s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Rekkord Audio w Polsce

news |
niezdefiniowano - Rekkord Audio w Polsce

Na polskim rynku debiutuje dysponujący dużym doświadczeniem producent gramofonów – Rekkord Audio.

Ta niewielka firma z centralą w Austrii i zakładem produkcyjnym w niemieckim St. Georgen istnieje od roku 1993. Oferta gramofonów rozpoczyna się od kosztującego 1.590 zł prostego modelu F100, wyposażonego we wkładkę Audio Technica AT3600L, i dochodzi do niecałych 8.500 zł za topowy M600 z wkładką MC Ortofon Quintet RED, w wersji wykończonej czarnym lakierem fortepianowym.

Gramofony tej manufaktury stanowią wartą uwagi propozycję dla amatorów czarnej płyty, poszukujących rzetelnie i starannie zaprojektowanych gramofonów w rozsądnej cenie. Na przykład drugi od dołu, nieco masywniejszy i bardziej zaawansowany konstrukcyjnie F110 z tą samą wkładką także zakupimy poniżej 2.000 zł, a wersje obydwu oznaczone literką "P" można doposażyć za symboliczną dopłatą w przedwzmacniacz phono.
Rekkord Audio w Polsce
Wszystkie modele z oznaczone literą "F" wyposażono w układ automatycznego sterowania napędem i ramieniem. Gramofony tego typu to podstawa oferty austriacko-niemieckiej firmy. Cały proces produkcyjny odbywa się ręcznie w Niemczech, z zachowaniem surowych procedur technologicznych i ścisłej kontroli jakości, a za wszystkimi produktami stoi blisko stuletnia tradycja okolicznych podwykonawców w dziedzinie inżynierii mechanicznej.
Rekkord Audio w Polsce
Producent stosuje m.in. własne ramiona, systemy bezmasowego trackingu wykorzystujące sprężynę spiralną znaną z branży zegarmistrzowskiej, czy gimbalowe wsporniki pozwalające praktycznie na wyeliminowanie szkodliwych mikrowibracji mechanicznych. Wszystkie modele gramofonów wyposażone są w talerze formowane z aluminium i chassis wykonane z MDF-u lub HDF-u, lakierowane standardowo lub na wysoki połysk albo wykończone fornirem drewnianym. Różnice w cenie i klasie urządzeń wynikają ze stopnia skomplikowania konstrukcji oraz użytych komponentów, co realnie przekłada się na jakość dźwięku.
Źródło: informacja prasowa Nautilus Dystrybucja