kino domowe

DWIE NAGRODY TIPA DLA PANASONICA

news |

Firma Panasonic poinformowała dziś, że zdobyła prestiżową nagrodę TIPA dla najlepszego zaawansowanego kompaktowego

Firma Panasonic poinformowała dziś, że zdobyła prestiżową nagrodę TIPA dla najlepszego zaawansowanego kompaktowego aparatu systemowego za nowy aparat cyfrowy Panasonic LUMIX DMC-G2 z wymiennymi obiektywami i ekranem dotykowym, a także nagrodę dla najlepszego eksperckiego projektora fotograficznego za projektor kina domowego Panasonic PT-AE4000.
Projektor PT-AE4000, który w tym roku zdobył nagrodę TIPA, to projektor kina domowego LCD Full HD, który usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających kinomanów oraz profesjonalistów audio-wideo. Przypomnijmy, że recenzję tego projektora zamieściliśmy w naszym magazynie – numer 2/2010 – gdzie zebrał bardzo dobre opinie naszych recenzentów i otrzymał wyróżnienie „Najlepszy Zakup miesięcznika „Hi-Fi Choice & Home Cinema.
Projektor jest wyposażony w nowy system optyczny firmy Panasonic i wyświetla niezwykle klarowny obraz o rozdzielczości 1080p (1920x1080), jasności 1600 lumenów i współczynniku kontrastu 80 000:1. Wykorzystuje też technologię 100Hz Intelligent Frame Creation, która ogranicza efekt rozmycia obrazu.

Projektor PT-AE4000 to udoskonalony następca nagradzanego modelu
PT-AE3000, który był powszechnie chwalony przez społeczność kina domowego za hollywoodzką jakość obrazu. Nowy, unikatowy system Lens Memory 2 firmy Panasonic zapamiętuje sześć różnych ustawień zoomu oraz ostrości i może automatycznie przełączać się między treścią 16:9 i 2.35:1 dzięki nowej funkcji wykrywania współczynnika proporcji w sygnale wejściowym.„Projektor Panasonic PT-AE4000 wyświetla obraz 1080p Full HD o jasności 1600 lumenów i współczynniku kontrastu 80 000:1 z wykorzystaniem technologii 100Hz Intelligent Frame Creation, która ogranicza efekt rozmycia obrazu. Entuzjaści kina domowego mogą teraz oglądać filmy na ekranie o proporcjach 2,35:1, unikając problemu Cinemascope i uzyskując we własnym domu oryginalną jakość obrazu, jaką zamierzyli sobie reżyserzy filmowy i telewizyjni", dodał rzecznik jury TIPA.

Drugim urządzeniem ze stajni Panasonica, które także otrzymało nagrodę TIPA jest Lumix DMC-G2 uznany za najlepszy, zaawansowany kompaktowy aparat systemowy.
„Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że otrzymaliśmy dwie nagrody TIPA od najlepszych europejskich dziennikarzy specjalizujących się w fotografii i przetwarzaniu obrazu – powiedział Laurent Abadie, prezes i dyrektor generalny Panasonic Europe. – Inwestujemy dużo wysiłku w tworzenie aparatów cyfrowych
i projektorów, które przynoszą prawdziwą satysfakcję użytkownikom. Nasze aparaty LUMIX są wyposażone w najnowocześniejsze technologie, a projektory kina domowego wyznaczają nowe standardy doskonałości w swojej kategorii.

Technical Image Press Association (TIPA) to założona w 1991 roku, niezależna organizacja europejskich dziennikarzy specjalizujących się w elektronice użytkowej, która zrzesza przedstawicieli czternastu krajów europejskich, Republiki Południowej Afryki i Stanów Zjednoczonych. W kwietniu redaktorzy członkowskich magazynów fotograficznych spotkali się w Nowym Jorku, aby zagłosować na najlepsze produkty związane z fotografią i przetwarzaniem obrazu, które zostały wprowadzone na rynek w minionym roku. Nagrody TIPA wyróżniają konkretne produkty za jakość, wydajność i wartość, wskazując te, które okazały się najlepsze w każdej klasyfikowanej kategorii. Więcej informacji o TIPA można znaleźć
w witrynie organizacji pod adresem http://www.tipa.com
Już niebawem recenzję projektora Panasonic PT-AE4000 zamieścimy na naszej stronie internetowej – zapraszamy ponownie.
INFO http://www.panasonic.pl