kino domowe

BEZPŁATNY KANAŁ 3D

news |

Niemal za każdym razem jak poruszaliśmy temat najnowszej technologii wyświetlania obrazu 3D – np. w recenzji telewizora Samsung UE-40C7000 zwracamy uwagę

Niemal za każdym razem jak poruszaliśmy temat najnowszej technologii wyświetlania obrazu 3D – np. w recenzji telewizora Samsung UE-40C7000 zwracamy uwagę, że największym zagrożeniem dla rozwoju tej technologii może być brak filmów i programów 3D. Jeśli chodzi o filmy na Blu-ray w 3D, to jest prawdziwa katastrofa, gdyż nawet sztandarowa produkcja „Avatar” dostępny jest w 2D. Nic więc dziwnego, że wszyscy wielcy gracze rynkowi zainteresowani rozwojem technologii 3D gorączkowo poszukują kontentu w trzech wymiarach. W naszym magazynie „Hi-Fi Choice & Home Cinema” pisaliśmy o współpracy firmy LG i Canal+ w zakresie transmisji rozgrywek naszej Ekstraklasy w 3D, natomiast Samsug poinformował nas o swojej nowej inicjatywie.
Firmy SES ASTRA i Samsung Electronics ogłosiły plan rozpoczęcia wspólnej promocji telewizji 3D. W ramach umowy o współpracy, Samsung wesprze firmę SES Astra
w przygotowaniu kontentu na potrzeby promocyjnego kanału 3D, który wystartuje 4 maja br. Niekodowany kanał satelitarny Astry, nadawany na pozycji 23,5, będzie dostępny w punktach sprzedaży telewizorów 3D.

Ferdinand Kayser, Prezes i CEO w SES Astra powiedział – Nowy, demonstracyjny kanał 3D pokazuje ogromne zalety satelitarnej transmisji wysokiej jakości telewizyjnego sygnału 3D oraz umacnia SES Astra w roli lidera innowacji w technologiach nadawania. Jesteśmy dumni z partnerstwa z Samsung i przekonani o tym, że telewizja 3D stanie się kolejnym kamieniem milowym w dziedzinie domowej rozrywki.


SH Shin, Prezes i CEO Samsung Electronics Europe powiedział – Jako pierwszy producent oferujący urządzenia 3D na rynku konsumenckim, Samsung stoi na czele dokonującej się trójwymiarowej rewolucji. Dzięki współpracy z SES Astra, Samsung będzie również pierwszym producentem elektroniki, który zaprezentuje nadawany na bieżąco kontent 3D za pośrednictwem darmowego kanału promocyjnego, prezentując pełnię możliwości innowacyjnych rozwiązań w technologii 3D. Treści, które dostarczamy na potrzeby nowego kanału 3D Astry, pozwolą konsumentom poczuć pełen potencjał telewizji w trzech wymiarach.

Premierę nowego kanału Astry w 3D zaplanowano na 4 maja br., podczas targów ANGA Cable w Kolonii. Szczegóły dotyczące transmisji nowego kanału zostaną podane wkrótce.

INFO http://www.samsung.pl