s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Bluesound Powernode Edge

news |
niezdefiniowano - Bluesound Powernode Edge

Bluesound wprowadził do oferty nowy odtwarzacz sieciowy z wbudowanym wzmacniaczem – model Powernode Edge.

Powernode Edge to urządzenie, do którego wystarczy "po prostu dodać głośniki". Obsługuje m.in. popularny standard MQA i zostało wyposażone w złącze HDMI z eARC. Nowy model marki Bluesound stanowi świetną alternatywę dla soundbara lub klasycznego zestawu wieżowego.

Elegancka obudowa

Warto zwrócić uwagę na kompaktowe rozmiary Powernode Edge, który ma wysokość 1U i szerokość równą połowie standardowej szafy rack. Tym samym konstrukcja z łatwością zmieści się w szafce RTV, a nawet można ją zawiesić na ścianie, w czym pomogą dołączone do zestawu niezbędne akcesoria.
Bluesound Powernode Edge

Wbudowany wzmacniacz

Projektanci sięgnęli po technikę DirectDigital, łącząc możliwości wzmacniacza i przetwornika C/A. Oznacza to, że sygnał audio przesyłany jest w postaci cyfrowej niemal do wyjścia – na postać analogową zamienia się dopiero przed terminalami głośnikowymi. Zastosowane rozwiązanie przekłada się na zredukowane do minimum zniekształcenia, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się niezwykłymi wrażeniami dźwiękowymi, w czym pomaga także moc 40W na każdy z kanałów.

System multiroom

Odtwarzacz sieciowy Powernode Edge może być częścią systemu multiroom opartego na platformie BluOS. Jego rozmiary, kształty, funkcje i możliwości połączeniowe przekładają się na łatwą implementację w dowolnej konfiguracji. Nowa konstrukcja jest znakomitym wyborem dla głośników wolnostojących i instalacyjnych.
Bluesound Powernode Edge

Wygodne sterowanie

Urządzeniem można zarządzać za pomocą umieszczonego na froncie obudowy panelu dotykowego, aplikacji mobilnej BluOS Controller oraz komunikatów głosowych – Powernode Edge współpracuje z Asystentem Google i Amazon Alexa. Ponadto najnowszy streamer może współpracować z praktycznie dowolnym pilotem działającym na podczerwień, dzięki czemu do kontroli podstawowych funkcji możesz użyć np. pilota do telewizora.

Dostępność

Dostępność odtwarzacza sieciowego z wbudowanym wzmacniaczem Bluesound Powernode Edge przewidziana jest na październik br.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan