s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Chord Company ChorAlloy

news |
niezdefiniowano - Chord Company ChorAlloy

Firma Chord Company wprowadza zupełnie nową technologię wielometalowego powlekania wtyków ChorAlloy. Zapewnia ona poprawę połączeń w szerokiej gamie kabli.

Brytyjski producent kabli Chord Company modernizuje wtyki stosowane w swoich produktach wprowadzając technologię powlekania ChorAlloy. Ta nowa technologia polega na powlekaniu wtyku wieloma metalami, co zapewnia znaczącą poprawę dźwięku w stosunku do wcześniej stosowanego posrebrzania i stanowi duży krok naprzód w przewodności styków. Jej zalety obejmują znacznie niższe zniekształcenia intermodulacyjne, pełną lutowność i co najważniejsze, wykończenie wolne od matowienia.

Inżynierowie firmy Chord Company już jakiś czas temu zaobserwowali szkodliwe skutki matowienia (siarczek srebra Ag2S) w srebrnych wtykach. Obecność Ag2S może wprowadzać do sygnału zniekształcenia intermodulacyjne w paśmie wysokich częstotliwości. Badania nad tym zagadnieniem doprowadziły do opracowania projektu ChorAlloy.
Chord Company ChorAlloy
Pokryte nową powłoką ChorAlloy są teraz wtyki VEE3 i PTFE RCA, wtyki głośnikowe ChordOhmic (szpilkowe i bananowe 4mm), USB typu A i B, a teraz także BNC, jak również na piny wtyków DIN i XLR. Kable z serii USB C, HDMI, LAN i mini-jack pozostają bez zmian.
Źródło: informacja prasowa Audio Center