kino domowe

LINDY 41401 INTERKONEKT HDMI 1.4A

news |

Znany w Europie brytyjsko-niemiecki producent akcesoriów audio-wideo Lindy wprowadził na polski rynek nowy interkonekt

Znany w Europie brytyjsko-niemiecki producent akcesoriów audio-wideo Lindy wprowadził na polski rynek nowy interkonekt HDMI 1.4a oznaczony symbolem 41401. Powstał on z myślą o osobach dokonujących przemyślanych zakupów z uwzględnieniem przyszłych trendów na rynku A/V, a zwłaszcza technologii obrazu 3D. Lindy 41401 korzysta z najnowocześniejszego standardu HDMI 1.4a w maksymalnie rozszerzonej specyfikacji CAT interkonekt HDMI 1.4a High Speed z obsługą technologii HEC i 3D. Przewód ten gwarantuje pełną zgodność ze standardami 3D, które zarówno dla filmów, telewizji, jak i gier ostatecznie zostały zdefiniowane w rozszerzeniu 1.4a z marca 2010, posiada też zwrotny kanał audio, co pozwoli zredukować ilość kabli niezbędnych do pobierania sygnału audio z urządzeń i zapewnia obsługę rozszerzonych profili kolorów z aparatów fotograficznych oraz kamer poprzez obsługę standardów sYCC601, Adobe RGB oraz AdobeYCC60. Ponadto pozwala na pełne wykorzystanie funkcji sieciowych – przesyłanie danych między urządzeniami multimedialnymi a siecią lokalną (z szybkością do 100Mbps) bez potrzeby stosowania kabla Ethernet.
Standard rozszerzenia CAT 2 jest gwarancją obsługi przyszłościowych wymagań urządzeń, które pojawią się na rynku w ciągu najbliższych lat, np. telewizorów o rozdzielczości czterokrotnie większej niż dziś, czyli 4x1080p, a więc 4096x2160 pikseli.
Wykonanie kabli Lindy 41401 stoi na wysokim poziomie – dwa pozłacane 24-karatowym złotem wtyki zamknięte w metalowej obudowie pokrytej chromem są połączone gęsto ekranowanym przewodnikiem z wysokiej jakości miedzi beztlenowej: PCOFC (Pure Crystal Oxygen-Free Copper) o czystości 99,96%. Do tego wszystkiego gwarancja na 10 lat (!) i bardzo przystępna cena: 69 zł.
INFO http://www.rafko.pl