hi-fi

EarMen Colibri

news |
niezdefiniowano - EarMen Colibri

Niezwykle ciekawa marka, jaką jest EarMen wprowadza trzeci z kolei przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy EarMen Colibri.

EarMen Colibri to wysokiej klasy niewielkie urządzenie, które nie tylko oferuje wyjście zbalansowane, ale posiada także sporą moc oraz znakomite brzmienie. A dzięki wbudowanemu akumulatorowi nie pobiera prądu z podłączonego urządzenia, co pewnością docenią wszyscy, którzy podłączą je do telefonu, czy tabletu.

Mobilne audio klasy premium

Najnowsze urządzenie to odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy oczekują znakomitego brzmienia przy wysokich walorach praktycznych. W porównaniu do poprzednich przenośnych przetworników cyfrowo-analogowych tej marki takich jak Eagle, czy Sparrow, Colibri oferuje niebagatelną zaletę wynikającą z zastosowania wbudowanego akumulatora. Teraz możemy cieszyć się znakomitym brzmieniem niezależnie od tego, na ile wydajne będzie zasilanie smartfonu, tabletu, czy komputera, do którego zostanie podłączony.
EarMen Colibri

Znakomite i dynamiczne brzmienie

Własne zasilanie bateryjne pozwala także uzyskać stabilne, a przy tym niezwykle czyste napięcie zasilania. Dodatkowo w Colibri zastosowano dodatkową filtrację, która perfekcyjnie zabezpiecza układ przetwornika oraz tor analogowy przed zakłóceniami na częstotliwościach radiowych, które w wielu innych urządzeniach powodują nie tylko szumy, ale i znacznie pogarszają brzmienie. W Colibri zasilanie doprowadzono niemal do ideału, co bezpośrednio przekłada się na czyste i dynamiczne brzmienie.

Doskonały przetwornik firmy ESS Technology z serii PRO

Inżynierowie firmy EarMen doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zasilanie to nie wszystko i równie ważne jest samo przetwarzanie sygnału z domeny cyfrowej na analogową. To zadanie powierzono świetnemu układowi marki ESS Technology, a konkretnie kości ES9281 PRO. Jest to jeden z najlepszych układów z serii Sabre, który oferuje nie tylko znakomite parametry mierzalne, ale przede wszystkim transparentne, neutralne, a zarazem nasycone i dynamiczne brzmienie. A do tego wspiera cały wachlarz gęstych formatów takich, jak DXD (czyli PCM 32bit/384kHz) aż do DSD, z DSD128 włącznie. Ponadto na pokładzie znalazło się także pełne sprzętowe dekodowanie MQA.
EarMen Colibri
Warto też zaznaczyć istotny fakt, iż płytka drukowana w Colibri jest pozłacana, a wszystkie elementy takie, jak kondensatory, czy rezystory dobrano tak, aby uzyskać nie tylko świetne właściwości soniczne, ale i niebywałą trwałość tego urządzenia.

W pełni zbalansowane wyjście słuchawkowe i duża moc

Ponieważ EarMen Colibri to urządzenie przeznaczone dla wymagających pasjonatów dobrego brzmienia posiada ono, oprócz standardowego wyjścia słuchawkowego z gniazdem 3.5 mm mini-jack, także w pełni zbalansowane wyjście słuchawkowe w standardzie 4.4 mm Pentaconn. Co więcej, Colibri posiada także dedykowany, również zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy, który oferuje niebagatelną – jak na sprzęt przenośny moc. Bo o ile nowe urządzenie marki EarMen jest w stanie na wyjściu niezbalansowanym zaoferować aż 150 mW mocy przy obciążeniu 16 omów, to na wyjściu zbalansowanym jest w stanie dostarczyć powyżej pół wata czystej mocy na kanał (dokładnie: 560 mW na kanał przy 16 omach). Sprawia to, iż najnowszy Colibri z powodzeniem napędzi każde słuchawki, w tym większość trudniejszych do wysterowania modeli planarnych. A jednocześnie dzięki niskiemu poziomowi szumów własnych – świetnie sprawdzi się także z wysoko skutecznymi słuchawkami dokanałowymi.
EarMen Colibri

Extra Bass, świetny design i praktyczne rozwiązania

Specjalnym ukłonem w stronę zwolenników bardziej dociążonego, basowego brzmienia jest tryb Extra Bass, który w przemyślany sposób nadaje najniższym częstotliwościom dodatkowej, nierzadko potrzebnej werwy i impaktu. Jednocześnie zachowana jest kontrola najniższych oktaw i czytelność brzmienia w całym paśmie.
Nie zapominajmy także, że EarMen Colibri to urządzenie wykonane w Europie przy zachowaniu najwyższych standardów produkcji, stworzone z pasją i pieczołowitością. Obudowa tego niezwykłego urządzenia stworzona jest z jednego bloku aluminium obrabianego za pomocą CNC. Dodatkowego polotu dodają szklane powierzchnie, które jednoznacznie sugerują, iż mamy do czynienia z produktem klasy premium. To urządzenie o ponadczasowej konstrukcji, które będzie sprawiać przyjemność przez całe lata. Producent pomyślał nadto o dwóch osobnych portach USB-C, jednym dla danych i drugim przeznaczonym do ładowania urządzenia.
EarMen Colibri
Sugerowana cena detaliczna EarMen Colibri wynosi 1.499 złotych. Odtwarzacz dostępny jest w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store.
Źródło: informacja prasowa MIP