s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

REL No.31 i No.32

news |
niezdefiniowano - REL No.31 i No.32

Angielski producent subwooferów REL zapowiedział dwa nowe referencyjne subwoofery, modele No.31 i No.32.

Nowe subwoofery są topowymi pozycjami w ofercie firmy REL i mają być punktem odniesienia przez najbliższe lata. No.31 jest referencyjnym subwooferem, powstałym na bazie modelu No.32, ale z wykorzystaniem 12-calowego (350mm) głośnika z membraną wykonaną z włókna węglowego. Każdy aspekt No.31 został kompleksowo zmodernizowany i udoskonalony. No.31 oferuje klasyczną zwrotnicę zastosowaną w No.32, te same podwójne filtry parametryczne oraz trzykrotnie większą moc, aby dostarczyć ekscytujących doświadczeń.

1000-watowy wzmacniacz No.32 znajduje się również w No.31, tyle że jego moc ograniczona została do 900 watów, aby lepiej współpracował z 12-calowym głośnikiem. Pozwala to dostarczyć maksymalną dynamikę przy jednoczesnym zapewnieniu długiego czasu bezawaryjnej pracy dla obu elementów. LimitLess Limiter pozwala wzmacniaczowi na pracę do granic możliwości bez słyszalnej kompresji.

REL No.31 i No.32

No.31 i No.32 zachowują wyjątkowe piękno zaoblonej obudowy, dodając do tego przeprojektowany 15-calowy (380mm) przetwornik z włókna węglowego, który może pochwalić się 4-calowym (100mm) skokiem całkowitym i niezawodnym wzmacniaczem o mocy 1000W, wyposażonym w kondensatory cienkowarstwowe, wyższe wzmocnienie i lepsze układy zabezpieczające.

REL No.31 i No.32

Obydwa subwoofery można układać w Line Array. Zapewnia to niebywałą jakość dźwięku, jakiej nie jest w stanie zagwarantować żaden konkurent. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy szukają najlepszych doznań muzycznych i kinowych. Audiofile od lat szukają trójwymiarowego dźwięku, jednak przeoczyli prosty fakt, że wysokość – nie głębokość – jest tym brakującym ogniwem. Tworząc produkty, które są przeznaczone do układania w pionie po 3 na kanał (lub w wyjątkowo wysokich pomieszczeniach, po 5), przy zachowaniu indywidualnych ustawień zwrotnicy i kontroli wzmocnienia dla każdego subwoofera, REL stworzył arcydzieło, które zapewnia to, o czym audiofile marzyli od 40 lat.

REL No.31 i No.32

Subwoofery wyposażone zostały w piękny pilot zdalnego sterowania. Jego idealne dopasowanie do dłoni to wynik przemyśleń i wielu serii prób i błędów podczas opracowywania prototypu. Drugą reakcją jest świadomość jego masy, która świadczy o jakości i trwałości. Wzmocnienie sygnału wysokopoziomowego (lub, w przypadku głośników aktywnych, niskopoziomowego) umieszczono wygodnie po prawej stronie, zwrotnica znajduje się na środku, a regulacja wzmocnienia 0,1/LFE jest przesunięta ku lewej stronie.

REL No.31 i No.32

Źródło: informacja prasowa Audio Center