s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Fostex TH900 MKII Pearl White

news |
niezdefiniowano - Fostex TH900 MKII Pearl White

Fostex TH900 MKII Pearl White to limitowana wersja cenionych słuchawek z unikalną membraną wykonaną z Biodyny.

Fostex TH900 w wersji MKII – to bardzo cenione przez pasjonatów audio zamknięte słuchawki nauszne. Zastosowane w nich przetworniki posiadają unikalne membrany wykonane z materiału (bio-celuloza z dodatkiem specjalnych włókien) o nazwie Biodyna. Dzięki temu oferują znakomite, nasycone a jednocześnie transparentne brzmienie. Brzmienie, które posiada niezwykle szlachetną barwę z idealnie oddanymi fakturami instrumentów niezależnie od stylistyki muzycznej.

Teraz japoński producent zaproponował limitowaną wersję TH900 MKII Pearl White, która została wyprodukowana w łącznej ilości 1000 sztuk, z czego do Europy trafi jedynie 100 sztuk, a do Polski aż 10!

Fostex TH900 MKII vs TH900

Słuchawki TH900 od kilku lat są flagowym modelem japońskiej marki. A przy tym są jednym z najbardziej lubianych i docenianych hi-endowych dynamicznych słuchawek zamkniętych. W drugiej generacji tych słuchawek wprowadzono pewne zmiany konstrukcyjne, w wyniku których oferują one jeszcze lepsze, bardziej transparentne brzmienie, znakomitą barwę oraz niezwykłą przyjemność słuchania. Swoje doskonałe brzmienie zawdzięczają wyjątkowemu materiałowi, z jakiego wykonane są membrany w ich przetwornikach, czyli Biodynie.
Fostex TH900 MKII Pearl White

Japońska dbałość o każdy szczegół

Te przepiękne słuchawki to nie tylko świetne przetworniki z unikalną membraną napędzaną przez specjalny neodymowy układ magnetyczny o gęstości strumienia powyżej 1,5 Tesli. To także doskonały, odłączany przewód z wysokiej jakości gniazdami i wtykami zapewniający doskonałe warunki transmisji sygnału audio. Kabel ten wykonany jest z miedzi 7N (99.99999% czystości), jest jednocześnie bardzo elastyczny i wytrzymały.
Razem ze słuchawkami Fostex TH900 MKII dostajemy także pady proteinowe, które zostały wykonane poprzez specjalny proces z membrany skorupki jaja. Pady te są nie tylko niezwykle wygodne, ale także mają idealne właściwości soniczne, odgrywając istotną rolę w całokształcie brzmienia.

Specjalna edycja jubileuszowa

Japoński producent ma bardzo chwalebną tradycję wypuszczania specjalnych wersji tych słuchawek na równie specjalne okazje. W 2017 roku zadebiutowała kolekcjonerska wersja Emerald Green, a w 2018 – również ograniczona w ilości – wersja Sapphire Blue. Teraz producent wypuszcza wersję z białym perłowym lakierem Urushi, który jest jednym z charakterystycznych i nieodłącznych elementów tych jakże wysublimowanych słuchawek.
Fostex TH900 MKII Pearl White
Co równie istotne, producent w wersji Pearl White zastosował unikalne strojenie słuchawek, dzięki któremu mamy precyzyjniej wyrównany bas w stosunku do pierwowzoru.
Podobnie, jak w przypadku pozostałych edycji tych słuchawek w zestawie otrzymujemy wysokiej jakości stojak na słuchawki, skórzaną torbę oraz bardzo dobry kabel z solidnymi wtykami.

Specyfikacja Fostex TH900 MKII:

  • Typ: słuchawki dynamiczne zamknięte
  • Impedancja: 25 omów
  • Czułość: 100dB/mW
  • Maksymalna moc wejściowa: 1800 mW
  • Pasmo przenoszenia: 5 Hz - 45 kHz
  • Waga: ok. 390g (bez kabla)
  • Akcesoria: stojak na słuchawki, skórzana torba

Słuchawki Fostex TH900 MKII Pearl White dostępne są w limitowanej ilości 10 sztuk na całą Polskę w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store. Ich sugerowana cena słuchawek wynosi 7.699 złotych.
Źródło: informacja prasowa MIP