zaawansowana wkładka gramofonowa w ofercie Ortofona - MC Diamond właśnie trafiła na nasze półki sklepowe.

Wkładka MC Diamond dzięki tytanowemu korpusowi, zoptymalizowanemu systemowi magnesów, diamentowemu wspornikowi i nowemu gumowemu zawieszeniu zapewnia audiofilom zupełnie nowy poziom doznań. Na przestrzeni lat zdobywana wiedza techniczna oraz innowacyjne rozwiązania autorskie zaowocowały najwyższym poziomem wydajności możliwym we współczesnej analogowej technologii odtwarzania.

Ulepszone zawieszenie gumowe

Nowa formuła mieszanki gumowej użytej w gumowym zawieszeniu oparta jest na wysoce wydajnym wypełniaczu nano Multi Wall Carbon Nano Tube (MWCNT). Nowa mieszanka opracowane przez Ortofona oferuje pożądane właściwości mechaniczne, które pozwalają na optymalną interakcję między podatnością a tłumieniem, co poprawia stabilność i odtwarzanie oraz zapewnia niezrównaną jakość dźwięku.

Ortofon MC Diamond

Korpus

Korpus wkładki MC Diamond jest wykonany z tytanu i powstał przy opatentowanej technologii SLM (technika selektywnego topienia laserowego). Pozwala ona na precyzyjną kontrolę gęstości korpusu, co zapewnia niezwykle wysokie tłumienie wewnętrzne, a co za tym idzie znaczną redukcję drgań i poprawę jakości dźwięku.

Ortofon MC Diamond

System magnetyczny

System magnetyczny wkładki MC Diamond został wykonany ze specjalnmie dobranych materiałów i zoptymalizowany pod kątem geometrii i spójności. Wszystko to w połączeniu z niemagnetyczną armaturą zapewnia żywą i precyzyjną reprodukcję dźwięku.

Ortofon MC Diamond

Replicant 100 Diamond

We wkładce MC Diamond wykorzystano diament Ortofon Replicant 100. Igła typu Line Contact wyróżnia się wąską i długą powierzchnią styku, która zbliżona jest do oryginalnego rysika tnącego. Gwarantuje to dokładne odwzorowanie, niskie zniekształcenia i rozszerzony zakres częstotliwości.

Ortofon MC Diamond

Diamentowy wspornik

We wkładce MC Diamond zastosowano wspornik diamentowy, który w połączeniu z igłą Replicant 100 zapewnia ekstremalną przejrzystość, szybkość i precyzyję. Solidny wspornik Diamond zapewnia najlepszą możliwą powierzchnię styku między igłą a twornikiem dzięki swojej twardości i krystalicznej strukturze. Ulepszenie wspornika Diamond na nowo zdefiniowały granice reprodukcji analogowej prezentując jeszcze więcej szczegółów, a także niezrównaną subtelność oraz głębię.

Koszt wkładki gramofonowej Ortofon MC Diamond wynosi 44.999 złotych.

Źródło: informacja prasowa E.I.C.