hi-fi

Questyle CMA Fifteen

news |
niezdefiniowano - Questyle CMA Fifteen

Na rynek wchodzi Questyle CMA Fifteen - flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym.

Questyle CMA Fifteen to hi-endowe urządzenie, które nie tylko jest perfekcyjnie wykonane, ale także posiada doskonałą funkcjonalność i świetne brzmienie. Ponadto urzdzenie korzysta z unikalnej i opatentowanej technologii wzmocnienia prądowego, które wynosi transparentność tego urządzenia na zupełnie nowy, nieznany do tej pory, poziom.

Unikalna konstrukcja

Przy tworzeniu najnowszego i flagowego zarazem urządzenia projektanci marki Questyle wyszli z założenia, że "ewolucja się nigdy nie zatrzymuje". Dlatego też stworzono produkt, który nie tylko wykorzystuje wieloletnie doświadczenie marki oraz ogromne zaplecze produkcyjno-badawcze, ale także prezentuje najnowsze zdobycze obecnej technologii w nowej, dogłębnie przemyślanej 
i jakże perfekcyjnej formie.
Questyle CMA Fifteen
Jednocześnie nazwa tego flagowego wzmacniacza nawiązuje także do piętnastej rocznicy wprowadzenia przez firmę Questyle unikalnej technologii wzmocnienia prądowego. Ta zaawansowana topologia układów wzmacniających oferuje niezrównaną i nieosiągalną dla innych rozwiązań przejrzystość i naturalność brzmienia, z której znane były wcześniejsze hi-endowe produkty tej marki. Ponadto cała ścieżka sygnału oparta jest w całości na elementach dyskretnych, co dodatkowo świadczy o najwyższej randze najnowszego CMA Fifteen.


Układ DAC ESS Technology w starannej aplikacji

Inżynierowie marki Questyle spędzili aż 3 lata na pracach badawczych razem 
z firmą ESS i wybrali do najnowszego CMA Fifteen najlepszy układ przetwornika, jaki obecnie produkuje ESS Technology, czyli ESS9038PRO. Jest to jeden 
z najlepszych układów DAC produkowanych obecnie, który wyróżnia się transparentnością, jednocześnie wspierając wszystkie gęste formaty, wraz z PCM 32bit/768kHz i DSD512 włącznie.
Questyle CMA Fifteen

Tor audio na elementach dyskretnych

Aby zapewnić najlepsze możliwe osiągi, praktycznie każdy najlepszy układ przetwornika cyfrowo-analogowego posiada wyjście w trybie prądowym. Jednocześnie, co jest zazwyczaj pomijanym szczegółem, większość aplikacji tych układów zawiera konwerter I/V (prądowo-napięciowy), który zazwyczaj negatywnie wpływa na całokształt brzmienia. W CMA Fifteen wykorzystano fakt, że autorski tor wzmacniający także pracuje w trybie prądowym, bezpośrednio sprzęgając z tym torem pracujący w tym samym trybie układ przetwornika, bez stosowania konwertera prądowo-napięciowego. Zaowocowało to niezwykle transparentnym oraz naturalnym brzmieniem, które jest przy tym i rozdzielcze 
i gładkie jednocześnie, bo nie wprowadza żadnych zniekształceń, jakie często pojawiają się przy konwersji między trybami pracy wzmacniacza.


MQA, Bluetooth i Apple Lossless

Flagowy przetwornik marki Questyle wspiera pełne dekodowanie formatu Master Quality Authenticated, umożliwiając odtwarzanie strumieni i plików audio zapisanych w tym formacie w najlepszej możliwej jakości. Co więcej, urządzenie to posiada także starannie zaimplementowany interfejs Bluetooth wraz z obsługą kodeka LDAC, który umożliwia bezprzewodową transmisję danych w formacie LDAC aż do rozdzielczości 24bit/96kHz. Wisienką na torcie jest także wsparcie dla standardu Apple Lossless. Zastosowano tutaj dodatkowy port USB-C (oprócz standardowego wejścia USB-B), tak aby uprościć połączenie z urządzeniami Apple.

Zaawansowana funkcjonalność

CMA Fifteen posiada także wejście liniowe, dzięki czemu może pełnić funkcję doskonałego, transparentnego przedwzmacniacza. Z kolei analogowe wyjścia urządzenia pozwalają na wybór poziomu wyjściowego +14dBu (standardowy poziom używany w sprzęcie hi-fi) oraz +20 dBu (standard pro-audio), co dodatkowo znacznie zwiększa kompatybilność tego urządzenia. Wyjścia liniowe posiadają regulację głośności, jednakże możemy ją za pomocą przełącznika pominąć, jeżeli chcemy podłączyć CMA Fifteen na przykład do wzmacniacza zintegrowanego.
Questyle CMA Fifteen
Dodatkowo mamy możliwość ustawienia jednego z dwóch trybów biasu we wzmacniaczu słuchawkowym, czyli "standardowy" i "wysoki". Ten ostatni zapewni pracę w pełnej Klasie A na zdecydowanej większości słuchawek, oferując najwyższy poziom transparentności i precyzji.

