s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Innuos PULSEmini, PULSE i PULSAR

news |
niezdefiniowano - Innuos PULSEmini, PULSE i PULSAR

Na wystawie High End 2022 w Monachium będzie miała miejsce premiera najnowszych odtwarzaczy sieciowych marki Inuos.

Producent wysokiej jakości odtwarzaczy sieciowych Innuos zapowiedział nową linię Pulse Series. W jej skład będą wchodzić trzy nowe modele: PULSEmini, PULSE i PULSAR.

Urządzenia mogą korzystać z serwisów strumieniowych, takich jak Qobuz lub Tidal albo z serwera muzycznego znajdującego się w sieci lokalnej. Pracują w dwóch różnych trybach: Standalone i Endpoint.

Innuos PULSEmini

PULSEmini to podstawowy odtwarzacz muzyczny, ale jego dźwięk wcale nie jest podstawowym. W urządzeniu wykorzystano rozwiązania z uznanej serii ZEN, a dzięki wystarczającej mocy może niezawodnie działać pod kontrolą systemu operacyjnego innuOS, który został specjalnie przygotowany pod kątem optymalnego odtwarzania muzyki.
  • Specjalnie zaprojektowana płyta główna z czterordzeniowym procesorem Intel
  • Moduł SSD klasy przemysłowej z ochroną danych przy awarii zasilania, silnikiem ECC z kontrolą parzystości niskiej gęstości i technologiami Global Wear-Levelling
  • 4 GB niezawodnej pamięci RAM klasy przemysłowej

Odtwarzacz sieciowy PULSEmini obsługuje przez USB sygnał PCM do 32-bit/768MHz oraz DSD do 512. Dodatkowo posiada jeszcze dwa wyjścia cyfrowe - koncentryczne i optyczne do 24-bit/192KHz.

Innuos PULSE

Model PULSE podnosi poprzeczkę, integrując nowy niestandardowy zasilacz RECAP2 LPSU, zaprojektowany we współpracy z dr. Seanem Jacobsem. Zapewniając gładszy i pełniejszy dźwięk, którym można się cieszyć godzinami bez zmęczenia. RECAP2 wykorzystuje tylko wysokiej jakości komponenty, takie jak gniazdo IEC z filtrem klasy medycznej, transformator toroidalny klasy audio i kondensatory Mundorf.
Urządzenie posiada 8 GB pamięci RAM, aby móc obsługiwać większe biblioteki muzyczne oraz posiada cyfrowe wyjście zbalansowane AES/EBU do połączenia z zaawansowanymi systemami audio.

Innuos PULSAR

PULSAR jest gwiazdą nowej serii Pulse. Ubrano go w wysokiej jakości aluminiową obudowę, ale to co najlepsze ukryto w jego wnętrzu. Znajdziemy tam niestandardowy moduł ARC6 z aktywną rektyfikacją oraz baterię kondensatorów marki Mundorf przekraczającą pojemność 130.000µF.
Zamiast wyjść SPDIF i AES/EBU, PULSAR oferuje zoptymalizowane wyjście USB, które przenosi jakość dźwięku na zupełnie nowy poziom, wykorzystując PhoenixUSB Lite Reclocker zasilany przez niestandardowy moduł stabilizatora DC4 CX z kondensatorami Audionote KAISEI dla uzyskania płynnego, szybkiego i szczegółowego dźwięk.
Dysk SSD systemu operacyjnego innuOS został również zmodernizowany do modułu SLC (Single-Level Cell), w przeciwieństwie do bardziej popularnego TLC (Triple-Level Cell), co zapewnia najlepszą trwałość i niższy poziom zakłóceń.
Ogólnie rzecz ujmując, PULSAR zapewnia dużą, głęboką scenę dźwiękową z niesamowitą separacją instrumentów i realistycznymi teksturami, które wniosą prawdziwe muzyczne emocje do Twojego domu.
PULSEmini będzie dostępny w wykończeniu czarnym, podczas gdy PULSE i PULSAR w wykończeniu czarnym i srebrnym.
Źródło: informacja prasowa Instal Audio