kino domowe

PROJEKTORY 3D FIRMY SHARP

news |

Szaleństwo 3D trwa na dobre, a w sferze zainteresowań producentów, obok TV 3D i odtwarzaczy BD 3D, są także projektory.

Szaleństwo 3D trwa na dobre, a w sferze zainteresowań producentów, obok TV 3D i odtwarzaczy BD 3D, są także projektory. Firma Sharp poinformowała, że w marcu br. na rynku pojawią się urządzenia z nowej linii jednochipowych projektorów DLP 3D Ready.
Modele te dzięki technologii DPL-link oraz interfejsowi pozwalają na stosowanie specjalnych okularów i umożliwiają czerpanie pełnej radości z filmów 3D. Dodatkowo technologia BrilliantColor (TI) gwarantuje wysoką rozdzielczość i jakość obrazu, która może być dostosowana do indywidualnych wymagań klienta.
Projektory DLP 3D Ready łączą dwa strumienie danych w jeden wyjściowy sygnał i wyświetlają poszczególne pola naprzemiennie z odpowiednią prędkością, w wyniku czego, przy zastosowaniu systemu okularów typu 3D shutter glass, powstają stereoskopowe obrazy. Kluczowym wymaganiem dla tego systemu jest technologia 120Hz stosowana w projektorach firmy Sharp. Dzięki wykorzystaniu specjalnych okularów, które składają się z dwóch zsynchronizowanych z wyjściowym sygnałem wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, obrazy są wyświetlane z częstotliwością 60Hz niezależnie dla każdego oka. W ten sposób lewe oko widzi zawsze tylko lewy obraz (pole), a prawe oko jedynie prawy. Mózg widza automatycznie łączy te oddzielne obrazy w jeden postrzegany jako prawdziwie trójwymiarowy. Kolejnym warunkiem osiągnięcia ostrego obrazu w 3D jest technologia DLP-link firmy Texas Instruments. Widzowi dostarczane są perfekcyjne obrazy generowane za pomocą milionów mikroskopijnych lusterek przez chip DLP. Łączy on w sobie działanie elementu odbijającego światło i modulatora, pozwalając na osiągnięcie prawdziwego efektu 3D. Projektory DLP 3D Ready oferują rozdzielczość XGA (1024x768) i WXGA (1280x800), w tym również model dostosowany do projekcji z bardzo bliskiej odległości. Urządzenia mogą też pracować w trybie 2D. Dzięki technologii BrilliantColor firmy Texas Instruments koło barw nowych projektorów Sharpa jest oparte na sześciu kolorach podstawowych (RGBWCY) zamiast tradycyjnie na trzech. System ten umożliwia rozróżnienie większej ilości barw, co pozwala na wierne oddanie subtelnych odcieni. Trzy dodatkowe kolory podstawowe poszerzają również możliwości dostosowania urządzenia do pełnego odwzorowania odcieni i jasności barw pochodnych.
INFO http://www.sharp.pl