s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

EarMen Tradutto

news |
niezdefiniowano - EarMen Tradutto

EarMen wprowadza do sprzedaży biurkowy przetwornik cyfrowo-analogowy Tradutto z obsługą Bluetooth 5.1 i aptX HD.

Najnowszy przetwornik został zaprojektowany od zera tak, aby zapewnić nie tylko znakomite brzmienie, ale i dużą funkcjonalność. Urządzenie nie tylko obsługuje wszystkie formaty wysokiej rozdzielczości, wraz z PCM 768kHz i DSD512, ale dekoduje także format MQA.

Zastosowano w nim przetwornik renomowanej firmy ESS Technology ES9038K2M, który został umieszczony na płycie głównej z pozłacanymi ścieżkami. Cały układ zaprojektowano w taki sposób, aby nie tylko pobierał mniej energii, ale też filtrował napięcie zasilające. Dzięki temu uzyskano doskonałą izolację od szkodliwych zakłóceń pochodzących z sieci Wi-Fi, Bluetooth, czy telefonii komórkowej.

Szeroki wybór źródeł, wraz ze wsparciem Bluetooth 5.1

Projektując model Tradutto zadbano również o to, aby był to przetwornik ze wszech miar nowoczesny - także, jeżeli chodzi o obsługę sygnałów wejściowych. Oprócz cyfrowego wejścia optycznego (TosLink) i koaksjalnego, jest oczywiście wejście USB. A to ostatnie – dzięki zastosowaniu najnowszego układu wejściowego XMos XU216 – wspiera nie tylko dekodowanie formatu MQA, ale też obsługuje sygnał PCM aż do częstotliwości próbkowania 768 kHz oraz DSD aż do DSD512. Mało tego, EarMen Tradutto posiada także łączność bezprzewodową – wspiera odbieranie strumienia audio poprzez łączność Bluetooth 5.1, posiadając przy tym wsparcie dla kodeków takich, jak AAC, SBC, aptX, aptX HD oraz aptX Low Latency.
EarMen Tradutto
Do przetwornika EarMen możemy przesyłać - chociażby z telefonu - sygnał audio w najwyższej jakości ciesząc się naszą ulubioną muzyką odtwarzaną tak, jak być powinna. Jednocześnie dzięki zastosowaniu flagowego układu Bluetooth – Qualcomm QCC5124 osiągnięto nie tylko doskonałą jakość dźwięku przy przesyle bezprzewodowym, ale także wysoką stabilność i duży zasięg połączenia.
W przypadku Tradutto mamy do dyspozycji nie tylko wyjście analogowe typu single-ended, ale także wyjście zbalansowane zrealizowane na gnieździe 4,4mm.

Wzorowe wykonanie i dbałość o każdy szczegół

Jednocześnie tym, co wyróżnia model Tradutto, tak jak wszystkie inne produkty marki EarMen jest nie tylko dbałość o detale, które są decydujące dla brzmienia, ale całościowe wykonanie urządzenia. W przetworniku tym zastosowano zegar o bardzo niskim poziomie jittera oraz odizolowano część analogową od cyfrowej. Układ elektroniczny korzysta z kondensatorów marki Wima oraz niskoszumnych rezystorów MELF. Dodatkowo zastosowano świetnie brzmiące, transparentne oraz neutralne układy wzmacniające SoundPlus OPA1642.
EarMen Tradutto
Wszystkie te elementy składają się nie tylko na nowoczesne, ale i doskonałe dźwiękowo urządzenie, które może zaskoczyć nawet najbardziej wybrednych pasjonatów dobrego audio.
Przetwornik cyfrowo-analogowy EarMen Tradutto dostępny jest w wybranych sklepach audio oraz w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store, gdzie można go odsłuchać. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 3.199 złotych.
Źródło: informacja prasowa MIP