Jakość tkwi w detalach

W Questyle zawsze uważano, że najlepsze produkty rodzą się nie tylko 
z doskonałej wizji, ale także i z dopracowania każdego, najdrobniejszego nawet elementu danego urządzenia. Dlatego tworząc każdy produkt inżynierowie tej marki zwracają uwagę na każdy najdrobniejszy nawet szczegół i detal.
CMA Fifteen nie tylko kontynuuje tą tradycję, ale i wynosi ją na zupełnie nowe wyżyny. Przede wszystkim zadbano o odpowiednią konstrukcję oraz wykonanie obudowy. Przednia ścianka urządzenia to najwyższej próby aluminium 6063, które zazwyczaj stosowane jest w lotnictwie. Co więcej, element ten jest wykonany z precyzją +/- 0.02mm. W połączeniu z idealnie sztywną i precyzyjnie dopasowaną z resztą obudowy zapewnia to znakomitą ochronę przed wibracjami, które są zmorą wielu, często niezwykle drogich urządzeń audio.
Questyle CMA Fifteen
Ponadto obudowa CMA Fifteen posiada laserowo obrabiane elementy takie, jak pokrętło głośności, czy napisy. Całości dopełnia zastosowanie antywibracyjnych nóżek wykonanych za pomocą obróbki CNC, które posiadają specjalne warstwy gumy izolujące urządzenie od podłoża.
Funkcjonalność tego urządzenia zwiększa pilot zdalnego sterowania, który znajdzie zastosowanie, kiedy będziemy chcieli użyć tego doskonałego urządzenia w systemie stacjonarnym.

Specyfikacja Questyle CMA Fifteen:

Zasilanie: 100-120 V / 200-230 V (przełączalne) Zużycie energii: < 30W Wymiary: 300x200x55mm
Wejścia cyfrowe: 2 x USB (wliczając w to priorytetowe wejście USB-C oraz wejście USB-B), wsparcie dla formatów PCM 44,1kHz-768kHz/32bity, DSD natywnie do DSD512, DoP DSD256 MQA: dekoder "Full/Core" Wejście USB wspiera standard UAC 2.0. Działa na systemach Windows XP/7/Vista/8/10, Linux macOS oraz innych. Może być także podłączone do smartfonów wspierających wyjście OTG. 1 x wejście optyczne: PCM: 44,1kHz - 192kHz/24bit 1 x wejście koaksjalne: PCM: 44,1kHz - 192kHz/24bit 1 x wejście Bluetooth: wsparcie dla kodeków SBC, AAC, LDAC (maksymalnie 24bity/96kHz, 990 kbps/909kbps) 1 x Wejście analogowe: RCA 2V RMS
Wyjścia słuchawkowe: 1 x gniazdo 6,35mm 1 x gniazdo 4,4mm zbalansowane 1 x gniazdo 4-PIN zbalansowane Możliwość preselekcji poziomu podkładu tranzystorów (biasu) we wzmacniaczu słuchawkowym za pomocą przełącznika na przedniej ściance.
Wyjścia pre-amp: 1 x zbalansowane XLR 1 x niezbalansowane RCA Możliwość wyboru poziomu sygnału wyjściowego za pomocą przełącznika na tylnej ściance oraz ustawienia wyjścia regulowanego i o stałym poziomie.
Specyfikacja wyjścia przedwzmacniacza: Maksymalna amplituda sygnału: Wyjście RCA: 2V (standardowo), w trybie studyjnym 14dBu Wyjście XLR: 4V (standardowo), w trybie studyjnym 20dBu Zniekształcenia THD+N: Wyjście RCA: 0,0004% Wyjście XLR: 0,0003% Odpowiedź częstotliwościowa: ±0,2dB (DC-22kHz) @48kHz/24bit Stosunek sygnał-szum: Wyjście RCA: >116dB Wyjście XLR: >119dB
Specyfikacja wzmacniacza słuchawkowego: Maksymalna moc wyjściowa: Wyjście 6,35mm: 188mW @ 300Ω 1,5W @ 32Ω Wyjście zbalansowane 4,4mm balanced / XLR 4-PIN zblalansowane: 765mW @ 300Ω; 2W @ 32Ω Stosunek sygnał-szum: <0,0003% @300Ω <0,001% @32Ω Odpowiedź częstotliwościowa: ±0,2dB (DC-22kHz) @44,1kHz/24bit Stosunek sygnał-szum: 6,35mm: >117dB 4,4mm balanced / XLR 4-PIN balanced: >120dB
Questyle CMA Fifteen właśnie trafił na polski rynek a urządzenie przetestować można już teraz w sklepach HiFiPRO i MP3Store. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 11.595 złotych.
Źródło: informacja prasowa MIP