hi-fi

KOLUMNY EPOS ENCORE 50

news |

Firma Epos wprowadziła do sprzedaży flagowe kolumny Encore 50. W mierzących 1,2m wysokości obudowach umieszczono po dwa 220mm woofery

Firma Epos wprowadziła do sprzedaży flagowe kolumny Encore 50. W mierzących 1,2m wysokości obudowach umieszczono po dwa 220mm woofery i jeden 158mm średniotonowiec wykonane z mieszanki kewlaru, włókna węglowego i pulpy papierowej oraz tweeter będący kolejną wersją kopułki z anodyzowanego aluminium znanej z modeli z serii Mi. Tak skonfigurowane zestawy oferują skuteczność na poziomie 89dB, 4Ω impedancję i moc znamionową 500W.
Projekt zwrotnicy Encore 50 pozwala użytkownikowi kształtować charakterystykę kolumn, dopasowując ją do konkretnego pomieszczenia. Balans tonalny może być zmieniany w zakresie średnio- i wysokotonowym w krokach 1,5dB. Możliwość takiej regulacji nie pociąga za sobą żadnego kompromisu związanego z jakością dźwięku. W torze średniotonowca cewkę zastąpiono transformatorem z kilkoma odczepami, który stanowi dla głośnika filtr górnoprzepustowy. W torze tweetera znajdują się metalizowane rezystory. W zwrotnicy użyto wyłącznie kondensatorów najwyższej klasy. Elementy pasywne są montowane na płytce drukowanej z włókna szklanego odizolowanej mechanicznie od obudowy. Projekt płytki drukowanej zwrotnicy umożliwia również jej całkowite lub częściowe ominięcie, co pozwala na zastosowanie w przyszłości zwrotnicy zewnętrznej w konfiguracji aktywnej. Firma Epos planuje seryjną produkcję przetwornika cyfrowo-analogowego z programowaną zwrotnicą cyfrową. Cena: 23.000zł.
INFO http://www.audiosystem.com.pl