s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Enleum AMP-23R

news |
niezdefiniowano - Enleum AMP-23R

Nowy wzmacniacz Enleum AMP-23R to rozwinięcie możliwości brzmieniowych modelu AMP-13R koreańskiej marki Bakoon.

Wprawdzie Enleum to nowość na rynku, ale ma swoje korzenie w uznanej na świecie marce Bakoon Int. Corp z Korei. Do sprzedaży właśnie wchodzi jej pierwszy produkt - Enleum AMP-23R, czerpiący pełnymi garściami z modelu Bakoon AMP-13R.

Enleum AMP-23R to przede wszystkim połączenie dwóch wzmacniaczy w jednym. AMP-23R poradzi sobie doskonale nie tylko 
z każdymi słuchawkami, ale na dodatek posiada wyjścia głośnikowe o mocy 25W i 40W na kanał, odpowiednio przy 4 i 8 omach obciążenia. Dlatego też bez problemu napędzi większość kolumn głośnikowych. Dzięki unikalnej konstrukcji AMP-23R oferuje wyrafinowane brzmienie, które jest absolutnie transparentne i przejrzyste. Brzmienie, które śmiało można określić, jako "non plus ultra".

Wzmacniacz o kompaktowych wymiarach

Pierwszy produkt pod marką Enleum, czyli AMP-23R to duży skok w stosunku do słynnego wzmacniacza Bakoon AMP-13R, z którego czerpie on inspirację. Jednocześnie ulepszono praktycznie wszystkie elementy urządzenia. Warto też wspomnieć, że wielu uznaje AMP-13R za wzmacniacz, któremu najbliżej do koncepcji "drutu ze wzmocnieniem".
Enleum AMP-23R
Jednocześnie, o ile AMP-13R był bardzo chwalony za osiągi oraz unikalny wygląd, to w nowym wzmacniaczu znacznie przesunięto granice tego, co jest technologicznie i brzmieniowo możliwe.
Poprawiono nie tylko rozplanowanie elementów na płytce PCB, ale też opracowano elegancką obudowę, która pełni funkcję ekranu elektromagnetycznego i radiatora. Awangardowy wygląd urządzenia został uhonorowany prestiżową nagrodą Red Dot Design Award: Product Design 2021.

Ensence - zaawansowana topologia układu

Specjalnie dla najnowszego wzmacniacza AMP-23R stworzono układ o nazwie "Ensence Circuit". Jest to unikalna w skali światowej konstrukcja stopni wzmacniających zbudowana w całości 
z dyskretnych tranzystorów bez sprzężenia zwrotnego. Przy tym jest ultraszybki i posiada szerokie pasmo przenoszenia. Połączono w ten sposób dwie teoretycznie przeciwstawne cechy konstrukcyjne, bo udało się uzyskać doskonałe parametry mierzalne bez uciekania się do użycia pętli sprzężenia zwrotnego.
Enleum AMP-23R
Co istotne, cały układ Ensence to moduł znajdujący się tuż przy gniazdach wejściowych w taki sposób, aby zapewnić jak najbardziej optymalną transmisję sygnału. AMP-23R umożliwia także zastosowanie połączenia ze źródłem w trybie transmisji prądowej za pomocą złącz Enlink, co zapewnia jeszcze lepszą jakość dźwięku.

Dbałość o każdy detal

Pierwszy produkt marki Enleum to nie tylko zaawansowana elektronika, ale i dopracowana 
w każdym calu obudowa posiadająca zintegrowane nóżki antywibracyjne.
Przede wszystkim zadbano o fenomenalne wręcz wykończenie. Metalowa powierzchnia urządzenia została z niezwykłą dbałością wypolerowana tak, aby była przyjemna w dotyku. Wszystkie funkcje są kontrolowane za pomocą jednego przycisku i pokrętła. Pokrętło to jest unikalne ze względu na niezwykłe wyprofilowanie, lecz jeszcze ciekawiej rozwiązano kwestię informowania słuchacza o aktualnym poziomie wzmocnienia, które zrealizowano za pomocą drabinki rezystorowej dającej 1024 poziomy głośności.
Enleum AMP-23R
Dookoła pokrętła regulującego wzmocnienie pojawia się biały punkt informujący o aktualnym położeniu, który wraz ze wzrostem głośności staje się bardziej pełny. Innymi słowy naśladuje on fazy księżyca, gdzie pełnia oznacza maksymalne wzmocnienie.

Idealny dla słuchawek i głośników

Najnowszy wzmacniacz jest także odpowiedzią na potrzeby słuchaczy, którzy oczekują nie tylko doskonałej amplifikacji słuchawkowej, ale także 
i urządzenia, które napędzi także kolumny i zapewni najwyższy poziom realizmu w przekazie. AMP-23R posiada 25W mocy na kanał przy obciążeniu 8-iu omów i 45W dla 4-rech. Na wyjściu słuchawkowym moc wynosi zaś aż 4W dla słuchawek o czteroomowej impedancji.
Enleum AMP-23R
Istotne w tym wszystkim jest to, że niezależnie od wybranego sposobu działania uzyskamy to samo szlachetne i niezwykle rozdzielcze brzmienie o niezwykłej barwie. AMP-23R może być także doskonałą propozycją dla wszystkich posiadaczy wysokoskutecznych kolumn, którzy preferują konstrukcje lampowe typu SET (Single-Ended Triode). Wzmacniacz AMP-23R jak najbardziej może się z takimi konstrukcjami równać pod względem m.in. holografii i mikrodynamiki.

Specyfikacja Enleum AMP-23R:

  • Moc maksymalna: 25W (8Ω, 1kHz) | 45W (4 Ω, 1kHz) | 4W (60 Ω, 1 kHz )
  • Wzmocnienie: 22,5dB maks. (głośniki, słuchawki tryb HIGH), 7dB (słuchawki, LOW)
  • Kontrola wzmocnienia: sterowana mikroprocesorowo – drabinka rezystorowa o 1024 położeniach
  • Pasmo przenoszenia: 10–100.000Hz
  • Impedancja wejściowa: 10 kΩ (wejście napięciowe), 10 Ω (wejście ENLINK)
  • Wejścia: 2 napięciowe (RCA), 1 ENLINKI
  • Sterowanie: Jeden przycisk, kontrola wzmocnienia | zdalne sterowanie
  • Zużycie prądu: 30W (w trybie bezczynności) | 100W (maksymalnie)
  • Wymiary (SxGxW): 230x230x82,5 mm
  • Waga: 4,0 kg

Źródło: informacja prasowa MIP