hi-fi

Nagroda Red Dot dla Sonus faber Omnia

news |
niezdefiniowano - Nagroda Red Dot dla Sonus faber Omnia

Głośnik bezprzewodowy Sonus faber Omnia otrzymał nagrodę Red Dot Design Award 2022 w kategoriach "Audio" i "Innowacyjny produkt".

Zapowiedziany w lutym tego roku głośnik Omnia łączy w sobie włoskie dziedzictwo Sonus faber i doświadczenie w projektowaniu z zestawem funkcji, które pozwalają użytkownikom łączyć różne media z nową, innowacyjną technologią w przystępnym produkcie.

Projektanci i producenci z ponad 60 krajów zgłosili produkty do tegorocznej edycji konkursu Red Dot Award w kategorii Product Design za rok 2022. Międzynarodowe jury Red Dot składające się z 48 członków oceniało każdy produkt, aby zidentyfikować wybitną jakość wzornictwa i wyróżnić go. Sonus faber jest niezwykle dumny, że znalazł się wśród nagrodzonych firm, które dzięki Omnii wyznaczają nowe standardy w branży wzornictwa.
Nagroda Red Dot dla Sonus faber Omnia
Omnia wykorzystuje dwie nowe, zastrzeżone znakiem towarowym technologie. Czuły na dotyk interfejs SENSOTM pozwala użytkownikom na bezpośrednie sterowanie urządzeniem i łatwe podłączenie do dowolnego źródła cyfrowego lub analogowego, w tym telewizora, gramofonu lub urządzenia mobilnego. Podświetlane linie na górnym panelu SENSOTM dodatkowo wskazują tryb pracy głośników, wejście i głośność. Intuicyjny interfejs obsługuje najnowsze technologie strumieniowe, a także sprawdzoną technologię Turntable Ready (MM), oferując płynne odtwarzanie z urządzeń mobilnych ze zintegrowanym Bluetooth, Apple AirPlay 2 i Chromecast. Nowa technologia CRESCENDOTM to zaawansowany system przetwarzania sygnału, dający większe poczucie wymiarowości i zanurzenia, sprytnie wykorzystujący dwa pełnozakresowe głośniki boczne. System Omnia charakteryzuje się hipnotyzującym, trójwymiarowym dźwiękiem, który pozwala słuchaczom zanurzyć się w wyjątkowych, naturalnych doznaniach akustycznych. W rezultacie otrzymujemy wyrazisty front falowy i szeroką scenę dźwiękową, która naśladuje występ na żywo, zgodnie z tradycją kultowego, wielokrotnie nagradzanego portfolio Sonus faber.
Nagroda Red Dot dla Sonus faber Omnia
"To zaszczyt i przywilej otrzymać tę nagrodę od jury Red Dot za Omnię" - powiedział Livio Cucuzza, dyrektor ds. wzornictwa w Sonus faber. "Jestem szczególnie dumny z zespołu, który pracował nad produktem i jego komunikacją. Produkty są jedynie fizycznym kształtem ludzkich marzeń - bez nas nie istnieją."
Nagroda Red Dot dla Sonus faber Omnia
"W tej edycji konkursu szczególnie uderzyła mnie wyjątkowa kreatywność, jaką ukazały nagrodzone produkty" - powiedział prof. dr Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny Red Dot. Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny Red Dot. "To naprawdę imponujące i godne pochwały, że wciąż istnieją projekty, które potrafią zaskoczyć nas swoją formą i funkcjonalnością. To pokazuje, że designu nie można ograniczać ani zatrzymywać w miejscu z powodu niesprzyjających okoliczności. Wręcz przeciwnie: pojawia się coraz więcej nowych pomysłów i kreacji, rozwijane są futurystyczne techniki. Fakt, że jakość tych produktów dorównuje poziomowi ich innowacyjności, czyni z nich zasłużonych zwycięzców w konkursie Red Dot Award: Product Design 2022."
Omnia będzie dostępna u autoryzowanych dealerów Sonus faber z wykończeniem w kolorze orzecha i grafitu w cenie detalicznej 8.999 złotych.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution