s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Benchmark Media w Polsce

news |
niezdefiniowano - Benchmark Media w Polsce

Benchmark, to kolejna po Emotiva Audio, marka w dystrybucji warszawskiego SoundClubu, która zaskakuje fantastycznym stosunkiem jakości do ceny.

Firma Benchmark powstała w 1983 roku, a jej założycielem jest Allen H. Burdick. Wszystkie produkty amerykańskiego producenta są do dziś projektowane, montowane i testowane w siedzibie firmy w Syracuse, rodzinnym mieście Allena. Od 2011 Benchmark kooperuje z firmą THX, której opatentowana technologia AAA (THX Achromatic Audio Amplifier Technology) jest wykorzystywana w celu wyeliminowania wszelkich form zniekształceń.
Oferta Benchmarka składa się z końcówki mocy stereo AHB2 (16.000 zł), przedwzmacniacza liniowego LA4 (13.000 zł), przedwzmacniacza liniowego HPA4 z wbudowanym znakomitym wzmacniaczem słuchawkowym (15.500 zł) oraz przetwornika cyfrowo-analogowego DAC3 w trzech wersjach: DAC3 B (8.500 zł), DAC3 L (9.500 zł, wersja z funkcją przedwzmacniacza) i DAC3 HGC (11.000 zł, wersja z funkcją przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego, z pilotem w komplecie). Produkty Benchmark dostępne są w dwu kolorach: czarnym oraz srebrnym.

Ogólnoświatową reputację oraz dziesiątki nagród i wyróżnień prasy branżowej przyniosły Benchmarkowi przede wszystkim dwa urządzenia. Pierwsze z nich, które zyskało już miano legendy, to końcówka mocy AHB2, której nazwa nawiązuje do wyjątkowej topologii stopnia wyjściowego wzmacniacza, łączącej topologię klasy AB oraz klasy H, przy użyciu korekcji błędów ze sprzężeniem zwrotnym. Parametry wzmacniacza są niewątpliwie najwyższej próby. Pasmo przenoszenia przekraczające 200kHz, zakres dynamiki 132dB, praktycznie niemierzalny poziom zniekształceń przy dowolnym obciążeniu znamionowym.
Drugie, najbardziej nagradzane urządzenie, to ultra-precyzyjny, transparentny przedwzmacniacz liniowy LA4. Podobnie jak AHB2, został zaprojektowany do zastosowań profesjonalnych jak i audiofilskich, deklasując wydajnością i znacznie niższym poziomem szumów oraz zniekształceń większość przedwzmacniaczy wysokiej klasy. LA4 posiada 256 krokową regulację wzmocnienia w krokach co 0,5dB, analogowe wzmacniacze o minimalnych zniekształceniach oraz dwa, niezależne dla obu kanałów, 256-stopniowe tłumiki. Całe pasmo przenoszenia ma bardzo precyzyjną dokładność amplitudy i fazy, a jego szerokość rozciąga się w zakresie od 0,1Hz do ponad 500kHz. Kształt fal jest dokładnie odwzorowany, a całe widmo dźwięku jest dystrybuowane z precyzyjnym taktowaniem. Ze względu na swoje fenomenalne parametry LA4 zalecana jest przez Benchmark jako jedyny właściwy przedwzmacniacz dla AHB2, ze względu na to, że jedynie LA4 ukaże nam pełną wydajność AHB2.
Nietuzinkowym urządzeniem jest także przetwornik cyfrowo-analogowy Benchmark DAC3, który jest jednym z pierwszych urządzeń na świecie, w którym zastosowano kość ES9028PRO. Idealnie zgrywa się przedwzmacniaczami Benchmark LA4 i HPA4, może być także używany w profesjonalnych studiach. Wykorzystując zaawansowaną konstrukcję filtra cyfrowego oraz asynchroniczny interfejs USB Audio o wysokiej częstotliwości próbkowania, DAC3 zapewnia muzyczną szczegółowość i precyzyjne obrazowanie stereo najwyższej próby. Izolowanie wejść od jittera następuje poprzez nowy system tłumienia UltraLock3 firmy Benchmark. Warte zwrócenia uwagi jest także to, iż DAC3 ma jeden z najniższych poziomów THD na świecie.
Ponad 80 nagród i wyróżnień od najpoczytniejszych periodyków świata audio, w tym chociażby uplasowanie urządzeń Benchmarka w najwyższych klasach Stereophile Recommended Components, obok wielokrotnie droższych urządzeń innych marek, niewątpliwie intryguje i zaciekawia. Benchmark ma spore szanse spowodować niezłe zamieszanie i poruszenie wśród audiofilii poszukujących bezkompromisowego, przejrzystego brzmienia od urządzeń hi-end.
Źródło: informacja prasowa SoundClub