s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Accuphase C-2900

news |
niezdefiniowano - Accuphase C-2900

Firma Accuphase zapowiedziała nowy przedwzmacniacz C-2900 będący następcą wprowadzonego 5 lat temu modelu C-2850.

Podstawy najlepszej audiofilskiej szkoły dźwięku uczą, że urządzeniem mającym największy wpływ na brzmienie każdego systemu wieloelementowego jest przedwzmacniacz. Zasadę tę wyznają również specjaliści z japońskiego Accuphase, od samego początku działalności firmy proponując urządzenia tego typu, charakteryzujące się jakością wyjątkową nawet w świecie hi-endowego audio.

Na początek przyszłego roku zapowiadają oni preamp C-2900, będący drugim od góry w ofercie i mając nad sobą jeszcze lepszy model opatrzony trójką z przodu. C-2900 zastępuje wprowadzonego 5 lat temu C-2850, który z kolei wywodzi się z mającego premierę w roku 2002 modelu C-2800. Można powiedzieć, że protoplasta był urządzeniem przełomowym, gdyż to właśnie w nim zastosowano po raz pierwszy słynny moduł sterowania głośnością AAVA.
Accuphase C-2900
Najnowsza, piąta generacja tego układu obniża poziom szumów własnych o 21% w porównaniu do poprzedniego modelu, nie mówiąc już o przepaści dzielącej C-2900 od konwencjonalnych przedwzmacniaczy, których powszechnie stosowane komponenty tłumią pełne spektrum barw i mikrodynamiki sygnału płynącego ze źródła. Inżynierowie Accuphase poświęcili ponad 50 lat na przezwyciężenie tego problemu, proponując 20 lat temu rewolucyjne rozwiązanie w postaci sterowanych logicznie przekaźników ustalających siłę głosu w taki sposób, by sygnał nie płynął przez sam sterownik i nie był przez niego w żaden sposób tłumiony. Najnowsze wcielenie AAVA wykorzystuje dwa w pełni symetryczne obwody sterowane przekonstruowanym czujnikiem głośności, któego oś osadzono w dwóch osobnych aluminiowych blokach za pomocą silikonowych podkładek, i smarowaną specjalną substancją, co oprócz doskonałej izolacji od drgań i bezszelestnej pracy zapewnia poczucie stabilności klasycznego, ciężkiego pokrętła.
Accuphase C-2900
C-2900 zapożycza także sporo rozwiązań z wspomnianego flagowego C-3900, m.in. sekcja zasilania w postaci osobnych transformatorów toroidalnych dla każdego kanału, z dwoma parami kondensatorów filtrujących o takiej samej pojemności 40000µF.
Accuphase C-2900
Accuphase C-2900 daje możliwość przełączenia fazy sygnału dla każdego z wejść, zmiany gainu (12/18/24dB) oraz trybu stereo do mono. Do dyspozycji jest także sterowany z AAVA balans kanałów. Zbudowany z elementów dyskretnych wzmacniacz słuchawkowy z równoległymi stopniami wyjściowymi Push-Pull, po dokonaniu niezbędnych ulepszeń charakteryzuje się o 29% niższymi szumami niż w przypadku C-2850. Panele obudowy wykonano z drewna polerowanego na wysoki połysk, a całość konstrukcji posadowiono na żeliwnych nóżkach doskonale tłumiących drgania.
Accuphase C-2900
Accuphase C-2900 wyceniony jest na 107.000 złotych. Urządzenie można także doposażyć w opcjonalny moduł preampu gramofonowego AD-2900, który kosztuje 18.500 złotych.
Źródło: informacja prasowa Nautilus Dystrybucja